Rzeszów - Piątek, 12.12.2025
Reklama

W rzeszowskich parkomatach zapłacisz kodem QR. Miasto testuje nowe rozwiązanie

Dodano: 22.10.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Nowość w Strefie Płatnego Parkowania w Rzeszowie. Miasto testuje system płatności oparty na kodach QR. To usługa oferowana przez polską spółkę Paymove.

Ułatwienie dla parkujących

W 14 wybranych lokalizacjach Strefy Płatnego Parkowania w Rzeszowie uruchomiony został system płatności parkingowych oparty na kodach QR. Aby zapłacić za postój nie ma potrzeby korzystania z aplikacji, nie trzeba się nigdzie rejestrować ani szukać parkomatu.

- To nowe rozwiązanie ma zapewnić mieszkańcom oraz turystom szybszy, wygodniejszy i całkowicie bezpieczny sposób opłacania parkowania – przekonuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Program na raziezostał wdrożony pilotażowo. Testy potrwają do końca tego roku.

Reklama

Płatność w 30 sekund

System Paymove umożliwia szybkie opłacenie postoju – wystarczy zeskanować kod QR na specjalnie przeznaczonych do tego znakach zamontowanych na terenie miasta, wpisać numer rejestracyjny, wybrać czas postoju i zapłacić BLIKIEM, Apple Pay lub Google Pay. Cały proces trwa mniej niż 30 sekund i nie wymaga logowania ani podawania danych osobowych, tylko telefonu z dostępem do sieci i aparatem fotograficznym.

System płatności Paymove działa już w ponad 700 lokalizacjach w całym kraju. Statystyki wskazują, że każdego miesiąca korzysta z niego ponad 61 tysięcy aktywnych użytkowników.

Mapa lokalizacji tablic Paymove w Rzeszowie

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejny przetarg na przebudowę czterech dużych skrzyżowań w Rzeszowie do unieważnienia?

RZESZÓW. Prawdopodobnie przetarg zostanie unieważniony i powtórzony.

Rzeszów

Miasto zajmie się dylatacją oraz nawierzchnią wiaduktu Śląskiego

RZESZÓW. W budżecie miasta na ten cel zarezerwowano ok. 1,1 mln zł. 

Rzeszów

Asseco Resovia lepsza od Skry Bełchatów

RZESZÓW. MVP spotkania został Thibault Rossard.

Rzeszów

Rada Gminy Krasne negatywnie zaopiniowała pomysł przyłączenia sołectwa Malawa do Rzeszowa

KRASNE. 8 lutego w gminie Krasne odbyła się sesja w trybie nadzwyczajnym.

Rzeszów

Nowe rodzaje biletów dopiero od marca

RZESZÓW. Radni na styczniowej sesji zaakceptowali pomysł wprowadzenia nowych biletów.

Reklama