RZESZÓW. Powoli znika świąteczne oświetlenie Rzeszowa. Firma, która podjęła się udekorowania miasta, ma czas do 14 lutego na demontaż iluminacji.
W tym sezonie za dostarczenie i montaż świątecznych dekoracji odpowiedzialna była wyłoniona w przetargu firma ADAL. W związku z corocznymi sugestiami wielu mieszkańców, dotyczącymi konieczności zmniejszenia liczby dekoracji ze względu na m.in. wysokie ceny energii czy wysoką inflację, miasto zdecydowało o udekorowaniu ozdobami tylko ścisłego centrum Rzeszowa, dzięki czemu wydało dwukrotnie mniej pieniędzy, niż w poprzednim roku.
Świąteczne iluminacje ozdobiły m.in. latanie na rynku oraz na ulicach: ul. 3 Maja, Kościuszki, Matejki i Plac Farny. Jak co roku, tradycyjnie na rzeszowskim Rynku stanęła mierząca prawie 17 metrów choinka, udekorowana bombkami w kolorach srebrnym, błękitnym i turkusowym.
Świątecznym klimatem w centrum miasta mogliśmy się cieszyć od 1 grudnia 2023 r. do 31 stycznia 2024 r.
RZESZÓW. Latem tego roku gotowy będzie kolejny ogród kieszonkowy w Rzeszowie. Powstanie na osiedlu Baranówka. Znajdą się w nim m.in. hamaki, leżaki, ławki oraz dużo zieleni.
RZESZÓW. Od 1 kwietnia 2022 r. każdy mieszkaniec Rzeszowa, który rozlicza się z podatków w naszym mieście, może zgłosić się do udziału w loterii podatkowej „Rzeszów to My”. Do wygrania będzie samochód...
RZESZÓW. W niedzielę 10 kwietnia 2022 r. odbędzie się 15. edycja PKO Półmaratonu Rzeszowskiego. Do udziału w imprezie zgłosiło się już blisko tysiąc osób. Zapisy cały czas trwają.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz