Rzeszów - Poniedziałek, 28.07.2025
Reklama

W Rzeszowie otwarto Akcelerator Technologiczny ConceptLab

Dodano:

Zdjęcie z internetowej konferencji, fot. Materiały prasowe
Zdjęcie z internetowej konferencji, fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Otwarcie akceleratora ogłoszono podczas internetowej konferencji, która odbyła się 21 maja.
 
Akcelerator Technologiczny ConceptLab to pierwszy akcelerator założony i prowadzony społecznie przez Stowarzyszenie Rozwoju Nauki i Techniki, którego celem jest wsparcie i rozwój start-up’ów technologicznych od samego pomysłu do realizacji. Akcelerator będzie się skupiał przede wszystkim na wsparciu “hardware-device”, czyli rozwiązań konstrukcyjno-narzędziowych, których efektem jest powstanie fizycznych urządzeń. Jednak twórcy akceleratora otwarci są również na projekty informatyczne oraz wszystkie inne, które posiadają znamiona szeroko zdefiniowanej innowacyjności.
 
Akcelerowanym projektom ConceptLab oferuje przede wszystkim dostęp do ekspertów z różnych dziedzin nauki i techniki, a także wsparcie w pozyskiwaniu środków na realizację przedsięwzięć. W czerwcu br. Akcelerator planuje uruchomić własną prototypownię, w której pomysłodawcy będą mogli pracować nad swoimi projektami i prowadzić testy.
 
Jednym z pierwszych projektów realizowanych przez ConceptLab jest „Magnetiqa”, którego pomysłodawcą jest Hubert Mrozek. Jest to start-up rozwijający technologię elektrostymulacji roślin i nasion. Urządzenie to ma być instalowane w szklarniach, gdzie będzie skracać czas wegetacji o 25% i ograniczać zużycie wody oraz pestycydów.
Reklama
 
„Idea społecznego akceleratora została stworzona po to, aby każda osoba z pomysłem na innowacyjne rozwiązanie, mogła podjąć działania służące jego realizacji niezależnie od dysponowania środkami finansowymi’ – mówi Maciej Masłowski, informatyk, pracownik naukowy Uniwersytetu Rzeszowskiego, jeden z założycieli Akceleratora Technologicznego ConceptLab.
 
Maciej Masłowski będzie odpowiedzialny za nadzór biznesowo-marketingowy projektu. Za wsparcie technologiczne będzie odpowiedzialny Dominik Kozik, przedsiębiorca, konstruktor maszyn, a za wsparcie prawne Wojciech Kuca.
 
Szczegółowe informacje dotyczące Akceleratora Technologicznego ConceptLab znajdziecie na stronie akceleratortechnologiczny.org
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tłumy na festiwalu Karpaty na Widelcu

RZESZÓW. Nawet 15 tys. osób wzięło udział w festiwalu Karpaty na Widelcu, który odbył się w ostatni weekend w Rzeszowie – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Biegowy weekend w Rzeszowie. Wystartuje 1,5 tys. zawodników

RZESZÓW. Aż trzy imprezy biegowe odbędą się w najbliższy weekend w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nowy zbiornik na wodę pitną

RZESZÓW. Rośnie zapas wody pitnej dla Rzeszowa. MPWiK wzbogacił się o nowy zbiornik.

Rzeszów

Team Dżo zwycięzcą drugiej edycji Rzeszowskiego StartUP MIXu

RZESZÓW. Zwycięski zespół zaprezentował projekt inteligentnego kompostownika.

Rzeszów

Bezpłatne badania i konsultacje kardiologiczne dla mieszkańców Rzeszowa

​RZESZÓW. 28 września na Placu Farnym w Rzeszowie zaparkuje mobilna kardiologiczna poradnia.

Rzeszów

XXII Dzień Papieski w Rzeszowie. Kwesta uliczna, bieg papieski i wioska papieska

RZESZÓW. Tegoroczna edycja Dnia Papieskiego odbędzie się pod hasłem „Blask Prawdy”. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla małych i dużych mieszkańców Rzeszowa.

Reklama