Rzeszów - Wtorek, 02.09.2025
Reklama

W Rzeszowie ruszyła I edycja konkursu "Miejsce przyjazne seniorom"

Dodano: 26.10.2021 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Do 30 października czekają organizatorzy I edycji konkursu „Miejsce przyjazne seniorom” na zgłoszenia kandydatur. Chcą wyróżnić osoby i miejsca przyjazne seniorom.
„Miejsce przyjazne seniorom” to miejska inicjatywa, mająca na celu uhonorowanie osób i miejsc w Rzeszowie, które zapewniają przyjazną atmosferę, życzliwość i odpowiednie usługi seniorom.


Głównym celem konkursu jest wyróżnienie oraz promowanie podmiotów i miejsc w Rzeszowie, uwzględniających potrzeby i oczekiwania seniorów, dostosowujące swoją strukturę do ich potrzeb, a także oferujące produkty, usługi oraz zniżki adresowane do tej grupy mieszkańców. Ważne jest również to, aby miejsca te zapewniały przyjazną atmosferę, uprzejme traktowanie i należytą obsługę osób w wieku senioralnym.
Reklama
Certyfikat „Miejsce Przyjazne Seniorom” przyznawany będzie w kilku kategoriach: administracja publiczna, kultura, edukacja i oświata, zdrowie i pomoc społeczna, sport i rekreacja, gastronomia oraz punkty usługowo-handlowe.

Mieszkańcy Rzeszowa do wyróżnienia typować mogą zarówno pracodawców, instytucje i podmioty gospodarcze, jak też osoby zasługujące na indywidualne wyróżnienie.

Zgłoszenia kandydatów są przyjmowane do 30.11.2021
  • listownie: Rzeszów, ul. Reformacka 6
  • e-mail: skreatywnys@onet.pl
 
Konkurs realizowany jest dzięki środkom NIW NOWE FIO.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trwa przebudowa układu komunikacyjnego w centrum Rzeszowa. Na jakim etapie są roboty?

RZESZÓW. – Prace idą zgodnie z planem i jeszcze w tym roku kierowcy powinni doczekać się ponownego otwarcia m.in. przejazdu pod wiaduktem w ciągu ul. Batorego – zapewnia prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Rzeszów

Triathlon Rzeszów 2022. W weekend utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W związku z zawodami, niektóre ulice zostaną zamknięte dla ruchu. Wprowadzone zostaną również objazdy autobusów komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Ulica Jarowa na osiedlu Zwięczyca do rozbudowy

RZESZÓW. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie szykuje przebudowę ulicy Jarowej na osiedlu Zwięczyca. Rozbudowana zostanie jezdnia, powstanie chodnik i oświetlenie.

Rzeszów

W weekend wielkie święto akrobatyki w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższy weekend na hali Podpromie odbędą się zawody Pucharu Świata w Akrobatyce Sportowej.

Rzeszów

Miejski fortepian na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Fortepian jest odporny na każdą pogodę i pozostaje do dyspozycji mieszkańców Rzeszowa.

Rzeszów

Nowy basen przy ul. Matuszczaka będzie gotowy we wrześniu

RZESZÓW. Inwestycja o wartości blisko 26 mln zł jest już w zaawansowanej fazie.

Rzeszów

Rozpoczęła się budowa Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia

RZESZÓW. Obiekt powstaje w rejonie ul. Wyspiańskiego.

Rzeszów

Miasteczko Zdrowia w Rzeszowie. Bezpłatne badania i konsultacje medyczne

​RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się 2 czerwca 2022 r. na placu przed Centrum Handlowym Plaza przy ul. Rejtana 65.

Reklama