Rzeszów - Poniedziałek, 08.09.2025
Reklama

W Rzeszowie zakończyła się akcja „Autobus Ciepła”. Wydało ponad 7,5 tys. posiłków

Dodano: 24.03.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Podczas trwającej od listopada ubiegłego roku akcji #Autobus Ciepła, potrzebujący otrzymali ponad 7,5 tys. posiłków. - Wszystkim zaangażowanym w to piękne przedsięwzięcie gorąco dziękuję za zaangażowanie i pomoc – mówi Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Akcję pod nazwą #Autobus Ciepła zainicjowano w połowie listopada ubiegłego roku.

Wspólne przedsięwzięcie Urzędu Miasta Rzeszowa, MOPS’u i Rzeszowskiego Towarzystwa polegało na tym, że specjalny autobus pojawiał się w każdy dzień roboczy w czterech punktach Rzeszowa: w okolicy bazy MPK przy Trembeckiego, przy Kościele Matki Bożej Różańcowej na ulicy Orlej, na parkingu przy hali na Podpromiu i w okolicach Parku Papieskiego od strony Alei Armii Krajowej. Osoby  potrzebujące otrzymywały gorące posiłki.

W ciągu całej akcji, która zakończyła się 15 marca, wydano łącznie 7550 posiłków.

Osoby potrzebujące z terenu Rzeszowa mogą korzystać z darmowych ciepłych posiłków przez cały rok w stołówce Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta przy ul. Styki 21.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozbudowa ul. Zygmunta I Starego na ukończeniu

RZESZÓW. Prace zakończą się wcześniej niż zakładano. Na przebudowywanym odcinku ulicy ułożono ostatnią warstwę nowej nawierzchni.

Rzeszów

Skrzyżowanie ulic Lwowskiej i Mieszka I będzie przebudowane

RZESZÓW. We wtorek nastąpiło przekazanie terenu wykonawcy robót. Powstanie tam m.in. sygnalizacja świetlna.

Rzeszów

Jak działa komunikacja miejska w Rzeszowie? Dni Otwarte ZTM

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, 16 września 2022 r. w godzinach 9:00 – 14:00 w siedzibie ZTM przy ul. Trembeckiego 3 w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie uruchomiono Punkt Informacji Oświatowej

RZESZÓW. Punkt działa przy ul. Gałęzowskiego 2. Powstał w ramach współpracy Urzędu Miasta Rzeszowa z Funduszem Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF.

Rzeszów

Dwie rzeszowskie szkoły zostaną rozbudowane

RZESZÓW. Budynek SP 13 zyska nowe skrzydło z halą sportową. Z kolei „elektronik” szykuje się do budowy nowego budynku.

Rzeszów

Trwa budowa pumptracka na Bulwarach. Będzie gotowy jesienią

RZESZÓW. Obiekt powstaje w rejonie Stadionu Miejskiego „Stal”.

Rzeszów

Ul. Jagiellońska częściowo zamknięta dla samochodów

RZESZÓW. Od najbliższego piątku ul. Jagiellońska zostanie częściowo zamknięta dla ruchu samochodowego.

Rzeszów

W przestrzeni Rzeszowa powstaje Układ Słoneczny. Na Rynku jest już Słońce

RZESZÓW. W Rzeszowie trwa montaż elementów nowej, „kosmicznej” atrakcji.

Reklama