Rzeszów - Środa, 24.12.2025
Reklama

W Rzeszowie trwa demontaż iluminacji świątecznych

Dodano: 02.02.2024 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Powoli znika świąteczne oświetlenie Rzeszowa. Firma, która podjęła się udekorowania miasta, ma czas do 14 lutego na demontaż iluminacji.

W tym sezonie za dostarczenie i montaż świątecznych dekoracji odpowiedzialna była wyłoniona w przetargu firma ADAL. W związku z corocznymi sugestiami wielu mieszkańców, dotyczącymi konieczności zmniejszenia liczby dekoracji ze względu na m.in. wysokie ceny energii czy wysoką inflację, miasto zdecydowało o udekorowaniu ozdobami tylko ścisłego centrum Rzeszowa, dzięki czemu wydało dwukrotnie mniej pieniędzy, niż w poprzednim roku.

Świąteczne iluminacje ozdobiły m.in. latanie na rynku oraz na ulicach: ul. 3 Maja, Kościuszki, Matejki i Plac Farny. Jak co roku, tradycyjnie na rzeszowskim Rynku stanęła mierząca prawie 17 metrów choinka, udekorowana bombkami w kolorach srebrnym, błękitnym i turkusowym.

Świątecznym klimatem w centrum miasta mogliśmy się cieszyć od 1 grudnia 2023 r. do 31 stycznia 2024 r.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rada osiedla Zwięczyca chce przekazać pieniądze dla Szpitala Miejskiego

RZESZÓW. 10 700 zł zamierza przekazać Rada osiedla Zwięczyca na pomoc dla Szpitala Miejskiego w Rzeszowie.

Rzeszów

Licealiści z Rzeszowa szyją maseczki dla szpitali

RZESZÓW. Uczniowie ALO w Rzeszowie włączyli się w akcję szycia maseczek. 

Rzeszów

Zakaz wstępu na rzeszowskie cmentarze

RZESZÓW. Od 3 kwietnia obowiązuje zakaz wejścia na wszystkie cmentarze w naszym mieście. Mieszkańcy proszeni są o dostosowanie się do zakazu.

Rzeszów

Aresztowano 27-latka, który dokonał kilkunastu włamań na terenie Rzeszowa

RZESZÓW. 14 zarzutów usłyszał 27-latek, który włamywał się do pawilonów handlowych, punktów handlowych i gastronomicznych oraz do firm na terenie naszego miasta.

Rzeszów

Lidl i Biedronka wydłużają godziny otwarcia sklepów

RZESZÓW. Od 2 kwietnia sieć sklepów Lidl wprowadziła wydłużone godziny otwarcia. Markety będą czynne już od godz. 6:00. Podobne ułatwienia dla klientów zastosowała Biedronka.

Rzeszów

Rzeszowscy urzędnicy będą wykonywać swoją pracę zdalnie

RZESZÓW. Zmiany w ratuszu w związku z nowymi ograniczonymi jakie wprowadził rząd od  1 kwietnia 2020 r.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy w Wielkanoc? Znamy rozkład jazdy

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego podał okołoświąteczny rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Skywayrun organizuje "wirtualny bieg" w Rzeszowie

RZESZÓW. Uczestnicy wirtualnego biegu będą mieli do pokonania dystans 5 km.

Reklama