Rzeszów - Czwartek, 19.03.2026
Reklama

W Rzeszowie odbędzie się Finał Pucharu Polskiej Ligi Tenisa

Dodano: 04.03.2020 r.

Na zdj. Antoni Mierzwa / materiały prasowe
Na zdj. Antoni Mierzwa / materiały prasowe
RZESZÓW. 32 najlepszych tenisistów z całego kraju weźmie udział w Finale Pucharu Polskiej Ligi Tenisa, który rozegrany zostanie na kortach Spin w Rzeszowie 28 i 29 marca 2020 r.

Polska Liga Tenisa skupia obecnie już blisko 800 zawodników z całego kraju, a także z zagranicy. Głównie amatorów, ale nie tylko, bo w zimowym cykl pod nazwą Puchar PLT 2020 udział wziąć może każdy.

- Zimowy cykl Pucharu PLT miał być z założenia połączeniem świata amatorskiego z zawodniczym. W eliminacjach udział wziąć może każdy, zagrać w większości z rywalami na swoim poziomie, ale też z byłymi zawodnikami. Do wielkiego finału awansuje jednak tylko 32. najlepszych. Nie tylko zawodowców, ale także solidnych amatorów, którzy potrafią naprawdę dobrze grać w tenisa - mówi Przemysław Markocki, jeden z organizatorów.

I właśnie tych 32. tenisistów zobaczymy już końcem marca na kortach Spin w Rzeszowie. To właśnie stolicę województwa podkarpackiego władze PLT wybrały na wielki finał cyklu.

Kogo będzie można zobaczyć na kortach w Rzeszowie?

Dotychczas poznaliśmy 17 zawodników, którzy wezmą udział w turnieju,  ponieważ eliminacje jeszcze trwają. Awans wywalczyli już jednak m.in.  Grzegorz Panfil (finalista Pucharu Hopmana z 2014 roku w parze z Agnieszką Radwańską), notowany na listach ATP Kamil Gajewski, wielokrotny mistrz Polski amatorów Tomasz Moczek czy też byli zawodnicy Bogdan Dzudzewicz, Michał Sekuła, Paweł Dzikiewicz i Adrian Sobczak. W stawce pojawią się też dwaj bardzo mocni gracze z Ukrainy - Pavlo Kulabukhov i Oleksandr Kyrychenko.
 
Reklama
Wśród finalistów nie zabraknie też reprezentantów Podkarpacia. Do wielkiego finału zakwalifikowali się m.in. rzeszowianie Aleks Majewski i Philippe Olko oraz Antoni Mierzwa z Głogowa Małopolskiego. Pełną listę nazwisko poznamy po 15 marca. Do rozegrania pozostały jeszcze dwa turnieje eliminacyjne - w Toruniu i Warszawie.
 
Transmisja on-line

Transmisję na żywo z wielkiego finału w Rzeszowie oglądać będzie na kanale YouTube Polskiej Ligi Tenisa. Przez cały czas trwania transmisji prowadzone będzie także studio w którym będzie można zobaczyć rozmowy z uczestnikami i gośćmi. Uczestnicy finałowych zmagań rywalizować będą o 5 tysięcy złotych w gotówce i okazały puchar.
 
Więcej szczegółów, wyniki i aktualny ranking PLT znaleźć można na stronie internetowej organizatora - www.polskaligatenisa.pl.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

16-letnia mieszkanka Rzeszowa potrącona na przejściu dla pieszych

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 16-letniej mieszkanki Rzeszowa na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Strażackiej. Poszkodowana z obrażeniami została przewieziona do szpitala.

Rzeszów

Biała Sobota w Podkarpackim Centrum Onkologii – bezpłatne badania dla kobiet i mężczyzn

RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Onkologii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie zachęca kobiety i mężczyzn do udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych w ramach tzw. Białej Soboty.

Rzeszów

Zmiany w rozkładzie jazdy MPK. Od 1 marca nowa linia autobusowa

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o zmianach w rozkładzie jazdy rzeszowskiej komunikacji miejskiej, jakie zaczną obowiązywać od 1 marca 2026 r. Linia nr 26 zyska dodatkowe kursy, pilotażowo na ulice miasta wyjedzie...

Rzeszów

Otwarto nowy żłobek w Rzeszowie. Przybyło 190 miejsc dla maluchów [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. 25 lutego 2026 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowego żłobka na osiedlu Drabinianka w Rzeszowie. Dzięki nowej placówce przybyło kolejne 190 miejsc dla najmłodszych mieszkańców miasta.

Rzeszów

Ulice Ropczycka i Tarnowska w Rzeszowie zostaną połączone

RZESZÓW. „Połączymy ulice Ropczycką i Tarnowską. Będzie to duże ułatwienie dla mieszkańców osiedli Baranówka i Miłocin” – poinformował w mediach społecznościowych prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Rzeszów

Sportowa inwestycja za ponad 2 mln zł przy VIII LO w Rzeszowie [wizualizacje]

RZESZÓW. Nowoczesne boiska, bieżnia lekkoatletyczna, skocznia do skoku w dal - m.in. w takie elementy wyposażony zostanie nowy obiekt sportowy, który powstanie przy VIII Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie. Wartość inwestycji przekracza 2...

Rzeszów

S19 Rzeszów Południe – Babica z potężnym dofinansowaniem unijnym

RZESZÓW. Budowa drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe – Babica otrzymała unijne wsparcie finansowe z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS).

Rzeszów

Czołowe zderzenie w Nowym Borku. 3 osoby w szpitalu, lądował śmigłowiec LPR

RZESZÓW. Funkcjonariusze rzeszowskiej drogówki wyjaśniają okoliczności porannego wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Nowy Borek w gminie Błażowa. W zdarzeniu ucierpiały trzy osoby.

Reklama