Rzeszów - Sobota, 14.06.2025
Reklama

W Rzeszowie otwarto nową placówkę wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży

Dodano: /

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. „Zatoka” to nowa placówka, która będzie służyć dzieciom i młodzieży. Tu będą mogły rozwijać swoje pasje, zainteresowania pod okiem doświadczonych wychowawców.

Ponad 3,5 roku po otwarciu pierwszej w Rzeszowie Placówki Wsparcia Dziennego – „Przystań” przy Placu Wolności, powstało kolejne miejsce, które będzie służyć dzieciom i młodzieży pochodzącym z rodzin objętych pomocą społeczną z tytułu trudności w pełnieniu funkcji opiekuńczo – wychowawczych.

Placówka Wsparcia Dziennego „Zatoka” znajduje się przy ul. Kraszewskiego1/2

– Jest miejscem stworzonym dla dzieci i z myślą o dzieciach. Tu będą mogły rozwijać swoje zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie, odrabiać lekcje. Pomocą będzie służyć nasza profesjonalna kadra z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Cieszę się, że dzięki współpracy pomiędzy samorządami i wsparciu zewnętrznemu w naszym mieście udało się stworzyć kolejne już tak wspaniałe miejsce – mówił Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa podczas oficjalnego otwarcia „Zatoki”.

- „Zatoka” będzie kuźnią talentów, miejscem rozwoju pasji, zainteresowań, wsparciem w rozwoju dzieci. Ale będzie to też miejsce dla ich rodziców, którzy będą tu mogli uzyskiwać wskazówki w wychowaniu dzieci – dodała Joanna Wisz, Dyrektor MOPS w Rzeszowie.

Placówka Wsparcia Dziennego „Zatoka” przy ul. Kraszewskiego przeznaczona jest dla 18 dzieci/młodzieży w wieku: 7-18 lat. Czynna jest 5 dni w tygodniu - od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 18.00. W placówce będą realizowane m.in. takie zajęcia jak:

- codzienna pomoc w odrabianiu lekcji, aktywne spędzanie czasu, nawiązywanie relacji rówieśniczych, rozwój zainteresowań i uzdolnień oraz umiejętności interpersonalnych, zwiększenie kompetencji społecznych w zakresie budowania prawidłowych relacji rodzinnych, rówieśniczych i społecznych;

- wsparcie psychologiczne uczestników;

- trening zdrowego odżywiania wraz z warsztatami kulinarnymi;

- trening skutecznego uczenia się;

Reklama

- warsztaty artystyczne dla dzieci w okresie wakacyjnym;

- warsztaty teatralne;

- warsztaty taneczne;

- lekcje gry na gitarze;

- wyżywienie dla dzieci korzystających z PWD;

- wyjazdy kulturalno-edukacyjne oraz wyjścia do placówek kulturalno-edukacyjnych;

- wydarzenia okolicznościowe.

„Zatoka” powstała w ramach projektu „Zwiększenie dostępu do usług wspierających funkcjonowanie dzieci, młodzieży, rodzin biologicznych i pieczy zastępczej”. Liderem tego projektu było Województwo Podkarpackie i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie.

Łączna wysokość dofinansowania dla „Zatoki” to 1 453 936,00 zł (w tym ze środków europejskich 1 301 995,88 oraz ze środków dotacji celowej 151 940,12).

Celem działalności Placówek Wsparcia Dziennego jest wspieranie rodziny w prawidłowym wypełnianiu funkcji opiekuńczo – wychowawczych oraz kształtowanie właściwych postaw społecznych u dzieci poprzez objęcie ich w czasie wolnym od zajęć szkolnych opieką oraz zajęciami profilaktycznymi oraz edukacyjnymi.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W czwartek początek Rzeszowskich Juwenaliów 2019. Mieszkańców czekają utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Uczestnicy "Rzeszowskich Juwenaliów 2019" zaczną zbierać się na Rynku, gdzie o godz. 16, rozpocznie się impreza.

Rzeszów

Rusza przebudowa CH Plaza Rzeszów. Będą nowe sklepy i lepsze połączenie z E. Leclerc

RZESZÓW. Przebudowa CH. Plaza Rzeszów rozpocznie się już w maju.

Rzeszów

Ciąg dalszy pożegnań w Asseco Resovii Rzeszów. Tym razem przyszedł czas na trenera Gheorghe Cretu

RZESZÓW. Z zespołem żegnają się Gianni Cretu, Alar Rikberg i Sebastiano Chittolini.

Rzeszów

Bezpłatna zbiórka odpadów niebezpiecznych w Rzeszowie (harmonogram na maj)

RZESZÓW. Gmina Miasto Rzeszów organizuje wraz z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej Rzeszów Sp. z o.o. obwoźną zbiórkę odpadów niebezpiecznych.

Rzeszów

Siatkarki Developres SkyRes Rzeszów wywalczyły brąz

RZESZÓW. Reprezentantki stolicy województwa podkarpackiego swój ostatni mecz wygrały po tie-breaku.

Rzeszów

Nowoczesna stacja Rzeszów Główny i nie tylko. Ponad 2 mld zł. na inwestycje kolejowe na Podkarpaciu

RZESZÓW. W Rzeszowie 30 kwietnia 2019 r. odbyła się konferencja” Inwestycje kolejowe na Podkarpaciu”. 

Rzeszów

Trwają przygotowania do sezonu letniego na basenach otwartych i Żwirowni

RZESZÓW. Najprawdopodobniej już na początku czerwca mieszkańcy będą mogli skorzystać z otwartych basenów i Żwirowni.

Reklama