Rzeszów - Czwartek, 19.06.2025
Reklama

W Rzeszowie powstaje pijalnia czekolady M. Pelczara. "Prace są zaawansowane"

Dodano:

Pijalnia czekolady w Korczynie / Materiały prasowe
Pijalnia czekolady w Korczynie / Materiały prasowe
RZESZÓW. Trwają intensywne prace przy tworzeniu Pijalni Czekolady mistrza cukiernictwa Mirosława Pelczara. Jedną z atrakcji będzie największa w Polsce fontanna czekolady. Otwarcie zaplanowano na połowę października.

Mirosław Pelczar, dwukrotny Mistrz Polski Cukierników i dwukrotny uczestnik Mistrzostw Świata Cukierników otwiera w Rzeszowie Pijalnię Czekolady. Podobne miejsca powstały wcześniej w Korczynie i Sanoku.

Cukiernictwo jest wielką pasją Mirosława Pelczara. Już od najmłodszych lat wiedział co chce robić w przyszłości i to, że chce być cukiernikiem. Słodkie marzenia się spełniły i dziś pan Mirosław jest światowej klasy twórcą czekolad ręcznie robionych, smakowitych trufli, pralin i czekolad pitnych. Jako cukiernik, ma na koncie wiele nagród i wyróżnień. Komponowane przesz niego słodkości, powstają na bazie jego autorskich receptur.

Pijalnia Czekolady powstaje w Millenium Hall, w miejscu w którym wcześniej mieściła się restauracja i klub muzyczny LUKR. Lokal będzie dostępny nie tylko z poziomu centrum handlowego, ale będzie miał dodatkowe wejście od strony ul. Kopisto.

- Pijalnia Czekolady w Rzeszowie będzie urządzona w stylu fabryki czekolady – informuje Magdalena Niemczyk, specjalista ds. sprzedaży M. Pelczar Chocolatier. Wyglądem będzie przypominała tą mieszcząca się w Korczynie.
Reklama
Największa w Polsce fontanna czekolady

Oprócz czekoladowych wyrobów, w rzeszowskiej pijalni czekolady pojawią się również liczne atrakcje. Powstanie tam największa w Polsce fontanna czekolady o szerokości 3 m i wysoka na 2,5 metra. Będą również pociągi wożące czekoladę, maszyny do produkcji czekolady i robot produkujący czekoladę. Planowane są także warsztaty, w trakcie których uczestnicy zapoznają się z procesem powstawania czekolady.

Czego możemy się spodziewać w menu? Czekolady pitne w różnych smakach, w tym w połączeniu z alkoholem lub z naturalnymi lodami; czekolady do jedzenia łyżeczką, czekolada w połączeniu z kawą, desery na bazie czekolady oraz naleśniki, pancakes, gofry, waflaki i shake’i z lodów własnej produkcji.

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, czekoladowych słodkości będzie można posmakować już za kilka tygodni. - Prace w Milenium są zaawansowane, planowane otwarcie 15 października – informuje Magdalena Niemczyk.



 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Obok ratusza ma powstać nowe miejsce spotkań dla mieszkańców

RZESZÓW. Miasto planuje budowę nowego budynku przy ul. Słowackiego. Ma być to miejsce zarówno na spotkania jak i na wystawy czy kameralne koncerty.

Rzeszów

Co słychać na budowie nowej hali sportowej przy I LO w Rzeszowie?

RZESZÓW.  Jak informuje ratusz „prace postępują zgodnie z harmonogramem”. Obecnie wykonywane są podziemia nowego budynku.

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Słocińskiej w Rzeszowie. Samochód potrącił dwie dziewczynki

RZESZÓW. 7 i 10-latka zostały dziś rano potrącone przez samochód osobowy na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Słocińskiej. Z obrażeniami trafiły do szpitala. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

"Różowe skrzyneczki" w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

RZESZÓW. WSIiZ włączyła się w akcję fundacji „Różowa skrzyneczka”, która walczy z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym. W toaletach na terenie uczelni pojawiły się skrzyneczki, w których znajdują się darmowe środki higieny osobistej.

Rzeszów

Oto 10 kluczowych inwestycji, które mają powstać w Rzeszowie w najbliższych latach

RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki, aquapark, Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne, Wisłokostrada - to tylko część ważnych inwestycji, które miasto planuje zrealizować w Rzeszowie w ciągu najbliższych lat.

Rzeszów

Wyjątkowa ławeczka Łukasiewicza przed Urzędem Marszałkowskim

​RZESZÓW. Przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego przy al. Cieplińskiego stanęła wyjątkowa ławka upamiętniająca Ignacego Łukasiewicza. - Ławeczka ma nie tylko upamiętniać tę wybitną postać, ale ma też mieć wymiar edukacyjny, zwłaszcza dla młodych...

Rzeszów

10 największych i najważniejszych inwestycji w 2022 roku w Rzeszowie wg ratusza

RZESZÓW. Po tzw. „małych” inwestycjach, przyszedł czas na te duże. Ratusz przedstawił listę 10 największych i najważniejszych „dużych” inwestycji minionego roku.

Rzeszów

Program in vitro w Rzeszowie - konkurs rozstrzygnięty

RZESZÓW. Wybrana została oferta firmy PARENS. Program będzie trwał od 9 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2025 r.

Reklama