Rzeszów - Sobota, 08.11.2025
Reklama

W Rzeszowie rozpoczęło się nasadzanie dużych drzew

Dodano: 26.05.2022 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. W tym roku w stolicy Podkarpacia przybędzie ponad 1300 nowych drzew. Właśnie rozpoczęły się nasadzenia, m.in. przy al. Sikorskiego i Armii Krajowej. Miasto wyda na ten cal ponad milion złotych.

W ramach pierwszego z tegorocznych przetargów na nową zieleń zakupionych zostało 475 drzew i 475 krzewów. Rośliny już przyjeżdżają do Rzeszowa. Zakupione zostały duże drzewa m.in. takich gatunków jak platany klonolistne, dęby błotne, tulipanowce amerykańskie, lipy, dęby, klony czy graby. Drzewa są już sadzone m.in. w ogrodzie kieszonkowym, który powstaje przy al. Sikorskiego oraz przy al. Armii Krajowej. Inne lokalizacje to m.in. tereny w Parku Niezapominajek przy ul. Wiktora oraz na osiedlach Krakowska Południe i Baranówka. Koszt zakupu drzew i krzewów i ich posadzenie to ponad milion złotych. 

Nasadzenia dużych drzew to efekt ubiegłorocznych spacerów Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami i przedstawicielami Zarządu Zieleni Miejskiej. Rzeszowianie wskazywali wtedy miejsca, w których ich zdaniem powinny zostać posadzone drzewa. Lokalizacje zostały spisane i obecnie w tych miejscach trwa sadzenie roślinności. Zakończy się ono w pierwszej połowie czerwca.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Marcin Możdżonek kończy przygodę z Asseco Resovią. Powód: przedłużająca się kontuzja

RZESZÓW. Były kapitan Asseco Resovii Rzeszów, Marcin Możdżonek nie będzie już występował w rzeszowskim klubie.

Rzeszów

Biuro Rady Miasta Rzeszowa przenosi się na ul. Bożniczą

RZESZÓW. Radni zaczną w nim pracę najprawdopodobniej od kwietnia.

Rzeszów

Świąteczna choinka zniknęła z płyty Rynku. Trwa demontaż iluminacji

RZESZÓW. Iluminacje świąteczne powoli znikają z przestrzeni miejskiej.

Rzeszów

Podziemne przejście na Dworcu PKP otwarte. Póki co można nim dojść na dwa nowe perony

RZESZÓW.  Od wczoraj na stacji Rzeszów Główny podróżni korzystają z dwóch nowych peronów.

Rzeszów

Zmiany na jednej z linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Linia nr 22 od 20 lutego dojeżdżać będzie do przystanku Mrowla Otoka pętla. 

Rzeszów

25-latek, kierujący pojazdem, był tak pijany, że na alkomacie zabrakło skali

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło w piątek przed godz. 18 w Wólce Niedźwiedzkiej.

Reklama