Rzeszów - Sobota, 07.02.2026
Reklama

W Rzeszowie odbędzie się Finał Pucharu Polskiej Ligi Tenisa

Dodano: 04.03.2020 r.

Na zdj. Antoni Mierzwa / materiały prasowe
Na zdj. Antoni Mierzwa / materiały prasowe
RZESZÓW. 32 najlepszych tenisistów z całego kraju weźmie udział w Finale Pucharu Polskiej Ligi Tenisa, który rozegrany zostanie na kortach Spin w Rzeszowie 28 i 29 marca 2020 r.

Polska Liga Tenisa skupia obecnie już blisko 800 zawodników z całego kraju, a także z zagranicy. Głównie amatorów, ale nie tylko, bo w zimowym cykl pod nazwą Puchar PLT 2020 udział wziąć może każdy.

- Zimowy cykl Pucharu PLT miał być z założenia połączeniem świata amatorskiego z zawodniczym. W eliminacjach udział wziąć może każdy, zagrać w większości z rywalami na swoim poziomie, ale też z byłymi zawodnikami. Do wielkiego finału awansuje jednak tylko 32. najlepszych. Nie tylko zawodowców, ale także solidnych amatorów, którzy potrafią naprawdę dobrze grać w tenisa - mówi Przemysław Markocki, jeden z organizatorów.

I właśnie tych 32. tenisistów zobaczymy już końcem marca na kortach Spin w Rzeszowie. To właśnie stolicę województwa podkarpackiego władze PLT wybrały na wielki finał cyklu.

Kogo będzie można zobaczyć na kortach w Rzeszowie?

Dotychczas poznaliśmy 17 zawodników, którzy wezmą udział w turnieju,  ponieważ eliminacje jeszcze trwają. Awans wywalczyli już jednak m.in.  Grzegorz Panfil (finalista Pucharu Hopmana z 2014 roku w parze z Agnieszką Radwańską), notowany na listach ATP Kamil Gajewski, wielokrotny mistrz Polski amatorów Tomasz Moczek czy też byli zawodnicy Bogdan Dzudzewicz, Michał Sekuła, Paweł Dzikiewicz i Adrian Sobczak. W stawce pojawią się też dwaj bardzo mocni gracze z Ukrainy - Pavlo Kulabukhov i Oleksandr Kyrychenko.
 
Reklama
Wśród finalistów nie zabraknie też reprezentantów Podkarpacia. Do wielkiego finału zakwalifikowali się m.in. rzeszowianie Aleks Majewski i Philippe Olko oraz Antoni Mierzwa z Głogowa Małopolskiego. Pełną listę nazwisko poznamy po 15 marca. Do rozegrania pozostały jeszcze dwa turnieje eliminacyjne - w Toruniu i Warszawie.
 
Transmisja on-line

Transmisję na żywo z wielkiego finału w Rzeszowie oglądać będzie na kanale YouTube Polskiej Ligi Tenisa. Przez cały czas trwania transmisji prowadzone będzie także studio w którym będzie można zobaczyć rozmowy z uczestnikami i gośćmi. Uczestnicy finałowych zmagań rywalizować będą o 5 tysięcy złotych w gotówce i okazały puchar.
 
Więcej szczegółów, wyniki i aktualny ranking PLT znaleźć można na stronie internetowej organizatora - www.polskaligatenisa.pl.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Czołowe zderzenie osobówki z ciężarówką w Stobiernej. Nie żyje 50-latek

RZESZÓW. Śmierć na miejscu poniósł 50-letni kierowca opla, który zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym w Stobiernej. Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej pomogli potrzebującym

RZESZÓW. Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej po raz kolejny zorganizował akcję pod hasłem „Studenckie Mikołajki”. Tym razem pomoc trafiła do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie.

Rzeszów

Pijany 49-latek uszkodził samochód na ul. Krakowskiej. Zatrzymał go policjant po służbie

RZESZÓW. Policjant po służbie zatrzymał 49-letniego mężczyznę, który kopał samochody stojące na parkingu, a jeden z nich poważnie uszkodził. Okazało się, że 49-latek był pod wpływem alkoholu.

Rzeszów

Trwa przebudowa Stadionu Miejskiego

RZESZÓW. Trwają intensywne prace przy przebudowie Stadionu Miejskiego przy ul. Hetmańskiej. Obiekt zyska nową infrastrukturę, a istniejąca będzie dostosowana na potrzeby  zapewnienia prowadzenia rozgrywek na poziomie I ligi.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy komunikacji miejskiej w Sylwestra i w Nowy Rok?

RZESZÓW. W Sylwestra godziny kursowania autobusów komunikacji miejskiej zostaną skrócone, a w Nowy Rok autobusy pojadą jak w święta.

Rzeszów

W Pogwizdowie Nowym będzie działał tymczasowy Punkt Obsługi Mieszkańców

RZESZÓW. Miasto uruchamia tymczasowy Punkt Obsługi Mieszkańców w Pogwizdowie Nowym, który z dniem 1 stycznia 2021 r. stanie się częścią Rzeszowa.   

Rzeszów

W pożarze domu w Zaczerniu zginął 46-letni mężczyzna

RZESZÓW. Do tragicznego pożaru doszło dzień przed Wigilią w Zaczerniu. Podczas akcji gaśniczej strażacy znaleźli zwłoki mężczyzny.

Rzeszów

Na Podkarpaciu ruszyły szczepienia przeciw Covid-19

RZESZÓW. W szpitalu MSWiA w Rzeszowie zaszczepiono pierwsze osoby z tzw. grupy „0”przeciw Covid-19.

Reklama