Rzeszów - Wtorek, 05.05.2026
Reklama

W Rzeszowie trwa audyt przejść dla pieszych

Dodano: 29.11.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Trwa audyt rzeszowskich przejść dla pieszych. Jego celem jest poprawa widoczności i bezpieczeństwa pieszych.

Z inicjatywy Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka, wczoraj w Rzeszowie rozpoczął się audyt przejść dla pieszych. Ocenę przeprowadzają policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg oraz Zarządu Zieleni Miejskiej. Wnioski z audytu zostaną spisane i będą wprowadzane w życie w najbliższym czasie.

- W pierwszej kolejności sprawdzane były przejścia dla pieszych w ciągu al. Cieplińskiego. Tutaj zgłaszane były wnioski dotyczące przycięcia części roślin rosnących w sąsiedztwie przejść. Niektóre z roślin mogą zostać przesadzone w inne miejsca – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Kolejne przejścia dla pieszych, które będą weryfikowane pod względem bezpieczeństwa znajdują się m.in. ulicy Słowackiego, Okulickiego, Powstańców Warszawy, Witosa.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dzień Kota z Fundacją Felineus. Gościem specjalnym będzie "Marcin z Lasu" Kostrzyński

RZESZÓW. Strefa dla dorosłych, strefa dla dzieci, przedstawienie "Kot w butach", projekcja filmu „Sekretne życie kotów” - to tylko część atrakcji jakie przygotowała fundacja Felineus z okazji Dnia Kota.

Rzeszów

Rozbudowa szkoły na Staromieściu postępuje zgodnie z harmonogramem

RZESZÓW. Obecnie trwają prace m.in. przy zbrojeniu płyty fundamentowej nowej części szkoły. 

Rzeszów

Od czwartku bez utrudnień na DK9 w Rudnej Małej

RZESZÓW. Od 9 lutego br. otwarty będzie odcinek DK9 w Rudnej Małej. Roboty związane z budową wiaduktu kolejowego zakończą się wcześniej niż zakładano.

Rzeszów

"Biała Sobota" w szpitalu na ul. Szopena

​RZESZÓW. Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji.

Rzeszów

Przy ul. Myśliwskiej w Rzeszowie powstanie nowy plac zabaw

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na budowę placu zabaw na osiedlu Miłocin Św. Huberta. Ma być gotowy w ciągu pięciu miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Dębickiej. 1 osoba trafiła do szpitala

RZESZÓW. Doszło tam do zderzenia skody z dacią. 
 

Rzeszów

W Rzeszowie rozpoczynają się Zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody

RZESZÓW. Dziś (3.02) na nowej pływalni przy ul. Matuszczaka rozpoczynają się Zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody. Zawody potrwają do niedzieli. Weźmie w nich udział ścisła krajowa czołówka zawodników.

Rzeszów

Rozpoczyna się montaż maszyny TBM, która wydrąży tunel na S19 Rzeszów - Babica

RZESZÓW/BABICA. Wszystkie elementy maszyny TBM są już na placu budowy. 

Reklama