Rzeszów - Piątek, 16.05.2025
Reklama

W Rzeszowie powstaną nowe wiaty rowerowe

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto planuje postawić nowe, zadaszone wiaty na rowery w pięciu lokalizacjach na terenie Rzeszowa. Wiaty mają być modułowe, tak aby w przyszłości mogły zostać rozbudowane. W każdej z nich będzie miejsce przynajmniej dla 35 rowerów.

Ruszył przetarg na dostawę i montaż pięciu wiat rowerowych wraz z monitoringiem. Obiekty powstaną w następujących miejscach:
  • w parku przy al. Cieplińskiego (w części parku sąsiadującej z Liceum Sióstr Prezentek)
  • przy al. Rejtana (obok przystanku Rejtana/Paderewskiego 10)
  • przy ul. Łukasiewicza (obok przystanku Łukasiewicza pętla 08)
  • przy al. Powstańców Warszawy (obok przystanku Powstańców Warszawy Politechnika 04)
  • przy ul. Hetmańskiej (obok Stadionu Miejskiego w Rzeszowie)

Nowe wiaty będą miały powierzchnię maksymalnie 36 m kw., a wysokości 3 m. W każdej z nich znajdzie się miejsce dla minimum 35 rowerów. Obiekty będą tak skonstruowane, aby w przyszłości była możliwość ich rozbudowania o nowe moduły.
Reklama
Wewnątrz wiat zamontowane zostaną dwupoziomowe stalowe stojaki rowerowe wyposażone w system rolkowy oraz urządzenia hydrauliki siłowej wspomagające wyniesienie oraz zniesienie roweru z górnego poziomu. Będą także posiadać dodatkowe uchwyty umożliwiające zapięcie roweru o ramę.

Wiaty będą wyposażone w oświetlenie typu LED oraz dwie kamery monitoringu.

Wykonawca tego zadania zostanie wybrany prawdopodobnie w kwietniu. Na budowę pięciu rowerowych wiat będzie miał sześć miesięcy od daty podpisania umowy.

Zadanie będzie współfinansowane z funduszy Unii Europejskiej.
 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Czy w Rzeszowie zniknie Straż Miejska? Znamy stanowisko prezydenta miasta

RZESZÓW. „Bez nich miasto byłoby dużo brzydsze” – wyjaśniał prezydent.

Rzeszów

Lato w mieście, czyli jak przyjemnie spędzić wakacje w Rzeszowie

RZESZÓW. Lista atrakcji, jakie czekają na mieszkańców Rzeszowa w trakcie wakacji.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Krakowskiej. Wypadli z koziołkującego mercedesa

RZESZÓW. W wyniku zdarzenia jeden z mężczyzn zginął na miejscu, a dwóch zostało rannych.

Rzeszów

Aktorzy „Siemaszki” zwycięzcami Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

RZESZÓW.Do Oksany Czerkaszyny powędrowała nagroda indywidualna dla najlepszej aktorki.

Reklama