Rzeszów - Sobota, 25.10.2025
Reklama

W Rzeszowie rozpoczęło się nasadzanie dużych drzew

Dodano: 26.05.2022 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. W tym roku w stolicy Podkarpacia przybędzie ponad 1300 nowych drzew. Właśnie rozpoczęły się nasadzenia, m.in. przy al. Sikorskiego i Armii Krajowej. Miasto wyda na ten cal ponad milion złotych.

W ramach pierwszego z tegorocznych przetargów na nową zieleń zakupionych zostało 475 drzew i 475 krzewów. Rośliny już przyjeżdżają do Rzeszowa. Zakupione zostały duże drzewa m.in. takich gatunków jak platany klonolistne, dęby błotne, tulipanowce amerykańskie, lipy, dęby, klony czy graby. Drzewa są już sadzone m.in. w ogrodzie kieszonkowym, który powstaje przy al. Sikorskiego oraz przy al. Armii Krajowej. Inne lokalizacje to m.in. tereny w Parku Niezapominajek przy ul. Wiktora oraz na osiedlach Krakowska Południe i Baranówka. Koszt zakupu drzew i krzewów i ich posadzenie to ponad milion złotych. 

Nasadzenia dużych drzew to efekt ubiegłorocznych spacerów Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami i przedstawicielami Zarządu Zieleni Miejskiej. Rzeszowianie wskazywali wtedy miejsca, w których ich zdaniem powinny zostać posadzone drzewa. Lokalizacje zostały spisane i obecnie w tych miejscach trwa sadzenie roślinności. Zakończy się ono w pierwszej połowie czerwca.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Do trzech razy sztuka? Związek Gmin bliski rozstrzygnięcia przetargu na dostarczenie 15 autobusów

RZESZÓW. Trwa trzeci przetarg na dostawę 15 autobusów dla Związku Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa”

Rzeszów

Tor żużlowy na Stadionie Miejskim zostanie wyremontowany

RZESZÓW. Zgodnie z dokumentacją projektową remont powinien być wykonany w terminie do 15 kwietnia br.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce ponownie przyjmie czartery z chasydzkimi pielgrzymami

RZESZÓW. Zgodnie z żydowskim kalendarzem w tym roku okazja do celebrowania rocznicy śmierci cadyka nadarza się dwukrotnie: 26 lutego oraz 28 marca.

Rzeszów

9 marca wielkie sprzątanie nad Wisłokiem. Po akcji odbędzie się piknik

RZESZÓW. Akcje organizuje Fundacja Rzeszowska oraz Stacja Rzeszów DZIKI.

Rzeszów

Skoczkowie do wody ze Stali Rzeszów wywalczyli 22 medale

RZESZÓW. Zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn reprezentanci Stali Rzeszów zdominowali zawody w Poznaniu.

Rzeszów

Zatrzymano mężczyznę, grożącego śmiercią prezydentom miast, w tym Tadeuszowi Ferencowi

RZESZÓW. 5 Marca zatrzymany 28-latek został przesłuchany w prokuraturze i usłyszał zarzuty.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej otwarto nowy żłobek i przedszkole

RZESZÓW. W budynku J Politechniki Rzeszowskiej uroczyście otwarto nowy żłobek i przedszkole. 

Reklama