Rzeszów - Poniedziałek, 12.05.2025
Reklama

W Rzeszowie ruszył projekt dla seniorów "Aktywna ławka"

Dodano:

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Miasto Rzeszów zostało wybrane jako jedno z czterech miast w Polsce, w którym realizowany jest projekt pn. "Aktywna ławka". Jest to inicjatywa Europejskiego Stowarzyszenia Promocji Ruchowej 50+(ESPAR 50+), a partnerami projektu są Urząd Miasta Rzeszowa i Urban Lab Rzeszów.

Projekt “Aktywna ławka” ma na celu wsparcie seniorów w aktywnościach plenerowych na terenie parków miejskich. Chodzi o to, by osoby starsze, spacerując w parku znalazły motywację oraz podpowiedź w jaki sposób ćwiczyć i urozmaicić swoją aktywność.

W Rzeszowie program realizowany jest w parku na Bulwarach, gdzie przygotowano 5 instrukcji ćwiczeń dla seniorów, na tablicach, przy już istniejących ławkach.
Reklama
-Bardzo dziękuję, że ten pomysł Europejskiemu Stowarzyszeniu Promocji Ruchowej 50+. To bardzo ważne, by zachęcać do ruchu i ważne by robić to teraz - zimą. Latem do wyjścia nie trzeba nas namawiać, w plenerze spędzamy znacznie więcej czasu. Liczę na to, że ćwiczenia na „aktywnych ławkach” zmobilizują do ruchu na świeżym powietrzu już od teraz -powiedziała wiceprezydent Krystyna Stachowska.  

W nowym roku do tablic będzie dołączony również kod QR do strony z filmikiem instruktażowym. Oprócz Rzeszowa, w projekcie „Aktywna ławka” uczestniczą też Wrocław, Pruszków i Józefów.

fot. Urząd Miasta Rzeszowa

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowskie przystanki solarne wyróżnione za granicą

RZESZÓW. Serwis należący do grupy Euronews zaliczył stolice województwa podkarpackiego do jednego z czterech europejskich liderów w dziedzinie ekologicznego transportu.

Rzeszów

Będą pociągi z Rzeszowa na Pol’And’Rock Festival

RZESZÓW. Sprzedaż biletów ruszy 17 lipca.

Rzeszów

Rzeszów liderem budownictwa na Podkarpaciu

RZESZÓW, PODKARPACIE. W 2018 roku spadła ilość mieszkań oddanych do użytkowania.

Rzeszów

Zaginęła 13-latka z Rzeszowa. Poszukiwania trwały do godz. 6 rano

RZESZÓW. Poszukiwania zaginionej trwały ponad 5 godzin.

Rzeszów

8,7 mln zł na rozbudowę systemu strefy płatnego parkowania to za mało?

RZESZÓW. Ratusz chciał m.in. zainstalować 338 kamer, których zadaniem będzie monitorowanie 2200 miejsc parkingowych.

Rzeszów

Dowiedz się, w której aptece kupisz swój lek. Ruszyła specjalna infolinia NFZ

RZESZÓW, POLSKA. Połączenia będą odbierać konsultanci Narodowego Funduszu Zdrowia i Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.

Rzeszów

Rzeszów bez zgody MSWiA na dalsze poszerzanie. Ratusz: „nie składamy broni”

RZESZÓW. "Cały czas będziemy walczyć. Nie składamy broni” – wyjaśnia rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Reklama