Rzeszów - Czwartek, 28.05.2026
Reklama

W Rzeszowie znaleziono bombę lotniczą z czasów II wojny światowej

Dodano: 25.05.2026 r. / Redakcja

Niewybuch z II wojny światowej znaleziony na ul. Spichlerzowej/ fot. KMP w Rzeszowie
Niewybuch z II wojny światowej znaleziony na ul. Spichlerzowej/ fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. W trakcie prac ziemnych prowadzonych w rejonie ul. Spichlerzowej, operator koparki natrafił na niewybuch z czasów II wojny światowej. Rzeszowscy saperzy zneutralizowali niebezpieczne znalezisko.

W piątek przed godz. 16:00 dyżurny miejski odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że na torze motocrossowym na ul. Spichlerzowej w Rzeszowie, został wykopany niewybuch. Zgłaszającym był operator koparki, który proewadził prace ziemne. Twierdził, że odnaleziony przedmiot przypomina bombę lotniczą.

Na miejsce niezwłocznie skierowano policjantów z komisariatu na Nowym Mieście, którzy zabezpieczył terem przed dostępem osób postronnych.

Reklama

Następnie funkcjonariusze z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego komendy miejskiej zidentyfikowali znalezisko, jako bombę lotniczą o wymiarach 85 cm długości i średnicy 25 cm oraz o wadze około 60 kg. Niewybuch najprawdopodobniej pochodzi z czasów II wojny światowej.

W sobotę rano na miejscu pojawili się zaperzy z 21 batalionu Wojska Polskiego w Rzeszowie, i zabrali niewybuch do neutralizacji.

Komenda Miejska Policji w Rzeszowie przypomina, że w przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym Policję. Nie należy dotykać czy przenosić niewybuchu w inne miejsce. Ważne jest również to, aby do czasu przybycia właściwych służb, zabezpieczyć miejsce znaleziska i nie dopuścić, by inne osoby nieświadome zagrożenia naraziły się na niebezpieczeństwo.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy rektor Politechniki Rzeszowskiej oficjalnie przejął władzę rektorską

RZESZÓW. Nowy rektor zamierza z Politechniki stworzyć uczelnię, która będzie motorem napędowym nie tylko w regionie podkarpacia.

Rzeszów

Uszkodziła auto przy ul. Lwowskiej i odjechała. Miała ponad 3 promile

RZESZÓW. Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi 39-letniej kobiecie, która będąc pod wpływem alkoholu, uszkodziła zaparkowany samochód, a gdy dowiedziała się, że poszkodowany wezwał policję, odjechała z miejsca zdarzenia.

Rzeszów

Podpisano umowę na przebudowę budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego przy al. Rejtana

RZESZÓW. Inwestycja ma być zakończona w 2021 r. Jej koszt to blisko 16,5 mln. zł  

Rzeszów

Dwie nowe ulice w Rzeszowie: ul. ks. Andrzeja Rabija i ul. Jana Welca

RZESZÓW. Radni zaakceptowali projekty uchwał dotyczące nadania nazw dwóm rzeszowskim ulicom.

Rzeszów

Kryte lodowisko przy ul. Witosa. Miasto szuka wykonawcy dokumentacji

RZESZÓW. Kolejny krok w kierunku budowy krytego lodowiska w Rzeszowie.

Rzeszów

Od 1 września zmiany w rozkładzie jazdy kilku linii MPK

RZESZÓW. Dwie linie będa kursowały częściej. Wznowione zostaną kursy oznaczone literą „s” oraz przywrócona zostanie „osiedlowa” linia nr 50 na Zalesiu.

Rzeszów

Atak na kontrolerki ZTM. Nagroda za pomoc w identyfikacji sprawcy

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wyznaczył nagrodę dla osoby, która pomoże w zidentyfikowaniu sprawcy, który zaatakował dwie kontrolerki biletów. Sprawa została zgłoszona na Policję.

Rzeszów

Wspólne kontrole Policji i sanepidu w Rzeszowie

RZESZÓW. Czy mieszkańcy Rzeszowa przestrzegają obowiązujących ograniczeń wprowadzonych w związku z pandemią? Policja i pracownicy sanepidu sprawdzają.

Reklama