Rzeszów - Poniedziałek, 23.03.2026
Reklama

W Rzeszowie powstanie nowy żłobek. Przyjmie 190 maluchów

Dodano: 05.01.2024 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na budowę żłobka na przy ul. Jachowicza na osiedlu Drabinianka. Obiekt powstanie w sąsiedztwie nowej szkoły i przedszkola przy ulicy Kwiatkowskiego, oddanych do użytku we wrześniu 2022 roku.

Nowy żłobek będzie dysponował miejscami  190 maluchów. Będzie to parterowy budynek o  powierzchni ponad 1,8 tys. m kw., w kształcie zbliżonym do kwadratu. Wewnątrz obiektu powstanie zielony dziedziniec o powierzchni 235 m kw. , który oprócz funkcji reprezentacyjnej będzie pełnił także rolę wewnętrznego ogrodu. Na zewnątrz powstanie plac zabaw wyposażony w elementy małej architektury i zabawki, a także ogród warzywny.

Zadanie obejmuje również budowę chodników oraz miejsca parkingowych dla samochodów. Częścią inwestycji będzie także budowa zbiornika retencyjnego.

Wykonawcę przetargu mamy poznać jeszcze tej zimy. Żłobek ma być gotowy jesienią przyszłego roku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uszkodził biletomat w autobusie MPK. Poszukuje go policja

RZESZÓW. Policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który jest podejrzewany o uszkodzenie biletomatu mobilnego w autobusie MPK.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa zwalnia rodziców z opłaty za żłobek

RZESZÓW. Rodzice dzieci uczęszczających do miejskich żłobków, będą zwolnieni z opłat za okres, w którym placówki są zamknięte z powodu pandemii koronawirusa.

Rzeszów

Bilet na autobus kupisz bezdotykowo. ZTM testuje nowe kasowniki

RZESZÓW. Szykują się duże zmiany w systemie płatności za bilety komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Na 2 dni zamkną ul. Jana Pawła II. Zmiana rozkładu jazdy linii nr 12

RZESZÓW. ZTM poinformował o czasowej zmianie rozkładu jazdy autobusu linii nr 12, w związku z pracami budowlanymi na ul. Jana Pawła II.

Rzeszów

Biedronki czynne do północy lub całodobowo [LISTA]

RZESZÓW. Do 18 kwietnia sklepy sieci Biedronka będą czynne do godz. 24:00 lub całodobowo.

Rzeszów

Gospodarka w obliczu pandemii. Debata online ekspertów WSIiZ

RZESZÓW. 15 kwietnia o godz. 17:00 eksperci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie będą dyskutowali na temat sytuacji gospodarczej w obliczu pandemii koronawirusa. Debatę będzie można śledzić w internecie.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska drukuje przyłbice ochronne dla medyków

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska włączyła się w pomoc w walce z koronawirusem i rozpoczęła drukowanie przyłbic dla medyków.

Rzeszów

3 rzeszowskie inwestycje biorą udział w konkursie "Modernizacja Roku & Budowa XXI w."

Do 11 maja można oddawać głos na 3 rzeszowskie inwestycje, które biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI w. 

Reklama