Rzeszów - Czwartek, 02.04.2026
Reklama

W Rzeszowie powstanie około 850 dostępnych cenowo mieszkań na wynajem

Dodano: 04.09.2020 r.

fot. Krajowy Zasób Nieruchomości
fot. Krajowy Zasób Nieruchomości
RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia powstanie prawie 850 nowych mieszkań na wynajem z rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa. Porozumienie w tej sprawie podpisano wczoraj w ratuszu.

3 września 2020 r. Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Bartłomiej Druziński oraz Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc, podpisali porozumienie o współpracy dotyczące budowy prawie 850 nowych mieszkań na wynajem, o średniej powierzchni 52 metrów kwadratowych. Inwestycja powstanie w ramach tzw. Narodowego Programu Mieszkaniowego.

W uroczystości podpisania umowy uczestniczyli również: Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz, sekretarz stanu Marcin Warchoł oraz wojewoda Ewa Leniart i marszałek Władysław Ortyl. 

Porozumienie zakłada wymianę informacji, materiałów i dokumentów w zakresie nieruchomości z Zasobu KZN usytuowanych na terenie Rzeszowa. Strony zobowiązały się do podjęcia wszelkich działań zmierzających do realizacji inwestycji mieszkaniowej na niżej opisanych nieruchomościach.
Reklama
Inwestycja powstanie na osiedlu Przybyszówka II (na działkach o nr 5956/18 oraz 5956/20), na terenie o powierzchni ponad 20 ha. Budowa podzielona zostanie na kilka etapów.  Inwestorem będzie spółka celowa utworzona przez KZN i Miasto Rzeszów.

Do końca roku ma zostać zatwierdzony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu, na którym powstanie inwestycja.

Do przyszłego osiedla prowadzić będzie nowa droga, będąca przedłużeniem ulicy Wołyńskiej.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów metą III etapu Tour de Pologne. Podpisano umowę

RZESZÓW. Trzeci etap tegorocznej edycji Tour de Pologne zakończy się w Rzeszowie. Wyścig odbędzie się w dniach 9-15 sierpnia, a do stolicy Podkarpacia kolarze przyjadą 11 sierpnia.

Rzeszów

Konrad Fijołek podpisał "kontrakt" dla osiedla Budziwój

RZESZÓW. Kandydat na prezydenta Rzeszowa Konrad Fijołek, gościł dziś na osiedlu Budziwój, gdzie podpisał „kontrakt” dotyczący realizacji najpilniejszych inwestycji na osiedlu.

Rzeszów

Przebudują most Załęski i skrzyżowanie ulic Siemieńskiego i gen. Maczka. Jest decyzja ZRID

RZESZÓW. Wydano zezwolenie na realizację dwóch ważnych inwestycji drogowych w Rzeszowie. Chodzi o rozbudowę mostu Załęskiego oraz przebudowę skrzyżowania ulic Siemieńskiego i gen. Maczka. Inwestycje te są częścią większej całości.

Rzeszów

Czytelnia Główna WiMBP udostępnia zbiory "na zewnątrz"

RZESZÓW. Od 4 maja czytelnicy WiMBP w Rzeszowie mogą wypożyczać do domu część zbiorów z Czytelni Głównej przy ul. Sokoła 13.

Rzeszów

CH Plaza powiększa ofertę dla najmłodszych

RZESZOW. CH Plaza ma nowego najemcę. Do portfolio dołączyła lokalna marka dzieciakowi.pl. Sklep oferuje gry oraz zabawki kreatywne i sensoryczne dla najmłodszych klientów.

Rzeszów

Ruszają miejskie fontanny

RZESZÓW. W Rzeszowie rozpoczął się sezon fontannowy. Jako pierwszą uruchomiono fontannę na skwerze im. Kazimierza Górskiego, w pobliżu ratusza.

Rzeszów

Przy ul. Starzyńskiego powstanie pierwszy w Rzeszowie pumptrack

RZESZÓW. Na początku maja ma ruszyć przetarg na projekt i budowę pierwszego w Rzeszowie toru rowerowego typu pumptrack. Inwestycja powstanie w ramach RBO na 2021 r.

Rzeszów

Wiosenne malowanie ulic w Rzeszowie

RZESZÓW. Do końca maja odnowione zostaną oznakowania rzeszowskich ulic. Prace będą prowadzone głównie wieczorami i nocami. Koszt inwestycji to blisko 1,6 mln zł.

Reklama