Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

W sobotę bezpłatne badania dla kobiet w ZOZ nr 2 w Rzeszowie

Dodano: 23.10.2019 r.

fot. ZOZ nr 2 w Rzeszowie
fot. ZOZ nr 2 w Rzeszowie
RZESZÓW. Zespół Opieki Zdrowotnej nr 2 w Rzeszowie organizuje bezpłatne badania profilaktyczne dla kobiet (bez skierowania). Panie będą mogły m.in. skonsultować się z lekarzem dermatologiem i dietetykiem, wykonać badania EKG, mammografię oraz cytologię. Akcja jest częścią kampanii profilaktycznej „Zdrowa rodzina na jesień”.

Bezpłatne badania dla kobiet odbędą się W najbliższą sobotę, 26 października 2019 r. w godz. 9.00 – 13.00  w Centrum Diagnostycznym – Przychodni Specjalistycznej przy ul. Fredry 9  w Rzeszowie.
Panie będą mogły skorzystać z konsultacji z lekarzem dermatologiem z użyciem dermatoskopu oraz dietetykiem, który wykona pomiary indeksu masy i wagi ciała (BMI).
 
Dodatkowo, pacjentki będą mogły bezpłatnie zrobić badania EKG, wykonać pomiary ciśnienia i glukozy we krwi oraz skorzystać z testów diagnostycznych na obecność bakterii helicobacter pylori (odpowiedzialnych za powstawanie wrzodów żołądka).
 
Ponadto, w ramach programu NFZ Panie będą mogły skorzystać z bezpłatnej mammografii i cytologii. Cytologię mogą wykonać kobiety w wieku 25-59, które nie badały się w ciągu ostatnich 3 lat. Badania mammograficzne przeznaczone są dla Pań w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały mammografii.
 
Reklama
Oprócz tego, dla wszystkich zainteresowanych, doświadczona położna przeprowadzi szkolenie z samobadania piersi.
 
Dodatkowo Panie będą mogły otrzymać bony na wybrane badania z rabatem do 65%:
- bony na usg piersi w cenie 40 zł
- bony na densytometrię w cenie 30 zł (z opisem) lub 25 zł (bez opisu)
- bony na boreliozę w cenie 20 zł
- bony na lipidogram w cenie 15 zł
- bony na morfologię z żelazem w cenie 5 zł

Skierowanie na badania nie jest wymagane.

Sobotnia akcja jest częścią kampanii profilaktycznej „Zdrowa rodzina na jesień”, skierowanej do rodzin z Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Celem akcji „Zdrowa rodzina na jesień” jest promocja zdrowia i zachęcenie mieszkańców do wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

ZTM uruchomił system płatności zbliżeniowych w kasownikach

RZESZÓW. Od początku maja za przejazd komunikacją miejską możemy zapłacić kartą płatniczą. Autobusy, w których już działa nowy system są oznaczone specjalną naklejką.

Rzeszów

Indyjska firma wybuduje zakład w "Dworzysku"

Będą w nim wytwarzane komponenty dla branży chemicznej. Wartość inwestycji – ponad 33 mln zł.

Rzeszów

Od 6 maja rzeszowskie przedszkola i żłobki znów otwarte

RZESZÓW. Ok. 25% rodziców chce posłać dzieci do przedszkoli i 15% do żłobków, tak wynika z ankiety jaką uzupełniali rodzice na prośbę placówek.

Rzeszów

Wracają opłaty w strefie płatnego parkowania. Jest drożej

RZESZÓW. Od poniedziałku, za postój w strefie płatnego parkowania znów trzeba będzie zapłacić i to więcej niż dotychczas.

Rzeszów

Ukradł 5 tys. zł z salonu gier na Nowym Mieście. Został zatrzymany

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież 5 tys. zł w salonie gier. Zatrzymany przyznał się do winy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Od 11 maja stopniowe znoszenie ograniczeń w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie planuje stopniowo przywracać funkcjonowanie komunikacji miejskiej do stanu sprzed epidemii.

Rzeszów

Znamy opinię wojewody na temat poszerzenia Rzeszowa

RZESZÓW. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zgodziła się na przyłączenie do Rzeszowa obszaru Pogwizdowa Nowego. Negatywnie natomiast zaopiniowała przyłączenie Malawy i część obszaru sołectwa Racławówka.

Rzeszów

Prof. Sylwester Czopek ponownie rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego

RZESZÓW. Był jedynym kandydatem na to stanowisko.

Reklama