Rzeszów - Czwartek, 25.06.2026
Reklama

W Rzeszowie powstanie kolejne osiedle. Będą też dwie nowe ulice

Dodano: 11.07.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Radni podczas sesji Rady Miasta przyjęli projekty uchwały mówiące o utworzeniu na terenie miasta nowego osiedla oraz o nadaniu nazw dla dwóch ulic: jednej na os. Kotuli, drugiej na os. Przybyszówka.

Pierwsza z zaakceptowanych przez radnych uchwał wiąże się z wnioskiem Spółdzielni Mieszkaniowej „Projektant”, w którym mowa o nadaniu nazwy dla ulicy będącej aktualnie „odgałęzieniem” ul. Grechuty. Nowa ulica nosić będzie nazwę Tadeusza Hejdy i znajduje się pomiędzy przy ul. Krajobrazowej, tuż za blokami nr 19, 21 i 23.

„Proponowana nazwa ulicy Tomasza Hejdy wkomponowana jest w istniejące nazewnictwo stosowane w tym rejonie tj: Marka Grechuty, Czesława Niemena oraz Anny German” – czytamy w projekcie uchwały.

Druga nowo nazwana ulica znajduje się pomiędzy Szkołą Podstawową Nr 18 w Rzeszowie a ul. Dynowską. Spółdzielnie Mieszkaniowa „Projektant” zaproponowała jej nadanie nazwy ulicy Czudeckiej.

„W związku z dynamiczną rozbudową osiedla istnieje konieczność nadania nazwy dla nowobudowanej ulicy. Obecnie na tym terenie trwa budowa kilku budynków wielorodzinnych” – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.
Reklama
Kolejnym tematem, jaki pojawił się na wtorkowej sesji, było utworzenie na terenie miasta nowego osiedla Zawiszy Czarnego. W związku z tym, że radni zaakceptowali projekt uchwały, kolejnym krokiem będzie powołanie rady osiedla.

W skład nowego osiedla wejdą następujące ulice:
  • Przemysłowa,
  • Magazynowa,
  • Podgórska,
  • Solidarności,
  • Architektów,
  • Żołnierzy 9 Dywizji Piechoty,
  • Rymanowska,
  • Bieszczadzka,
  • Połonińska,
  • Matuszczaka,
  • Tadeusza Boya-Żeleńskiego (nr nieparzyste od 21 do końca i nr parzyste od 16 do końca),
  • Dąbrowskiego (nr nieparzyste od 91 do końca i nr parzyste od 64 do końca),
  • Batalionów Chłopskich (nr nieparzyste od 1 do 9),
  • Zawiszy Czarnego (nr nieparzyste od 1 do 73 i nr parzyste od 2 do 68a – do końca literowych oznaczeń alfabetycznych),
  • Podkarpacka (nr nieparzyste od 1 do 73 i nr parzyste od 2 do 28),
  • Wetlińska (nr nieparzyste i nr parzyste od 2 do 12). 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

ZTM uruchamia dodatkowe kursy autobusów na Rzeszowskie Juwenalia

RZESZÓW. W piątek i sobotę, 8 i 9 maja, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zwiększy częstotliwość kursowania kilku linii autobusowych. Powodem są 31. Rzeszowskie Juwenalia, na których organizatorzy spodziewają się tłumów.

Rzeszów

W parku na osiedlu Krakowska Południe pojawią się nowe atrakcje dla dzieci

RZESZÓW. Ponad 6-metrowa rakieta, tyrolka o długości ok 21 metrów i bujak – między innymi te elementy wzbogacą zielone tereny rekreacyjne na osiedlu Krakowska Południe. Ratusz wyłonił wykonawcę inwestycji. To zadanie wybrali...

Rzeszów

Blisko 100 wystawców z lokalnymi produktami w Parku Papieskim. Zbliża się 21. edycja Podkarpackiego Bazarku

RZESZÓW. Sery, chleby, owoce i warzywa, miody, rękodzieło i prawie 100 wystawców pojawi się na parkingu Parku Papieskiego. To już dwudziesta pierwsza edycja wydarzenia, które od kilku sezonów na stałe wpisało się...

Rzeszów

Majowa zbiórka odzieży i tekstyliów. Pojazdy MPGK ruszają w trasę po Rzeszowie

RZESZÓW. W dniach 11–15 maja 2026 r. w Rzeszowie będzie prowadzona obwoźna zbiórka tekstyliów i odzieży. Samochody MPGK zaparkują w kilkunastu lokalizacjach.

Rzeszów

Nowa droga połączy ulice Ropczycką z Tarnowską. Przekazano plac budowy

RZESZÓW. Około 200 metrów długości i 7,2 m szerokości będzie miała nowa droga, która połączy ul. Ropczycką z ulicą Tarnowską. Inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w tej części miasta oraz ułatwienie...

Rzeszów

Nowy most w Woli Rafałowskiej już służy mieszkańcom

RZESZÓW. Tuż przed długim weekendem majowym odbyło się oficjalne otwarcie nowego mostu w Woli Rafałowskiej w gminie Chmielnik. Mieszkańcy zyskali bezpieczniejszy i wygodniejszy przejazd przez potok Rafałowski.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami Śródmieścia

RZESZÓW. W najbliższy czwartek odbędzie się kolejne spotkanie Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka z cyklu „Rzeszów To My". Tym razem włodarz miasta porozmawia z mieszkańcami osiedla Śródmieście.

Rzeszów

Święto Paniagi 2026. Centrum Rzeszowa zamieni się w tętniącą życiem przestrzeń spotkań [PROGRAM]

Jak co roku, 3. maja, Święto Paniagi wypełni miasto energią, kolorami i dźwiękami kultury. Centrum Rzeszowa zamieni się w tętniącą życiem przestrzeń spotkań, gdzie mieszkańcy i turyści będą mogli wziąć udział w...

Reklama