Rzeszów - Sobota, 21.03.2026
Reklama

W rzeszowskich parkomatach zapłacisz kodem QR. Miasto testuje nowe rozwiązanie

Dodano: 22.10.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Nowość w Strefie Płatnego Parkowania w Rzeszowie. Miasto testuje system płatności oparty na kodach QR. To usługa oferowana przez polską spółkę Paymove.

Ułatwienie dla parkujących

W 14 wybranych lokalizacjach Strefy Płatnego Parkowania w Rzeszowie uruchomiony został system płatności parkingowych oparty na kodach QR. Aby zapłacić za postój nie ma potrzeby korzystania z aplikacji, nie trzeba się nigdzie rejestrować ani szukać parkomatu.

- To nowe rozwiązanie ma zapewnić mieszkańcom oraz turystom szybszy, wygodniejszy i całkowicie bezpieczny sposób opłacania parkowania – przekonuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Program na raziezostał wdrożony pilotażowo. Testy potrwają do końca tego roku.

Reklama

Płatność w 30 sekund

System Paymove umożliwia szybkie opłacenie postoju – wystarczy zeskanować kod QR na specjalnie przeznaczonych do tego znakach zamontowanych na terenie miasta, wpisać numer rejestracyjny, wybrać czas postoju i zapłacić BLIKIEM, Apple Pay lub Google Pay. Cały proces trwa mniej niż 30 sekund i nie wymaga logowania ani podawania danych osobowych, tylko telefonu z dostępem do sieci i aparatem fotograficznym.

System płatności Paymove działa już w ponad 700 lokalizacjach w całym kraju. Statystyki wskazują, że każdego miesiąca korzysta z niego ponad 61 tysięcy aktywnych użytkowników.

Mapa lokalizacji tablic Paymove w Rzeszowie

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pożar budynku gospodarczego w Hyżnem. W przylegającym domu były 4 osoby i butle gazowe

RZESZÓW. Jako pierwsi na miejsce pożaru dotarli policjanci, którzy pomogli wyjść domownikom i wynieśli butle. Nikomu nic się nie stało.

Rzeszów

Od 8 lutego zamknięta część ul. Siemieńskiego. Zmiany w rozkładzie jazdy kilku linii MPK

RZESZÓW. W związku z pracami przy przebudowie mostu na potoku Przyrwa na ul. Siemieńskiego, zmieni się rozkład jazdy kilku linii MPK.

Rzeszów

Przejazd kolejowy przy ul. Konopnickiej czynny całą dobę

RZESZÓW. W ramach modernizacji Stacji Rzeszów Główny, przebudowano przejazd kolejowo-drogowy przy ul. Marii Konopnickiej, dzięki czemu jest on czynny przez całą dobę.

Rzeszów

Prof. Bralczyk wygłosi wykład w WSIiZ

RZESZÓW. Otwarte spotkanie z Profesorem Bralczykiem odbędzie się 28 stycznia 2021 r. w formie online.

Rzeszów

49-latek włamywał się i okradał bary przy Placu Wolności. Usłyszał zarzuty

RZESZÓW. 49-latek ma na koncie dwa włamania. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

1 lutego rusza linia autobusowa obsługująca nowe rzeszowskie osiedle

RZESZÓW. Od 1 lutego 2021 r. zacznie kursować linia nr 57, która obsłuży teren osiedla Pogwizdów Nowy, które od 1 stycznia br. stało się częścią Rzeszowa.

Rzeszów

W Rzeszowie uruchomiono automat do wymiany bilonów na banknoty

RZESZÓW. W rzeszowskiej placówce NBP działa samoobsługowa maszyna do zamiany monet.

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów. Jeden z kierowców miał ponad 2 promile

RZESZÓW. Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca renault, który zderzył się Dodge’em. W zdarzeniu ranna została pasażerka renault. 50-latniemu kierowcy – mieszkańcowi Rzeszowa - zatrzymano prawo jazdy.

Reklama