Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

W Rzeszowie powstanie około 850 dostępnych cenowo mieszkań na wynajem

Dodano: 04.09.2020 r.

fot. Krajowy Zasób Nieruchomości
fot. Krajowy Zasób Nieruchomości
RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia powstanie prawie 850 nowych mieszkań na wynajem z rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa. Porozumienie w tej sprawie podpisano wczoraj w ratuszu.

3 września 2020 r. Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Bartłomiej Druziński oraz Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc, podpisali porozumienie o współpracy dotyczące budowy prawie 850 nowych mieszkań na wynajem, o średniej powierzchni 52 metrów kwadratowych. Inwestycja powstanie w ramach tzw. Narodowego Programu Mieszkaniowego.

W uroczystości podpisania umowy uczestniczyli również: Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz, sekretarz stanu Marcin Warchoł oraz wojewoda Ewa Leniart i marszałek Władysław Ortyl. 

Porozumienie zakłada wymianę informacji, materiałów i dokumentów w zakresie nieruchomości z Zasobu KZN usytuowanych na terenie Rzeszowa. Strony zobowiązały się do podjęcia wszelkich działań zmierzających do realizacji inwestycji mieszkaniowej na niżej opisanych nieruchomościach.
Reklama
Inwestycja powstanie na osiedlu Przybyszówka II (na działkach o nr 5956/18 oraz 5956/20), na terenie o powierzchni ponad 20 ha. Budowa podzielona zostanie na kilka etapów.  Inwestorem będzie spółka celowa utworzona przez KZN i Miasto Rzeszów.

Do końca roku ma zostać zatwierdzony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu, na którym powstanie inwestycja.

Do przyszłego osiedla prowadzić będzie nowa droga, będąca przedłużeniem ulicy Wołyńskiej.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Podpisano porozumienie obejmujące m.in. budowę mostu łączącego Rzeszów z Boguchwałą

RZESZÓW. Miasto Rzeszów, gmina Lubenia, Boguchwała oraz starostwo powiatowe podpisało porozumienie w sprawie ok. 100 mln inwestycji. 

Rzeszów

Za nami I Kobiecy Kongres w Jasionce. Hasłem wydarzenia: „Baby są jakieś inne” [FOTO]

RZESZÓW. Ponad 300 kobiet w sobotę przyjechało do Jasionki do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego G2A Arena.

Rzeszów

Turyści coraz częściej odwiedzają Podkarpacie. Nie inaczej jest w Rzeszowie

RZESZÓW, PODKARPACIE. Od stycznia do września 2019 roku z 652 turystycznych obiektów noclegowych na Podkarpaciu skorzystało 1012,4 tys. turystów, w tym 111,6 tys. z zagranicy.

Rzeszów

Świąteczna choinka zdobi rzeszowski Rynek. Rozpoczęto montaż iluminacji

RZESZÓW. W tym roku na iluminacje świąteczne miasto przeznaczyło prawie 1,3 mln zł.

Rzeszów

Do końca tego roku w Rzeszowie pojawi się wypożyczalnia samochodów elektrycznych

RZESZÓW. „Taka usługa w mieście Rzeszów może obejmować 100-200 samochodów” – wyjaśnia szef 4Mobility.

Rzeszów

Władze miasta kontynuują „walkę” z PGE Energia Ciepła. Szykuje się wizyta w Warszawie

RZESZÓW. Dzisiaj o godz. 12.00 zaplanowano spotkanie w Warszawie pomiędzy prezydentem Rzeszowa a Wojciechem Dąbrowskim,

Rzeszów

Z terenu Olszynek zniknie bar i park linowy. Mieszkańcy skarżyli się na hałas

RZESZÓW. Władze miasta reagują na skargi mieszkańców ul. Szopena i likwidują jeden z barów na Olszynkach.

Rzeszów

Pobili i okradli mężczyznę na przystanku autobusowym dla 180 zł

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. 

Reklama