Rzeszów - Piątek, 20.06.2025
Reklama

W Rzeszowie otwarto nową placówkę wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży

Dodano: /

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. „Zatoka” to nowa placówka, która będzie służyć dzieciom i młodzieży. Tu będą mogły rozwijać swoje pasje, zainteresowania pod okiem doświadczonych wychowawców.

Ponad 3,5 roku po otwarciu pierwszej w Rzeszowie Placówki Wsparcia Dziennego – „Przystań” przy Placu Wolności, powstało kolejne miejsce, które będzie służyć dzieciom i młodzieży pochodzącym z rodzin objętych pomocą społeczną z tytułu trudności w pełnieniu funkcji opiekuńczo – wychowawczych.

Placówka Wsparcia Dziennego „Zatoka” znajduje się przy ul. Kraszewskiego1/2

– Jest miejscem stworzonym dla dzieci i z myślą o dzieciach. Tu będą mogły rozwijać swoje zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie, odrabiać lekcje. Pomocą będzie służyć nasza profesjonalna kadra z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Cieszę się, że dzięki współpracy pomiędzy samorządami i wsparciu zewnętrznemu w naszym mieście udało się stworzyć kolejne już tak wspaniałe miejsce – mówił Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa podczas oficjalnego otwarcia „Zatoki”.

- „Zatoka” będzie kuźnią talentów, miejscem rozwoju pasji, zainteresowań, wsparciem w rozwoju dzieci. Ale będzie to też miejsce dla ich rodziców, którzy będą tu mogli uzyskiwać wskazówki w wychowaniu dzieci – dodała Joanna Wisz, Dyrektor MOPS w Rzeszowie.

Placówka Wsparcia Dziennego „Zatoka” przy ul. Kraszewskiego przeznaczona jest dla 18 dzieci/młodzieży w wieku: 7-18 lat. Czynna jest 5 dni w tygodniu - od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 18.00. W placówce będą realizowane m.in. takie zajęcia jak:

- codzienna pomoc w odrabianiu lekcji, aktywne spędzanie czasu, nawiązywanie relacji rówieśniczych, rozwój zainteresowań i uzdolnień oraz umiejętności interpersonalnych, zwiększenie kompetencji społecznych w zakresie budowania prawidłowych relacji rodzinnych, rówieśniczych i społecznych;

- wsparcie psychologiczne uczestników;

- trening zdrowego odżywiania wraz z warsztatami kulinarnymi;

- trening skutecznego uczenia się;

Reklama

- warsztaty artystyczne dla dzieci w okresie wakacyjnym;

- warsztaty teatralne;

- warsztaty taneczne;

- lekcje gry na gitarze;

- wyżywienie dla dzieci korzystających z PWD;

- wyjazdy kulturalno-edukacyjne oraz wyjścia do placówek kulturalno-edukacyjnych;

- wydarzenia okolicznościowe.

„Zatoka” powstała w ramach projektu „Zwiększenie dostępu do usług wspierających funkcjonowanie dzieci, młodzieży, rodzin biologicznych i pieczy zastępczej”. Liderem tego projektu było Województwo Podkarpackie i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie.

Łączna wysokość dofinansowania dla „Zatoki” to 1 453 936,00 zł (w tym ze środków europejskich 1 301 995,88 oraz ze środków dotacji celowej 151 940,12).

Celem działalności Placówek Wsparcia Dziennego jest wspieranie rodziny w prawidłowym wypełnianiu funkcji opiekuńczo – wychowawczych oraz kształtowanie właściwych postaw społecznych u dzieci poprzez objęcie ich w czasie wolnym od zajęć szkolnych opieką oraz zajęciami profilaktycznymi oraz edukacyjnymi.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ostatni test siatkarzy Resovii przez startem sezonu

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii kończą serię gier kontrolnych przed nowym sezonem w PlusLidze. 

Rzeszów

Otwarcie nowego marketu remontowo-budowlanego w mieście

RZESZÓW. Leroy Merlin otwiera swój 65. sklep w Polsce. 

Rzeszów

Unieważniono przetarg dot. systemu monitorującego bezpieczeństwo na skrzyżowaniach

RZESZÓW. Mowa o inteligentnym systemie rejestrującym przejazd przez skrzyżowania na czerwonych świetle wraz z rejestracją i analizą danych.

Rzeszów

Jezdnia na ul. Kochanowskiego będzie miała trzy pasy ruchu

RZESZÓW. Przetarg ma ruszyć w przyszłym roku.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc zwraca się do prezesa PKS-u, by zajął się „szkaradnymi” autobusami i dworcem autobusowym

RZESZÓW. O fatalnym stanie autobusów MKS-u pisali mieszkańcy Zabrza, przebywający w Rzeszowie.

Rzeszów

Temat korków w mieście na najbliższej sesji Rady Miasta. Pomysły zaprezentują radni PiS

RZESZÓW. Dwie propozycje już wcześniej przedstawiało Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji.

Rzeszów

Sprawiał wrażenie przysypiającego za kółkiem. Okazało się, że jest pijany

RZESZÓW. Ponad 2,5 promila alkoholu wydmuchał kierowca hondy, ujęty przez policjanta na autostradzie w Nowej Wsi. 

Rzeszów

Będzie renowacja budynku Muzeum Techniki i Militariów przy ul. Kochanowskiego

RZESZÓW. Prace mają być zakończone do końca listopada br.

Reklama