Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

W Rzeszowie powstaje nowy mural [ZDJĘCIA]

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. W Parku dla Seniora przy ul. Staszica powstaje nowe malowidło. Jego autorem jest Michał Czerko, który ma na koncie już kilka prac zrealizowanych w Rzeszowie. Ostatnim dziełem artysty w stolicy Podkarpacia jest mural Tadeusza Nalepy przy ul. Hetmańskiej.

Na terenie zieleńca przy ul. Staszica na osiedlu gen. Grota-Roweckiego w Rzeszowie powstaje Park dla Seniora, czyli miejsce odpoczynku i rekreacji dedykowane starszym mieszkańcom miasta. Jego dopełnieniem będzie mural nawiązujący do przestrzeni parku. Malowidło przedstawia abstrakcyjne motywy roślinne w różnorodnych odcieniach zieleni.
Reklama
Projektantką muralu jest Anna Mazur. Za jego realizację odpowiada znany lokalny artysta Michał Czerko, autor wielu murali w Rzeszowie, w tym m.in. "Podwodny świat” przy ul. Lwowskiej 12, "Punkt widzenia” na ul. Reymonta (pod Wiaduktem Śląskim), eko-mural na ścianie budynku Szkoły Podstawowej nr 11 na os. Nowe Miasto czy powstałego w tym roku muralu Tadeusza Nalepy przy ul. Hetmańskiej.

Nowe dzieło Michała Czerko powstaje na ścianie o powierzchni około 30 mkw., na budynku graniczącym w Parkiem dla Seniora od strony placu targowego.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trwają remonty na terenie rzeszowskiej elektrociepłowni

RZESZÓW. „Prowadzone przez nas remonty zagwarantują ciągłość i bezpieczeństwo produkcji oraz dostaw energii i ciepła dla Rzeszowa.”

Rzeszów

Okradli drogerię na ponad 2000 zł

RZESZÓW. Dwóch 20-latków okradło drogerię przy ul. Piłsudskiego. Dodatkowo podczas interwencji, jeden z nich znieważył policjantów, a w jego mieszkaniu ujawniono niewielką ilość narkotyków. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty.

Rzeszów

"Nowa" Podziemna Trasa Turystyczna od grudnia

RZESZÓW. Remont Podziemnej Trasy Turystycznej w Rzeszowie rozpoczął się w styczniu. W piwnicach znajdą się  multimedialne ekspozycje z efektami specjalnymi, które będą m.in. opowiadać historie.

Rzeszów

Montaż nowych parkomatów w sierpniu

RZESZÓW. Już w sierpniu rozpocznie się montaż parkometrów na osiedlach, które zostały dodane do Strefy Płatnego Parkowania.

Rzeszów

Komisja ds. wycinki drzew w Rzeszowie?

RZESZÓW. O powołaniu nowej komisji mówił prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, w trakcie ostatniej sesji Rady Miasta. Pomysł znalazł zwolenników.

Rzeszów

Główny budynek UR zmieni oblicze

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wykonanie przebudowy budynku A1 Uniwersytetu Rzeszowskiego. Władze uczelni zapowiadają dobudowę kolejnej kondygnacji, przebudowę auli oraz nową salę senatu

Rzeszów

Wraca funkcja "ciepłego guzika" w autobusach MPK

RZESZÓW. Pasażerowie MPK będą mogli ponownie samodzielnie otwierać drzwi autobusu.

Rzeszów

Ruchome schody i windy na stacji Rzeszów Główny jeszcze w wakacje

RZESZÓW. Postępują prace przy modernizacji dworca kolejowego w Rzeszowie.

Reklama