Rzeszów - Poniedziałek, 14.07.2025
Reklama

W rejonie hali Podpromie powstanie wiele nowych mieszkań. Będą zmiany w organizacji ruchu?

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Ratusz rozważa zmianę organizacji ruchu w rejonie ul. Podpromie i ul. Lenartowicza. Zmiany wymusza zabudowa tamtych terenów.

W rejonie hali Podpromie pod względem inwestycyjnym dzieje się wiele i na nieszczęście kibiców sportu wykonywane prace nie są związane z modernizacją hali lecz dotyczą zabudowy mieszkaniowej.

Przypomnijmy, że powstają/powstaną tam dwie duże inwestycje, mowa o Wikana Square oraz Capital Towers Residence. Pierwsza z nich zakłada do 2022 roku oddanie do użytku ok. 275 mieszkań, natomiast w związku z drugą inwestycją, przy skrzyżowaniu ulicy Lenartowicza i ul. Podpromie, powstanie kolejnych 113 mieszkań.

Z perspektywy osób poszukujących mieszkanie w tamtym rejonie to spełnienie marzeń, szkoda jednak, że ulice znajdujące się w tamtym rejonie, na dzień dzisiejszy nie są w stanie sprostać obciążeniu komunikacyjnemu jakie spowoduje wzmożony ruch samochodowy.
Czy w ratuszu mają na to jakiś plan? „Myślimy o modernizacji istniejącego układu komunikacyjnego w rejonie ul. Podpromie i ul. Lenartowicza” – wyjaśnia Marek Ustrobiński, zastępca prezydenta Rzeszowa.
Reklama
Na dzień dzisiejszy ruch w rejonie ww. ulic jest w miarę umiarkowany i na aktualne zapotrzebowanie kierowców w zupełności wystarcza. Sytuacja zacznie się komplikować za kilka lat, kiedy liczba  wyjeżdzających samochodów w najbardziej newralgicznych godzinach porannych i popołudniowych zacznie powodować dużo większe korki.

„Trudno jednoznacznie wskazywać czy to będzie poszerzenie, czy usprawnienie, czy zmiana organizacji ruchu. Do tej pory ul. Lenartowicza była ulicą boczną, mało uczęszczaną” – dodaje Marek Ustrobiński.

Z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy jednak uznać, że zmiany w organizacji ruchu powinny być wprowadzone dużo wcześniej, zanim jeszcze pierwsi z nowych mieszkańców odbiorą klucze do mieszkań.


Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pierwszy na Podkarpaciu system do wirtualnej rekonstrukcji zdarzeń kryminalnych

RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, wzbogaci o specjalny system służący do wirtualnej rekonstrukcji zdarzeń kryminalnych i wizualizacji jego różnych wariantów. 

Rzeszów

79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W Rzeszowie zawyją syreny alarmowe

RZESZÓW. Zgodnie z decyzja Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka, we wtorek, 1 sierpnia br. o godzinie 17:00 w 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w Rzeszowie zostaną włączone syreny alarmowe.

Rzeszów

Trwają prace wykończeniowe na budowie hali sportowej przy ZS nr 1 w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowoczesny budynek powstaje w rejonie ulicy Towarnickiego, na działce między Zespołem Szkół nr 1 a urzędem marszałkowskim. Hala za 16,5 mln zł będzie gotowa jesienią.

Rzeszów

10 ukraińskich miast wspiera Rzeszów w drodze do Europejskiej Stolicy Kultury

RZESZÓW. Rzeszów ubiega się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku. Kandydaturę stolicy podkarpacia wspiera już 10 miast ukraińskich, w tym sześć miast partnerskich.

Rzeszów

Festiwal wina w Rzeszowie. Kilkanaście winnic, ponad 80 win do degustacji

RZESZÓW. Carpathian Wine Fest rozpocznie się w piątek o godzinie 17:00 w fosie Zamku Lubomirskich i potrwa do niedzieli do godziny 20:00. 

Rzeszów

Wypadek 14-latków na hulajnodze elektrycznej. Jeden z nich trafił do szpitala

RZESZÓW. Dwaj 14-latkowie jechali hulajnoga elektryczną. Na progu zwalniającym jednoślad przewrócił się, a obaj nastolatkowie na jezdnię. Kierujący doznał niegroźnych obrażeń, natomiast jego „pasażer” trafił do szpitala

Rzeszów

Trwa budowa drogi łączącej ul. Bł. Karoliny z drogą KDL na osiedlu Słoneczny Stok

RZESZÓW. Inwestycja o wartości ponad 6,3 mln zł ma być gotowa do końca tego roku.

Rzeszów

Zdjęcia do filmu „Rage of Stars”. Od czwartku do soboty zamknięta ul. Dworaka. Zmiany w kursach MPK

RZESZÓW. Ekipa filmowa będzie pracować na planie w dniach 27 lipca br. od godz. 17:00 do 28 lipca br. do godz. 5:00 oraz 28 lipca br. od godz. 17:00 do 29 lipca br....

Reklama