Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

W Rzeszowie powstanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne dla osób z niepełnosprawnością

Dodano: 21.10.2022 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Przy ul. Sucharskiego powstanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego. Będzie to pierwsza tego typu placówka w Rzeszowie. Jej budowa kosztować będzie ponad 7 mln zł.

Centrum powstanie na działce znajdującej się w sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej. Przetarg na realizację tej inwestycji został już rozstrzygnięty. Centrum wybuduje firma Texom z Krakowa za nieco ponad 7,3 mln zł.

- Dzięki tej inwestycji Rzeszów dołączy do grona samorządów, które poprawią jakość opieki nad osobami niepełnosprawnymi. Nasz ośrodek, który wybudujemy będzie fantastycznym miejscem, zupełnie nową jakością opieki – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Nowy budynek będzie miał jedną kondygnację i powierzchnię całkowitą prawie 800 m kw. Obiekt został tak zaprojektowany, aby w przyszłości można dobudować dodatkową kondygnację. W części mieszkalnej zaprojektowano cztery pokoje z łazienkami dla osób niepełnosprawnych oraz pokoje dla personelu. W części dziennej Centrum znajdować się będą pokoje zajęć, hol jadalniany, kuchnia z zapleczem, szatnia i toalety. Na dachu zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne. Budynek Centrum otoczony będzie ogrodem sensorycznym pełniącym funkcje terapeutyczną i rehabilitacyjną.
Reklama
- Będzie to pierwsza placówka takiego typu w Rzeszowie, w której świadczone będą usługi zarówno w formie dziennej jak i całodobowej. Centrum obejmie wsparciem 20 dorosłych osób posiadających znaczny i umiarkowany stopień niepełnosprawności. Z usług w ramach pobytu dziennego będzie mogło skorzystać 16 mieszkańców Rzeszowa, a z możliwości opieki całodobowej 4 mieszkańców – mówi Irena Marszałek-Czekierda, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

- Centrum będzie świadczyło usługi zdrowotne, pielęgnacyjne, korzystający z niego będą mogli rozwijać sprawność ruchową, kompetencje poznawcze i społeczne – dodaje dyrektorka MOPS.

Obiekt ma być gotowy pod koniec przyszłego roku. Inwestycja została dofinansowana kwotą 3 mln zł z funduszy Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zakończono przebudowę letniego pałacu Lubomirskich

RZESZÓW. Trwające od ponad 5 lat prace konserwatorskie zostały zakończone. Letni pałac Lubomirskich przy al. Pod Kasztanami został ostatecznie odrestaurowany.

Rzeszów

Zmarła kobieta potrącona wczoraj na ul. Lubelskiej

RZESZÓW. Nie udało się uratować życia kobiety potrąconej wczoraj na przejściu dla pieszych na ul. Lubelskiej. Pomimo podjętych działań przez lekarzy, kobieta zmarła dziś w nocy w szpitalu.

Rzeszów

Policyjny Black Hawk nad Rzeszowem

RZESZÓW. W ostatnich dniach, zainteresowanie części mieszkańców wzbudził niecodzienny widok na rzeszowskim niebie.

Rzeszów

WSPiA apeluje do studentów i pracowników "o ostrożność i nieuleganie panice"

RZESZÓW. „Zachowaj ostrożność, nie panikuj” - WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa wystosowała apel do studentów i pracowników, w związku z koronawirusem.

Rzeszów

Pierwszy etap odmulania rzeszowskiego zalewu zakończony

RZESZÓW. Zakończył się pierwszy etap odmulania rzeszowskiego zalewu. Kolejny etap rozpocznie się w połowie października. Wydobyty osad trafi do miejscowości Wola Dalsza.

Rzeszów

Spotkanie dla pasjonatów Internetu i nowych technologii

RZESZÓW. 26. edycja XRAii. odbędzie się 10 marca.

Rzeszów

Znamy kolejną proponowaną lokalizację dla nowego budynku Sądu Okręgowego

RZESZÓW. Po tym jak radni nie przyjęli pomysłu na lokalizację nowego gmachu Sądu Okręgowego na ul. Borowej, ratusz znalazł kolejny teren, tym razem na os. Drabinianka.

Rzeszów

W poniedziałek sesja nadzwyczajna. Tematem ochrona terenów przy Wisłoku przed zabudową

RZESZÓW. Radni Prawa i Sprawiedliwości chcą planu zagospodarowania przestrzeni dla terenów wzdłuż Wisłoka. 

Reklama