Rzeszów - Sobota, 20.06.2026
Reklama

W rzeszowskich parkomatach zapłacisz kodem QR. Miasto testuje nowe rozwiązanie

Dodano: 22.10.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Nowość w Strefie Płatnego Parkowania w Rzeszowie. Miasto testuje system płatności oparty na kodach QR. To usługa oferowana przez polską spółkę Paymove.

Ułatwienie dla parkujących

W 14 wybranych lokalizacjach Strefy Płatnego Parkowania w Rzeszowie uruchomiony został system płatności parkingowych oparty na kodach QR. Aby zapłacić za postój nie ma potrzeby korzystania z aplikacji, nie trzeba się nigdzie rejestrować ani szukać parkomatu.

- To nowe rozwiązanie ma zapewnić mieszkańcom oraz turystom szybszy, wygodniejszy i całkowicie bezpieczny sposób opłacania parkowania – przekonuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Program na raziezostał wdrożony pilotażowo. Testy potrwają do końca tego roku.

Reklama

Płatność w 30 sekund

System Paymove umożliwia szybkie opłacenie postoju – wystarczy zeskanować kod QR na specjalnie przeznaczonych do tego znakach zamontowanych na terenie miasta, wpisać numer rejestracyjny, wybrać czas postoju i zapłacić BLIKIEM, Apple Pay lub Google Pay. Cały proces trwa mniej niż 30 sekund i nie wymaga logowania ani podawania danych osobowych, tylko telefonu z dostępem do sieci i aparatem fotograficznym.

System płatności Paymove działa już w ponad 700 lokalizacjach w całym kraju. Statystyki wskazują, że każdego miesiąca korzysta z niego ponad 61 tysięcy aktywnych użytkowników.

Mapa lokalizacji tablic Paymove w Rzeszowie

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Komunikat Urzędu Miasta! Transport dla uchodźców z Ukrainy do Wieliczki. Mogą zgłaszać się matki z dziećmi

RZESZÓW. Dzisiaj (2.03) o godzinie 12:00 spod dworca kolejowego Rzeszów Główny, w ramach relokacji rządowej, wyjadą dwa autobusy, które zabiorą oczekujących uchodźców z Ukrainy do Wieliczki.

Rzeszów

W samo południe w Rzeszowie zabrzmi hymn Ukrainy

RZESZÓW. W środę, 2 marca o godz. 12:00 z głośników umieszczonych na ratuszu rozlegnie się hymn Ukrainy.

Rzeszów

Kolejne tiry z darami wyjechały z Rzeszowa na Ukrainę. Zbiórka cały czas trwa

RZESZÓW. Cztery tiry wypełnione darami wyjechały wczoraj wieczorem z Rzeszowa na Ukrainę.

Rzeszów

Uchodźcy z Ukrainy mogą odbierać dary w filiach RDK i korzystać z internetu w filiach WiMBP

RZESZÓW. Osoby potrzebujące z Ukrainy mogą bezpłatnie odbierać dary w filiach Rzeszowskiego Domu Kultury. Z kolei filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie udostępniają stanowiska komputerowe z dostępem do internetu.

Rzeszów

Dotacje dla mieszkańców na retencję wody deszczowej

RZESZÓW. 1 marca 2022 r. rusza nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji związanych z retencją wód opadowych przy domach w Rzeszowie. 

Rzeszów

Od jutra w Rzeszowie przystanki "na żądanie"

RZESZÓW. Od wtorku, 1 marca 2022 r. część przystanków komunikacji miejskiej w Rzeszowie i sąsiednich gminach zyska status „na żądanie”.

Rzeszów

Z Rzeszowa wyruszyły pierwsze transporty z darami

RZESZÓW. W niedzielę, spod Zespołu Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie wyruszył pierwszy transport z najpotrzebniejszymi rzeczami dla obywateli Ukrainy.

Rzeszów

Rzeszów dla Ukrainy. Lista potrzebnych rzeczy oraz miejsca zbiórki darów

RZESZÓW. Od soboty w Rzeszowie działają punkty zbiórek potrzebnych rzeczy dla mieszkańców miast partnerskich Rzeszowa na Ukrainie.

Reklama