Rzeszów - Poniedziałek, 25.05.2026
Reklama

W Rzeszowie znaleziono bombę lotniczą z czasów II wojny światowej

Dodano: 25.05.2026 r. / Redakcja

Niewybuch z II wojny światowej znaleziony na ul. Spichlerzowej/ fot. KMP w Rzeszowie
Niewybuch z II wojny światowej znaleziony na ul. Spichlerzowej/ fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. W trakcie prac ziemnych prowadzonych w rejonie ul. Spichlerzowej, operator koparki natrafił na niewybuch z czasów II wojny światowej. Rzeszowscy saperzy zneutralizowali niebezpieczne znalezisko.

W piątek przed godz. 16:00 dyżurny miejski odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że na torze motocrossowym na ul. Spichlerzowej w Rzeszowie, został wykopany niewybuch. Zgłaszającym był operator koparki, który proewadził prace ziemne. Twierdził, że odnaleziony przedmiot przypomina bombę lotniczą.

Na miejsce niezwłocznie skierowano policjantów z komisariatu na Nowym Mieście, którzy zabezpieczył terem przed dostępem osób postronnych.

Reklama

Następnie funkcjonariusze z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego komendy miejskiej zidentyfikowali znalezisko, jako bombę lotniczą o wymiarach 85 cm długości i średnicy 25 cm oraz o wadze około 60 kg. Niewybuch najprawdopodobniej pochodzi z czasów II wojny światowej.

W sobotę rano na miejscu pojawili się zaperzy z 21 batalionu Wojska Polskiego w Rzeszowie, i zabrali niewybuch do neutralizacji.

Komenda Miejska Policji w Rzeszowie przypomina, że w przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym Policję. Nie należy dotykać czy przenosić niewybuchu w inne miejsce. Ważne jest również to, aby do czasu przybycia właściwych służb, zabezpieczyć miejsce znaleziska i nie dopuścić, by inne osoby nieświadome zagrożenia naraziły się na niebezpieczeństwo.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tor żużlowy na Stadionie Miejskim zostanie wyremontowany

RZESZÓW. Zgodnie z dokumentacją projektową remont powinien być wykonany w terminie do 15 kwietnia br.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce ponownie przyjmie czartery z chasydzkimi pielgrzymami

RZESZÓW. Zgodnie z żydowskim kalendarzem w tym roku okazja do celebrowania rocznicy śmierci cadyka nadarza się dwukrotnie: 26 lutego oraz 28 marca.

Rzeszów

9 marca wielkie sprzątanie nad Wisłokiem. Po akcji odbędzie się piknik

RZESZÓW. Akcje organizuje Fundacja Rzeszowska oraz Stacja Rzeszów DZIKI.

Rzeszów

Skoczkowie do wody ze Stali Rzeszów wywalczyli 22 medale

RZESZÓW. Zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn reprezentanci Stali Rzeszów zdominowali zawody w Poznaniu.

Rzeszów

Zatrzymano mężczyznę, grożącego śmiercią prezydentom miast, w tym Tadeuszowi Ferencowi

RZESZÓW. 5 Marca zatrzymany 28-latek został przesłuchany w prokuraturze i usłyszał zarzuty.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej otwarto nowy żłobek i przedszkole

RZESZÓW. W budynku J Politechniki Rzeszowskiej uroczyście otwarto nowy żłobek i przedszkole. 

Rzeszów

W filiach RDK odbędą się bezpłatne maratony fitness

RZESZÓW. Organizowany z okazji Dnia Kobiet Maraton Fitness jest czterogodzinnym ciągiem treningów.

Reklama