Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

W Rzeszowie powstanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne dla osób z niepełnosprawnością

Dodano: 21.10.2022 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Przy ul. Sucharskiego powstanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego. Będzie to pierwsza tego typu placówka w Rzeszowie. Jej budowa kosztować będzie ponad 7 mln zł.

Centrum powstanie na działce znajdującej się w sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej. Przetarg na realizację tej inwestycji został już rozstrzygnięty. Centrum wybuduje firma Texom z Krakowa za nieco ponad 7,3 mln zł.

- Dzięki tej inwestycji Rzeszów dołączy do grona samorządów, które poprawią jakość opieki nad osobami niepełnosprawnymi. Nasz ośrodek, który wybudujemy będzie fantastycznym miejscem, zupełnie nową jakością opieki – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Nowy budynek będzie miał jedną kondygnację i powierzchnię całkowitą prawie 800 m kw. Obiekt został tak zaprojektowany, aby w przyszłości można dobudować dodatkową kondygnację. W części mieszkalnej zaprojektowano cztery pokoje z łazienkami dla osób niepełnosprawnych oraz pokoje dla personelu. W części dziennej Centrum znajdować się będą pokoje zajęć, hol jadalniany, kuchnia z zapleczem, szatnia i toalety. Na dachu zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne. Budynek Centrum otoczony będzie ogrodem sensorycznym pełniącym funkcje terapeutyczną i rehabilitacyjną.
Reklama
- Będzie to pierwsza placówka takiego typu w Rzeszowie, w której świadczone będą usługi zarówno w formie dziennej jak i całodobowej. Centrum obejmie wsparciem 20 dorosłych osób posiadających znaczny i umiarkowany stopień niepełnosprawności. Z usług w ramach pobytu dziennego będzie mogło skorzystać 16 mieszkańców Rzeszowa, a z możliwości opieki całodobowej 4 mieszkańców – mówi Irena Marszałek-Czekierda, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

- Centrum będzie świadczyło usługi zdrowotne, pielęgnacyjne, korzystający z niego będą mogli rozwijać sprawność ruchową, kompetencje poznawcze i społeczne – dodaje dyrektorka MOPS.

Obiekt ma być gotowy pod koniec przyszłego roku. Inwestycja została dofinansowana kwotą 3 mln zł z funduszy Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Indyjska firma wybuduje zakład w "Dworzysku"

Będą w nim wytwarzane komponenty dla branży chemicznej. Wartość inwestycji – ponad 33 mln zł.

Rzeszów

Od 6 maja rzeszowskie przedszkola i żłobki znów otwarte

RZESZÓW. Ok. 25% rodziców chce posłać dzieci do przedszkoli i 15% do żłobków, tak wynika z ankiety jaką uzupełniali rodzice na prośbę placówek.

Rzeszów

Wracają opłaty w strefie płatnego parkowania. Jest drożej

RZESZÓW. Od poniedziałku, za postój w strefie płatnego parkowania znów trzeba będzie zapłacić i to więcej niż dotychczas.

Rzeszów

Ukradł 5 tys. zł z salonu gier na Nowym Mieście. Został zatrzymany

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież 5 tys. zł w salonie gier. Zatrzymany przyznał się do winy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Od 11 maja stopniowe znoszenie ograniczeń w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie planuje stopniowo przywracać funkcjonowanie komunikacji miejskiej do stanu sprzed epidemii.

Rzeszów

Znamy opinię wojewody na temat poszerzenia Rzeszowa

RZESZÓW. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zgodziła się na przyłączenie do Rzeszowa obszaru Pogwizdowa Nowego. Negatywnie natomiast zaopiniowała przyłączenie Malawy i część obszaru sołectwa Racławówka.

Rzeszów

Prof. Sylwester Czopek ponownie rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego

RZESZÓW. Był jedynym kandydatem na to stanowisko.

Rzeszów

W pożarze domu w Świlczy zginęła kobieta, na ul. Miłej spłonął Land Rover

Minionej nocy, policjanci i strażacy dwukrotnie interweniowali w związku ze zgłoszeniami dotyczącymi pożarów. W pożarze domu w Świlczy zginęła kobieta, w wyniku kolejnego pożaru spalił się samochód osobowy.  

Reklama