Rzeszów - Poniedziałek, 30.06.2025
Reklama

W Rzeszowie otwarto bezpłatną szkołę rodzenia [ZDJĘCIA]

Dodano: /

fot. USK w Rzeszowie
fot. USK w Rzeszowie

RZESZÓW. Przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie powstała jedyna w Rzeszowie bezpłatna szkoła rodzenia. Można zapisywać się już na zajęcia.

- Otwarcie Przyszpitalnej Szkoły Rodzenia to kolejny krok w kierunku kompleksowej opieki nad kobietami w ciąży i całymi rodzinami, powiedział Wojciech Zawalski, p.o. dyrektora USK w Rzeszowie. – Tylko w ostatnich kilku tygodniach dokonaliśmy niemożliwego – zapewniliśmy bezpłatny dostęp do Przyszpitalnej Szkoły Rodzenia w Rzeszowie, uruchomiliśmy program znieczuleń zewnątrzoponowych przy porodzie, intensywnie pracujemy nad kolejnymi projektami, które realnie wpłyną na komfort kobiet w ciąży, dodał dyrektor Zawalski.

Dzięki otwarciu placówki przy ul. Szopena, przyszli rodzice uzyskają bezpłatny dostęp do wiedzy, umiejętności i wsparcia ekspertów, które pomogą im przygotować się do porodu oraz pierwszych chwil życia z dzieckiem. Z programu mogą skorzystać wszystkie kobiety w ciąży i ich partnerzy.

Zajęcia w Przyszpitalnej Szkole Rodzenia będą odbywać się dwa razy w tygodniu. Będą realizowane w formie wykładów i ćwiczeń, podczas których przyszli rodzice naucza się m.in. technik karmienia piersią oraz zapoznają się z akcesoriami laktacyjnymi.

Program kursu uwzględnia spotkania z doświadczonymi położnymi, które na co dzień pracują na oddziałach patologii ciąży, sali porodowej oraz oddziale noworodkowym.

Reklama

– Naszym celem jest nie tylko zapewnienie profesjonalnej wiedzy, ale także wsparcie emocjonalne, które jest niezwykle ważne w tym szczególnym okresie życia, tłumaczy Marzena Kamińska, położna oddziałowa z Kliniki Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Położnictwa – Zachęcamy do wspólnej nauki, wymiany doświadczeń i wzajemnego wsparcia. Zajęcia obejmują również spotkania z rehabilitantką uroginekologiczną oraz psychologiem, co stanowi dodatkowy atut w kompleksowym przygotowaniu przyszłych rodziców.

Zapisy do szkoły rodzenia przy USK

Wszystkie chętne Panie wraz z partnerami mogą zapisać się na zajęcia już od 25. tygodnia ciąży. Zapisy prowadzone są telefonicznie pod numerem 880-139-818 (w godzinach od 9:00 do 18:00 od poniedziałku do piątku) lub drogą mailową: szkola.rodzenia@szpital.rzeszow.pl.

Zajęcia w Przyszpitalnej Szkole Rodzenia obejmują:

• wykłady z prezentacjami multimedialnymi;
• pokazy instruktażowe i ćwiczenia praktyczne;
• prezentacje technik karmienia piersią oraz akcesoriów związanych z laktacją;
• dyskusje i wymianę doświadczeń;
• zwiedzanie Oddziału Położniczo – Noworodkowego.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W przyszłym roku ruszą prace budowlane przy Podkarpackim Centrum Nauki

RZESZÓW. PCN „Łukasiewicz”, które powstaanie w Jasionce, ma być gotowe do połowy 2022 roku.

Rzeszów

O rozwoju pielęgniarstwa na Uniwersytecie Rzeszowskim. XII Międzynarodowe Sympozjum już wkrótce

RZESZÓW. XII Międzynarodowe Sympozjum odbędzie się w dniach 26-27 września 2019 roku.

Rzeszów

W strefie Rzeszów-Dworzysko powstaje nowy budynek straży pożarnej

RZESZÓW. Aktualnie na terenie inwestycji rozpoczynają się prace wykończeniowe.

Rzeszów

W Rzeszowie zapowiadają wiatr w porywach do 80 km/h

RZESZÓW. Silne wiatry mogą rozpocząć się od godz. 19:00 dnia 17.09.2019 i potrwają do godz. 09:00 dnia 18.09.2019.

Rzeszów

Już niebawem dni otwarte w Zarządzie Transportu Miejskiego

RZESZÓW. Dni otwarte odbędą się w dniu 20 września 2019 r. w godzinach 8:00 – 15:00 w siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego

Rzeszów

Parking wielopoziomowy przy hali Podpromie będzie czteropoziomowy z wyjazdem na most

RZESZÓW. Do 2023 roku mieszkańcy powinni już korzystać z nowej inwestycji.

Rzeszów

Radni z PiS chcą rewitalizacji placu targowego. Plan ratusza zakłada inwestycje na ok. 2 mln zł

RZESZÓW. Radni z rawa i Sprawiedliwości podnieśli temat rewitalizacji całego placu targowego przy ul. Targowej.

Reklama