Rzeszów - Czwartek, 02.07.2026
Reklama

W Rzeszowie powstanie ponad 7 km nowych ścieżek rowerowych

Dodano: 01.07.2026 r. / Redakcja

Ścieżka rowerowa nad Wisłokiem w Rzeszowie / fot. Archiwum RESinet.pl
Ścieżka rowerowa nad Wisłokiem w Rzeszowie / fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Miasto zainwestuje 10 mln zł w budowę nowych ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych. Największa trasa powstanie po obu stronach al. Armii Krajowej - od ronda Pobitno do al. Rejtana. Na ten cel Rzeszów otrzyma wsparcie ze środków unijnych.

Inwestycja będzie realizowana w ramach projektu „Poprawa infrastruktury pieszo-rowerowej na terenie miasta Rzeszowa – Etap 1”. Jest on kluczowym elementem strategii zrównoważonego rozwoju stolicy Podkarpacia. Założeniem projektu jest poprawa komfortu codziennych dojazdów i zachęcenie mieszkańców do korzystania z ekologicznych form transportu.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021–2027 i stanowi część większego zamierzenia pn. „Rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej na terenie Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego”.

– Realizacja inwestycji pozwoli na domknięcie kolejnych elementów miejskiej sieci tras rowerowych i pieszych. Stawiamy na rozwiązania, które realnie zwiększają bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu i czynią Rzeszów miastem bardziej przyjaznym dla mieszkańców. To konsekwentne działanie w ramach budowy nowoczesnego systemu mobilności – podkreśla Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Reklama

Projekt zakłada budowę ponad 7 kilometrów nowoczesnych, bezpiecznych i spójnych tras. Najdłuższa z nich powstanie na al. Armii Krajowej: od ronda Pobitno do al. Rejtana (po obu stronach jezdni). Będzie mieć ok 4,6 km.

Pozostałe ścieżki powstaną na:

• ul. Obrońców Poczty Gdańskiej i ul. Miłocińska: do ul. Tarnowskiej – ok. 1,3 km.
• ul. Błogosławionej Karoliny: odcinek ok. 1 km.
• ul. Panoramiczna: od ul. Rzemieślniczej do al. Witosa – ok. 0,5 km.

Miast planuje ogłosić przetarg na wybór wykonawcy inwestycji pod koniec 2026 roku. Realizacja prac budowlanych przewidziana jest na lata 2027–2028.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Podawali się za funkcjonariuszy CBŚP. Ilu mieszkańców Rzeszowa udało im się oszukać?

RZESZÓW. Kilkadziesiąt tysięcy złotych straciło troje mieszkańców Rzeszowa.

Rzeszów

Kolejne zwycięstwo Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Tytuł MVP powędrował w ręce Thibaulta Rossarda.

Rzeszów

Rewitalizacja Ogrodu Miejskiego im. Solidarności do 2020 r.? Ruszył przetarg

RZESZÓW. 20 lutego ruszył przetarg na roboty budowlane w celu rewitalizacji zabytkowego Ogrodu Miejskiego im. Solidarności przy ul. Dąbrowskiego.

Rzeszów

Radny wskazuje 7 zagrożeń wynikających z wprowadzenia nowego regulaminu ogródków letnich

RZESZÓW. Z nowym regulaminem nie zgadza się Witold Walawender, radny Miasta Rzeszowa. 

Rzeszów

Powstaje projekt drogi łączącej ul. Kopisto z ul. Wierzbową. Będzie sygnalizacja świetlna

RZESZÓW. Przetarg na wykonanie połączenia ul. Kopisto z ul. Wierzbową ruszy dopiero w przyszłym roku.

Rzeszów

Pracownicy PRz mają pomysł na poprawę punktualności autobusów miejskich

RZESZÓW. O szczegółach pomysłu dowiemy się w trakcie seminarium „Rozwój systemów transportowych Rzeszowa”.

Rzeszów

Brytyjska miejscowość Rushmoore kolejnym miastem partnerskim Rzeszowa? Zdecydują radni

RZESZÓW. We wtorek odbędzie się kolejna sesja Rady Miasta. Jednym z projektów uchwały traktuje o nawiązaniu współpracy partnerskiej.

Rzeszów

25 lutego rozpocznie się rekrutacja na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego

RZESZÓW. Na zajęcia w Rzeszowie zostanie przyjętych 468 dzieci z całego województwa podkarpackiego.

Reklama