Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

W Rzeszowie uruchomiono Świąteczny Punkt Pomocy Ukrainie

Dodano:

fot. Medyk
fot. Medyk
RZESZÓW. Trwa zbiórka darów dla Ukrainy organizowana przez Fundację Medyk dla Zdrowia. Potrzebne są m.in. odzież termiczna, koce i śpiwory oraz żywność długoterminowa.
 
W okresie Świat Bożego Narodzenia, Fundacja Medyk dla Zdrowia chce wesprzeć osoby, które zostały na Ukrainie i zmagają się ze skutkami rosyjskiej agresji, w tym m.in. z brakiem wody, prądu i gazu. Dlatego uruchomiła Świąteczny Punkt Pomocy Ukrainie. Punkt zorganizowano w Centrum Handlowym Full Market przy al. Rejtana 53 w Rzeszowie (za przychodnią CM Medyk). Jest czynny 7 dni w tygodniu w godz. 8:00 – 20:00. Potrzebne dary to:
 
  • odzież termiczna
  • koce i śpiwory
  • świece
  • baterie
  • agregaty
  • latarki
  • żywność długoterminowa
 
Organizatorzy zbiórki proszą, aby w miarę możliwości przekazywać rzeczy nowe, nieużywane.
 
Pomóc można również poprzez wpłacenie darowizny w dowolnej kwocie na konto Fundacji
Reklama
 
Medyk dla Zdrowia:
Bank Polskiej Spółdzielczości S. A. z siedzibą w Warszawie
ul. Grzybowska 81, 00-844 Warszawa
Numer konta : 18 1930 1389 2700 0726 5637 0009
Tytuł wpłaty: Pomoc dla Ukrainy

 
Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na pomoc Ukrainie. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.fundacja.medyk.rzeszow.pl
 
Od wybuchu wojny na Ukrainie CH Medyk oraz Fundacja Medyk dla Zdrowia pomagają uchodźcom szukającym schronienia w naszym kraju oraz tym, którzy nie opuścili swoich domów za wschodnią granicą. Pomoc ta ma wiele wymiarów - od organizacji punktu noclegowego i wsparcie psychologiczne, przez utworzenie przychodni, po organizację licznych zbiórek. To wszystko nadal jest potrzebne

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Straciła panowanie nad autem i wjechała do rowu. 58-latka trafiła do szpitala

TYCZYN. Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w Tyczynie. 58-letnia kobieta straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas jezdni, a następnie na łąkę. Poszkodowaną kobietę przewieziono do szpitala.

Rzeszów

Możliwie utrudnienia w ruchu w związku z koncertem "Jednego Serca Jednego Ducha"

RZESZÓW. W czwartek 8 czerwca, w Parku Sybiraków w Rzeszowie odbędzie się koncert ,,Jednego Serca Jednego Ducha", w którym uczeestniczyć może nawet ponad 20 tys. osob. 

Rzeszów

Przebudowa ul. Warszawskiej. Zmiany w organizacji ruchu

RZESZÓW. Rozpoczął się ważny etap przebudowy ul. Warszawskiej w Rzeszowie - przebudowa przejazdu kolejowego na ul. Myśliwskiej.

Rzeszów

Wielkie ściganie na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. Najlepsi polscy żużlowcy w czwartek będą po raz kolejny rywalizować w Rzeszowie.

Rzeszów

Studencki korowód przejdzie ulicami Rzeszowa. Będą utrudnienia w ruchu

​RZESZÓW. W piątek w Rzeszowie rozpoczną się dwudniowe Rzeszowskie KultURalia Studenckie. Ulicami Rzeszowa przejdzie studencki korowód. Spodziewane są utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

W Rzeszowie trwają przygotowania do inauguracji sezonu kąpielowego

RZESZÓW. 10 czerwca rozpocznie się tegoroczny sezon letni na rzeszowskich kąpieliskach. Zarówno na basenach ROSiR, jak i Żwirowni trwają intensywne przygotowania do jego inauguracji.

Rzeszów

Przy hali Podpromie uruchomiono stały punkt kontroli autokarów

RZESZÓW. Kontrole prowadzone są w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 6.00 do 9.00.

Rzeszów

Odlotowy Dzień Dziecka w Plazie

RZESZÓW. Podczas imprezy będzie można poczuć się jak pilot samolotu F-35 lub szybowca, wziąć udział w grze logicznej oraz pokazach naukowych „Oszukać zmysły”. To wszystko już od 1 do 3 czerwca 2023...

Reklama