Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

W Rzeszowie otwarto drugi SOR

Dodano: 04.06.2024 r. / Redakcja

RZESZÓW. Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w szpitalu MSWiA przy ul. Krakowskiej. To drugi taki oddział w Rzeszowie. Koszt inwestycji to blisko 20 mln zł.

W kwietniu wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul zapowiadała uruchomienie drugiego SOR’u w Rzeszowie. - Będzie to odział nowoczesny, świadczący usługi medyczne na wysokim poziomie - mówiła wojewoda. Do tej pory Rzeszów był jednym z dwóch miast wojewódzkich, który miał tylko jeden szpitalny oddział ratunkowy. Takim oddziałem był ten w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej przy ul. Lwowskiej, który przyjmował kilkadziesiąt tysięcy pacjentów rocznie.

Od 3 czerwca stolica Podkarpacia ma już dwa SOR’y. - Cieszę się bardzo, że dziś udało się to zrobić. Wymagało to szeregu działań, ale wielokrotnie podkreślałam, że szybkie uruchomienie SOR-u jest jednym z moich priorytetów – mówiła podczas otwarcia oddziału Teresa Kubas-Hul.

Wojewoda podkarpacki posrkeśliła, że nowy SOR w Rzeszowie zwiększy dostępność do szybkiej i skutecznej pomocy medycznej dla pacjentów będących w stanach nagłego zagrożenia życia lub zdrowia.

Lokalizacja szpitala MSWiA - tuż obok skrzyżowania dwóch głównych arterii – pozwoli w razie potrzeby pacjentom z zachodnio-północnej części miasta i terenów przyległych szybciej zgłosić się po pomoc medyczną.

Podczas uroczystości otwarcia nowego SOR’u, dyrektor szpitala MSWiA w Rzeszowie, zapowiedział rozwój placówki i dalsza rozbudowę.

Reklama

– Otwarcie SOR-u nie jest ostatnim wyzwaniem, przed którym stanęliśmy. To, czego dokonaliśmy pozwala mi wyrazić nadzieje, iż będę mógł liczyć na wsparcie i życzliwość w kolejnych niezbędnych działaniach, które zamierzam podjąć mając na względzie dobro pacjentów i dobro szpitala – mówił. – Dokonamy wszelkich starań, aby naszą jednostkę rozwijać. W ostatnim czasie szpital został doposażony w nowoczesny tomograf komputerowy. Dzięki nieocenionemu wsparciu naszego ministerstwa właśnie uruchomiliśmy procedurę zakupu nowego rezonansu magnetycznego. W najbliższym czasie poszerzymy zakres działalności szpitala o kolejny oddział – gastrologii i endokrynologii, który będzie bardzo ważnym wsparciem dla przeciążonego oddziału chorób wewnętrznych – mówił prof. Krzysztof Gutkowski, dyrektor Szpitala MSWiA w Rzeszowie.

Prof. Krzysztof Gutkowski wspomniał również o planach dobudowy kolejnego skrzydła, w którym mogłyby powstać dwa bardzo ważne oddziały kliniczne – neurochirurgii oraz kardiochirurgii, a także nowoczesna pracownia endoskopowa wraz z gabinetami diagnostycznymi i zabiegowymi. – Chcemy też poprawić warunki pacjentów, których hospitalizujemy aktualnie w oddziale anestezjologii. Do końca bieżącego roku ukończymy budowę parkingu dwupoziomowego – mówił dyrektor.

Budowa nowego oddziału SOR przy szpitalu MSWiA kosztowała blisko 20 mln zł. 12 mln zł to środki pozyskane z UE, 4 mln z MSWiA, 2,5 mln z Ministerstwa Zdrowia, a resztę szpital dołożył z własnych środków.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Bezpłatne badania dla mieszkańców Rzeszowa. Miasto na dwa dni stanie się centrum profilaktyki

RZESZÓW. Dwa dni, kilkanaście stoisk i kilkadziesiąt bezpłatnych badań — bez kolejek, bez zapisów i bez skierowań. W piątek i sobotę, 12 i 13 czerwca, Rzeszów zamieni się w wielkie miejskie centrum...

Rzeszów

Ruszyła rozbudowa ul. Robotniczej. Powstanie ścieżka pieszo-rowerowa

RZESZÓW. Rozpoczęły się roboty budowlane w ramach rozbudowy drogi powiatowej – ul. Robotniczej. Inwestycja warta ponad 5,1 mln zł obejmie m.in. budowę niemal kilometrowej ścieżki pieszo-rowerowej. Zadanie dofinansowano ze środków unijnych.

Rzeszów

Przy ul. Skrajnej powstanie chodnik i nowy parking

RZESZÓW. Na początku czerwca wykonawcy – firmie EUROVIA POLSKA S.A. – przekazano plac budowy pod inwestycję przy ul. Skrajnej. Powstanie tam ponad 320-metrowy chodnik, parking na 16 aut oraz nowa infrastruktura towarzysząca....

Rzeszów

Blisko 100 wystawców z regionalnymi produktami. W sobotę kolejny Podkarpacki Bazarek

RZESZÓW. W sobotę, 13 czerwca 2026 roku, parking przy Parku Papieskim w Rzeszowie ponownie zamieni się w tętniące życiem targowisko pełne regionalnych smaków i produktów prosto od lokalnych wytwórców. To kolejna w...

Rzeszów

Minironda na Słocinie coraz bliżej. Prace ruszają w piątek, ruch będzie sterowany ręcznie

RZESZÓW. W piątek i w sobotę wykonawca zamontuje zapowiadane już od dłuższego czasu minironda na dwóch skrzyżowaniach na osiedlu Słocina. Ich wprowadzenie ma poprawić ruch w tej części miasta.

Rzeszów

Na cmentarzu przy ul. Świętokrzyskiej powstaną nowe alejki

RZESZÓW. Na cmentarzu komunalnym na osiedlu Zwięczyca powstanie 11 nowych odcinków alejek. To inwestycja wybrana przez mieszkańców w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Trwa już przetarg na wykonawcę zadania.

Rzeszów

Wypadek w Błędowej Tyczyńskiej. Cztery osoby trafiły do szpitala

RZESZÓW. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w poniedziałek, 9 czerwca, w Błędowej Tyczyńskiej. W zderzeniu dwóch samochodów osobowych rannych zostało cztery osoby. Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana, a...

Rzeszów

Wirtualne tablice informacji pasażerskiej. Ruszył pilotaż w Rzeszowie

RZESZÓW. Na wybranych rzeszowskich przystankach pojawiły się kody QR, dzięki którym pasażerowie sprawdzą aktualne rozkłady jazdy bez instalowania żadnej aplikacji. To start pilotażowego programu wirtualnych tablic informacji pasażerskiej.

Reklama