Rzeszów - Sobota, 27.12.2025
Reklama

W Rzeszowie powstał nowy mural Arkadiusza Andrejkowa. Odsłonięcie w najbliższy czwartek

Dodano: 26.04.2022 r.

Pobitno - zdjęcie archiwalne / Materiały RDK
Pobitno - zdjęcie archiwalne / Materiały RDK
RZESZÓW. W najbliższy czwartek odbędzie się uroczyste odsłonięcie nowego muralu Arkadiusza Andrejkowa, który powstał w Rzeszowskim Domu Kultury filia Pobitno. Uroczystość będzie połączona z podsumowaniem akcji Historie Życiem Pisane oraz inauguracją Wystawy Zdjęć Archiwalnych Rzeszowa i Okolic.

Wieczór uświetnią interpretacje utworów zespołu Breakout i Miry Kubasińskiej w wykonaniu wychowanków RDK filia Pobitno, odczyt dr Eweliny Radion: „Mit miasta w świadomości pokoleń jego mieszkańców” oraz gawędy mieszkańców Pobitna dotyczące dawnych historii osiedla.

Wydarzenie odbędzie się w czwartek 28 kwietnia 2022 roku o godzinie 17:00 w Rzeszowskim Domu Kultury filia Pobitno przy ul. Konfederatów Barskich 43a.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych. W sobotę konkurs elegancji na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Zabytkowe pojazdy będzie można podziwiać w godz. 14:00 - 16:00.

Rzeszów

Festiwal rowerowy po raz 3. w Rzeszowie

RZESZÓW. Tegoroczna edycja festiwalu skierowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży, dla których zostały przygotowane konkurencje takie jak zawody na Pumptracku na osiedlu Baranówka oraz zawody MTB na rzeszowskich Bulwarach.

Rzeszów

Połączenie ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dynowską i Czudecką na ukończeniu

RZESZÓW. Inwestycję realizuje firma Strabag. Droga ma być ukończona wczesną jesienią tego roku, najprawdopodobniej już końcem września.

Rzeszów

Rusza sprzedaż bezpłatnych biletów MPK dla uczniów

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 7 sierpnia br. rozpoczyna się zapisywanie uprawnień do bezpłatnych przejazdów dla uczniów na kolejny rok szkolny.

Rzeszów

Akcja honorowego krwiodawstwa w Plazie

RZESZÓW. Krew będzie można oddać w najbliższą sobotę 5 sierpnia 2023 r. w specjalnym Krwiobusie RCKiK ustawionym przed wejściem do Plazy.

Rzeszów

Rzeszowski Dom Kultury poszukuje instruktorów zajęć

RZESZÓW. Placówka poszukuje ludzi z pasją i pozytywną energią, lubiących pracę z dziećmi i młodzieżą czy też dorosłymi i seniorami.

Rzeszów

Impreza naukowo-motoryzacyjna w Podkarpackim Centrum Nauki "Łukasiewicz"

RZESZÓW. W najbliższą sobotę Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce zmieni się w arenę wielbicieli motoryzacji i paliw przyszłości.

Rzeszów

Budowa nowego odcinka ul. Wołyńskiej na osiedlu Kotuli

RZESZÓW. Nowa droga będzie miała prawie 700 metrów długości i 7 metrów szerokości. Przy drodze powstaną chodniki oraz ścieżka rowerowa. Częścią tego zadania będzie także budowa kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia ulicznego.

Reklama