Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

W Rzeszowie powstaje nowy mural [ZDJĘCIA]

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. W Parku dla Seniora przy ul. Staszica powstaje nowe malowidło. Jego autorem jest Michał Czerko, który ma na koncie już kilka prac zrealizowanych w Rzeszowie. Ostatnim dziełem artysty w stolicy Podkarpacia jest mural Tadeusza Nalepy przy ul. Hetmańskiej.

Na terenie zieleńca przy ul. Staszica na osiedlu gen. Grota-Roweckiego w Rzeszowie powstaje Park dla Seniora, czyli miejsce odpoczynku i rekreacji dedykowane starszym mieszkańcom miasta. Jego dopełnieniem będzie mural nawiązujący do przestrzeni parku. Malowidło przedstawia abstrakcyjne motywy roślinne w różnorodnych odcieniach zieleni.
Reklama
Projektantką muralu jest Anna Mazur. Za jego realizację odpowiada znany lokalny artysta Michał Czerko, autor wielu murali w Rzeszowie, w tym m.in. "Podwodny świat” przy ul. Lwowskiej 12, "Punkt widzenia” na ul. Reymonta (pod Wiaduktem Śląskim), eko-mural na ścianie budynku Szkoły Podstawowej nr 11 na os. Nowe Miasto czy powstałego w tym roku muralu Tadeusza Nalepy przy ul. Hetmańskiej.

Nowe dzieło Michała Czerko powstaje na ścianie o powierzchni około 30 mkw., na budynku graniczącym w Parkiem dla Seniora od strony placu targowego.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

3 rzeszowskie inwestycje biorą udział w konkursie "Modernizacja Roku & Budowa XXI w."

Do 11 maja można oddawać głos na 3 rzeszowskie inwestycje, które biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI w. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek na ul. Piłsudskiego. Zginął młody kierowca

RZESZÓW. Trwa ustalanie przyczyn nocnego wypadku do jakiego doszło w Rzeszowie, na ul. Piłsudskiego. Kierujący mercedesem uderzył w słup sygnalizacji świetlnej. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Korekty w świątecznych kursach autobusów MPK

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził korekty do okołoświątecznego rozkładu jazdy autobusów komunikacji miejskiej. 

Rzeszów

Do Rzeszowa dotarł pierwszy autobus na gaz

RZESZÓW. 60 autobusów gazowych Autosan zasili tabor MPK w Rzeszowie. Pierwszy z nich już został dostarczony.

Rzeszów

W święta zmiany terminu odbioru odpadów

RZESZÓW. MPGK Rzeszów poinformowało o zmianach terminów odbioru odpadów komunalnych w okresie Świąt Wielkanocnych.

Rzeszów

Pędził 208 km/h na rzeszowskim odcinku DK97

RZESZÓW. Rzeszowska grupa SPEED ponownie w akcji.

Rzeszów

W Rzeszowie kolejne przypadki łamania zakazów. 500 zł mandatu za spotkanie przy Lisiej Górze

RZESZÓW. W ciągu dwóch dni bieżącego tygodnia, rzeszowscy policjanci interweniowali 18 razy.

Rzeszów

Koronawirus. Studenci WSIiZ otrzymają wsparcie

RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządza w Rzeszowie zaoferowała pomoc socjalną dla studentów. 

Reklama