Rzeszów - Piątek, 20.06.2025
Reklama

W Rzeszowie otwarto nową placówkę wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży

Dodano: /

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. „Zatoka” to nowa placówka, która będzie służyć dzieciom i młodzieży. Tu będą mogły rozwijać swoje pasje, zainteresowania pod okiem doświadczonych wychowawców.

Ponad 3,5 roku po otwarciu pierwszej w Rzeszowie Placówki Wsparcia Dziennego – „Przystań” przy Placu Wolności, powstało kolejne miejsce, które będzie służyć dzieciom i młodzieży pochodzącym z rodzin objętych pomocą społeczną z tytułu trudności w pełnieniu funkcji opiekuńczo – wychowawczych.

Placówka Wsparcia Dziennego „Zatoka” znajduje się przy ul. Kraszewskiego1/2

– Jest miejscem stworzonym dla dzieci i z myślą o dzieciach. Tu będą mogły rozwijać swoje zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie, odrabiać lekcje. Pomocą będzie służyć nasza profesjonalna kadra z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Cieszę się, że dzięki współpracy pomiędzy samorządami i wsparciu zewnętrznemu w naszym mieście udało się stworzyć kolejne już tak wspaniałe miejsce – mówił Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa podczas oficjalnego otwarcia „Zatoki”.

- „Zatoka” będzie kuźnią talentów, miejscem rozwoju pasji, zainteresowań, wsparciem w rozwoju dzieci. Ale będzie to też miejsce dla ich rodziców, którzy będą tu mogli uzyskiwać wskazówki w wychowaniu dzieci – dodała Joanna Wisz, Dyrektor MOPS w Rzeszowie.

Placówka Wsparcia Dziennego „Zatoka” przy ul. Kraszewskiego przeznaczona jest dla 18 dzieci/młodzieży w wieku: 7-18 lat. Czynna jest 5 dni w tygodniu - od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 18.00. W placówce będą realizowane m.in. takie zajęcia jak:

- codzienna pomoc w odrabianiu lekcji, aktywne spędzanie czasu, nawiązywanie relacji rówieśniczych, rozwój zainteresowań i uzdolnień oraz umiejętności interpersonalnych, zwiększenie kompetencji społecznych w zakresie budowania prawidłowych relacji rodzinnych, rówieśniczych i społecznych;

- wsparcie psychologiczne uczestników;

- trening zdrowego odżywiania wraz z warsztatami kulinarnymi;

- trening skutecznego uczenia się;

Reklama

- warsztaty artystyczne dla dzieci w okresie wakacyjnym;

- warsztaty teatralne;

- warsztaty taneczne;

- lekcje gry na gitarze;

- wyżywienie dla dzieci korzystających z PWD;

- wyjazdy kulturalno-edukacyjne oraz wyjścia do placówek kulturalno-edukacyjnych;

- wydarzenia okolicznościowe.

„Zatoka” powstała w ramach projektu „Zwiększenie dostępu do usług wspierających funkcjonowanie dzieci, młodzieży, rodzin biologicznych i pieczy zastępczej”. Liderem tego projektu było Województwo Podkarpackie i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie.

Łączna wysokość dofinansowania dla „Zatoki” to 1 453 936,00 zł (w tym ze środków europejskich 1 301 995,88 oraz ze środków dotacji celowej 151 940,12).

Celem działalności Placówek Wsparcia Dziennego jest wspieranie rodziny w prawidłowym wypełnianiu funkcji opiekuńczo – wychowawczych oraz kształtowanie właściwych postaw społecznych u dzieci poprzez objęcie ich w czasie wolnym od zajęć szkolnych opieką oraz zajęciami profilaktycznymi oraz edukacyjnymi.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

BSH w Rzeszowie poszukuje pracowników sezonowych do fabryki w Rogoźnicy

RZESZÓW. BSH w Rogoźnicy potrzebuje kilkudziesięciu nowych pracowników.

Rzeszów

Trenerzy z Google Polska gościli w Rzeszowie

RZESZÓW. Ponad sto osób uczestniczyło w warsztatach projektowania design thinking w Podkarpackim Centrum Innowacji przy ul. Lenartowicza.

Rzeszów

Dwa śmiertelne wypadki. 32-latka leżącego na drodze przejechał samochód, zaś 22-latek zginął w wypadku

RZESZÓW. Dwie osoby zginęły w ubiegły weekend na drogach powiatu rzeszowskiego. 

Rzeszów

Przetarg na budowę Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego ruszy jeszcze w tym roku?

RZESZÓW. Inwestycja obejmująca budowę wielopoziomowego parkingu oraz modernizacji głównego budynku Dworca PKP ma się zakończyć do końca 2023 roku.

Rzeszów

19-letni mieszkańcy Leska kradli w jednej z rzeszowskich galerii

RZESZÓW. Podczas przeszukania samochodu, policjanci znaleźli też narkotyki.

Rzeszów

Rzeszów ma już swoją edycję Monopoly [FOTO]

RZESZÓW. Podczas 8. urodzin Millenium Hall zaprezentowano rzeszowską edycję popularnej gry Monopoly.

Rzeszów

Wypadek na ul. Cieplińskiego. Motocyklistę przewieziono do szpitala

RZESZÓW. Policjanci pracowali na miejscu wypadku na ul. Cieplińskiego.

Rzeszów

Wpłynął wniosek o ZRID dla ostatniego odcinka S19 na północ od Rzeszowa

RZESZÓW. Budowa odcinka ma zostać zakończona 30 kwietnia 2022 r.

Reklama