Rzeszów - Środa, 05.08.2026
Reklama

W Rzeszowie otwarto bezpłatną szkołę rodzenia [ZDJĘCIA]

Dodano: 11.03.2025 r. / Redakcja

fot. USK w Rzeszowie
fot. USK w Rzeszowie

RZESZÓW. Przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie powstała jedyna w Rzeszowie bezpłatna szkoła rodzenia. Można zapisywać się już na zajęcia.

- Otwarcie Przyszpitalnej Szkoły Rodzenia to kolejny krok w kierunku kompleksowej opieki nad kobietami w ciąży i całymi rodzinami, powiedział Wojciech Zawalski, p.o. dyrektora USK w Rzeszowie. – Tylko w ostatnich kilku tygodniach dokonaliśmy niemożliwego – zapewniliśmy bezpłatny dostęp do Przyszpitalnej Szkoły Rodzenia w Rzeszowie, uruchomiliśmy program znieczuleń zewnątrzoponowych przy porodzie, intensywnie pracujemy nad kolejnymi projektami, które realnie wpłyną na komfort kobiet w ciąży, dodał dyrektor Zawalski.

Dzięki otwarciu placówki przy ul. Szopena, przyszli rodzice uzyskają bezpłatny dostęp do wiedzy, umiejętności i wsparcia ekspertów, które pomogą im przygotować się do porodu oraz pierwszych chwil życia z dzieckiem. Z programu mogą skorzystać wszystkie kobiety w ciąży i ich partnerzy.

Zajęcia w Przyszpitalnej Szkole Rodzenia będą odbywać się dwa razy w tygodniu. Będą realizowane w formie wykładów i ćwiczeń, podczas których przyszli rodzice naucza się m.in. technik karmienia piersią oraz zapoznają się z akcesoriami laktacyjnymi.

Program kursu uwzględnia spotkania z doświadczonymi położnymi, które na co dzień pracują na oddziałach patologii ciąży, sali porodowej oraz oddziale noworodkowym.

Reklama

– Naszym celem jest nie tylko zapewnienie profesjonalnej wiedzy, ale także wsparcie emocjonalne, które jest niezwykle ważne w tym szczególnym okresie życia, tłumaczy Marzena Kamińska, położna oddziałowa z Kliniki Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Położnictwa – Zachęcamy do wspólnej nauki, wymiany doświadczeń i wzajemnego wsparcia. Zajęcia obejmują również spotkania z rehabilitantką uroginekologiczną oraz psychologiem, co stanowi dodatkowy atut w kompleksowym przygotowaniu przyszłych rodziców.

Zapisy do szkoły rodzenia przy USK

Wszystkie chętne Panie wraz z partnerami mogą zapisać się na zajęcia już od 25. tygodnia ciąży. Zapisy prowadzone są telefonicznie pod numerem 880-139-818 (w godzinach od 9:00 do 18:00 od poniedziałku do piątku) lub drogą mailową: szkola.rodzenia@szpital.rzeszow.pl.

Zajęcia w Przyszpitalnej Szkole Rodzenia obejmują:

• wykłady z prezentacjami multimedialnymi;
• pokazy instruktażowe i ćwiczenia praktyczne;
• prezentacje technik karmienia piersią oraz akcesoriów związanych z laktacją;
• dyskusje i wymianę doświadczeń;
• zwiedzanie Oddziału Położniczo – Noworodkowego.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dach trybuny wschodniej Stadionu Miejskiego do remontu

RZESZÓW. Przetarg wystartował 10 stycznia br. Otwarcie ofert odbędzie się 25 stycznia.

Rzeszów

Światełko dla Pawła Adamowicza na rzeszowskim Rynku. Dzisiaj o 20.00

RZESZÓW. Akcja ma się odbyć 14 stycznia o godzinie 20.00 na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

List wsparcia Tadeusza Ferenca do prezydenta Gdańska

RZESZÓW. Tadeusz Ferenc wysyła list wsparcia do Pawła Adamowicza.

Rzeszów

Mając 2 promile dojechał z Rzeszowa do Sanoka. Wpadł, bo nie zatrzymał się przed znakiem „Stop”

RZESZÓW. 26-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia.

Rzeszów

Dwóch studentów rzeszowskich uczelni nagrodzonych przez Polską Agencje Kosmiczną

RZESZÓW. Znamy wyniki konkursu o Nagrodę Naukową Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej.

Rzeszów

Rekordowa frekwencja publiczności w hali Podpromie

RZESZÓW. W dniu wczorajszym zmagania siatkarek Developresu oglądało ponad 3 tysiące osób.

Rzeszów

5 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom podejrzanym o kradzież z marketu budowlanego

RZESZÓW. Policji w ujęciu sprawców pomogły kamery monitoringu.

Rzeszów

27. Finał WOŚP. W Rzeszowie zebrano już ponad 318 tys. zł

RZESZÓW. Aktualnie podczas 27. Finału WOŚP uzbierano 88 569 548 zł.

Reklama