Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

W Rzeszowie otwarto drugi SOR

Dodano: 04.06.2024 r. / Redakcja

RZESZÓW. Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w szpitalu MSWiA przy ul. Krakowskiej. To drugi taki oddział w Rzeszowie. Koszt inwestycji to blisko 20 mln zł.

W kwietniu wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul zapowiadała uruchomienie drugiego SOR’u w Rzeszowie. - Będzie to odział nowoczesny, świadczący usługi medyczne na wysokim poziomie - mówiła wojewoda. Do tej pory Rzeszów był jednym z dwóch miast wojewódzkich, który miał tylko jeden szpitalny oddział ratunkowy. Takim oddziałem był ten w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej przy ul. Lwowskiej, który przyjmował kilkadziesiąt tysięcy pacjentów rocznie.

Od 3 czerwca stolica Podkarpacia ma już dwa SOR’y. - Cieszę się bardzo, że dziś udało się to zrobić. Wymagało to szeregu działań, ale wielokrotnie podkreślałam, że szybkie uruchomienie SOR-u jest jednym z moich priorytetów – mówiła podczas otwarcia oddziału Teresa Kubas-Hul.

Wojewoda podkarpacki posrkeśliła, że nowy SOR w Rzeszowie zwiększy dostępność do szybkiej i skutecznej pomocy medycznej dla pacjentów będących w stanach nagłego zagrożenia życia lub zdrowia.

Lokalizacja szpitala MSWiA - tuż obok skrzyżowania dwóch głównych arterii – pozwoli w razie potrzeby pacjentom z zachodnio-północnej części miasta i terenów przyległych szybciej zgłosić się po pomoc medyczną.

Podczas uroczystości otwarcia nowego SOR’u, dyrektor szpitala MSWiA w Rzeszowie, zapowiedział rozwój placówki i dalsza rozbudowę.

Reklama

– Otwarcie SOR-u nie jest ostatnim wyzwaniem, przed którym stanęliśmy. To, czego dokonaliśmy pozwala mi wyrazić nadzieje, iż będę mógł liczyć na wsparcie i życzliwość w kolejnych niezbędnych działaniach, które zamierzam podjąć mając na względzie dobro pacjentów i dobro szpitala – mówił. – Dokonamy wszelkich starań, aby naszą jednostkę rozwijać. W ostatnim czasie szpital został doposażony w nowoczesny tomograf komputerowy. Dzięki nieocenionemu wsparciu naszego ministerstwa właśnie uruchomiliśmy procedurę zakupu nowego rezonansu magnetycznego. W najbliższym czasie poszerzymy zakres działalności szpitala o kolejny oddział – gastrologii i endokrynologii, który będzie bardzo ważnym wsparciem dla przeciążonego oddziału chorób wewnętrznych – mówił prof. Krzysztof Gutkowski, dyrektor Szpitala MSWiA w Rzeszowie.

Prof. Krzysztof Gutkowski wspomniał również o planach dobudowy kolejnego skrzydła, w którym mogłyby powstać dwa bardzo ważne oddziały kliniczne – neurochirurgii oraz kardiochirurgii, a także nowoczesna pracownia endoskopowa wraz z gabinetami diagnostycznymi i zabiegowymi. – Chcemy też poprawić warunki pacjentów, których hospitalizujemy aktualnie w oddziale anestezjologii. Do końca bieżącego roku ukończymy budowę parkingu dwupoziomowego – mówił dyrektor.

Budowa nowego oddziału SOR przy szpitalu MSWiA kosztowała blisko 20 mln zł. 12 mln zł to środki pozyskane z UE, 4 mln z MSWiA, 2,5 mln z Ministerstwa Zdrowia, a resztę szpital dołożył z własnych środków.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dachowanie na ul. Niemierskiego w Rzeszowie. 1 osoba w szpitalu

RZESZÓW. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierującego volkswagenem było najprawdopodobniej przyczyną porannego zderzenia dwóch samochodów na ul. Niemierskiego w Rzeszowie. W wyniku wypadku jedna osoba została ranna. Policjanci apelują o ostrożność i stosowanie...

Rzeszów

Koncert Jednego Serca, Jednego Ducha. Utrudnienia w ruchu, objazdy autobusów

RZESZÓW. Już po raz dwudziesty czwarty Park Sybiraków w Rzeszowie zamieni się w wielką przestrzeń wspólnej modlitwy — w czwartek 4 czerwca o godz. 19.00 odbędzie się Koncert Jednego Serca Jednego Ducha....

Rzeszów

Ruszyły loty z Jasionki do Podgoricy. Trasę obsługuje Wizz Air

RZESZÓW. Wizz Air uruchomił bezpośrednie loty z podrzeszowskiego lotniska do stolicy Czarnogóry. Rejsy będą realizowane trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki.

Rzeszów

Roboty wykończeniowe na budowie PCLA [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Budowa Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki w Rzeszowie weszła w fazę robót wykończeniowych. Obecny stan obiektu określany jest jako zbliżony do „deweloperskiego”. Na terenie inwestycji pracuje niezmiennie około 120–150 osób.

Rzeszów

To będzie największa w historii inwestycja zdrowotna na Podkarpaciu. Podpisano umowę na budowę PCMD

RZESZÓW. Ponad 759 mln zł — tyle będzie kosztować budowa Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej, największej inwestycji zdrowotnej w historii województwa. Umowę na jej realizację podpisano w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego. Nowoczesna placówka...

Rzeszów

„Rewolucja” w rzeszowskiej komunikacji miejskiej wstrzymana

RZESZÓW. Zapowiadane na 1 lipca br. duże zmiany w siatce połączeń rzeszowskiej komunikacji miejskiej, nie wejdą w życie w tym terminie. Miasto zdecydowało o przeprowadzeniu kolejnego etapu konsultacji i analiz.

Rzeszów

Wielkie święto nauki w Rzeszowie. „Moc Odkrywców” już w sobotę

RZESZÓW. Aż 70 stanowisk i 350 osób zaangażowanych w przygotowanie interaktywnych prezentacji, eksperymentów, mobilnych laboratoriów i wystaw — tak zapowiada się XVII edycja wydarzenia popularnonaukowego pn. „MOC ODKRYWCÓW – Rzeszowski Piknik Nauki...

Rzeszów

W centrum Rzeszowa powstaje arena z boiskami do siatkówki plażowej. Odbędzie się tu m.in. Puchar Świata

RZESZÓW. Przy ul. Towarnickiego, w bezpośrednim sąsiedztwie Zespołu Szkół nr 1, powstaje nowoczesna arena sportowa z boiskami do siatkówki plażowej. Obiekt będzie gospodarzem prestiżowych wydarzeń rangi międzynarodowej i krajowej, w tym meczów...

Reklama