Rzeszów - Niedziela, 22.03.2026
Reklama

W sobotę Dni Otwarte Elektrociepłowni przy ul. Ciepłowniczej

Dodano: 13.06.2019 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Rzeszowie organizuje w najbliższą sobotę 15 czerwca Dzień Otwarty. Wśród atrakcji m.in. strefa kosmorobot oraz mobilne laboratoria inżyniera.

Dni Otwartę przy ul. Ciepłowniczej rozpoczną się w sobotę o godz. 11.00 i potrwają do 17.00. Podczas zwiedzania elektrociepłowni można będzie nie tylko zapoznać się z technologią wytwarzania ciepła i energii elektrycznej, ale również uzyskać odpowiedzi na ciekawe pytania, m.in.:
 
  • Co ma wspólnego Blok Gazowo-Parowy w rzeszowskiej elektrociepłowni ze stadionem PGE Narodowym w Warszawie?
  • Gdzie ostatecznie trafił papier z Twojego wczorajszego śniadania, stary zeszyt czy kubek po jogurcie?
  • Dlaczego silniki okrętowe „zacumowały” w rzeszowskiej elektrociepłowni?

Ponadto program Dni Otwartych przewiduje takie atrakcje jak stoisko Muzeów Energetyki Podkarpackiej, mobilne laboratoria kablowe, strefę młodego inżyniera, strefę kosmorobot, strefę konstruktora, strefę foto oraz strefę ratowania życia.
Reklama
Przygotowano również atrakcję dla najmłodszych w postaci konkursów, quizów, malowania buziek, a także dmuchanego placu zabaw.

W strefie edukacji będzie można odwiedzić stoiska klientów Elektrociepłowni i zaprzyjaźnionych instytucji, których działalność pozostaje w ścisłym związku z branżą energetyki i ciepłownictwa: PGE Dystrybucja S.A. Oddział w Rzeszowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Rzeszowie,  Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Rzeszowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Wody i Kanalizacji  Sp. z o.o., Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Rzeszowski oraz Zespół Szkół Energetycznych.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejny ogród kieszonkowy w Rzeszowie powstanie na osiedlu Pobitno

RZESZÓW. Przy ul. Kurpiowskiej powstanie prawie 30-arowy ogród kieszonkowy. Ma być gotowy latem br.

Rzeszów

Zaginione nastolatki odnalezione w Warszawie

RZESZÓW. Policjanci odnaleźli zaginione 16-latki, które w ubiegły czwartek opuściły palcówkę opiekuńczo-wychowawczą w Rzeszowie.

Rzeszów

Punkt dla uchodźców przy ul. Langiewicza 15 będzie otwarty 7 dni w tygodniu

RZESZÓW. W środę, 16 marca przy ul. Langiewicza 15 uruchomiony został specjalny punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym uchodźcy z Ukrainy otrzymują m.in. numery PESEL. Punkt będzie działał przez wszystkie dni tygodnia,...

Rzeszów

Świadczenia dla uchodźców z Ukrainy. Nabór wniosków od 16 marca

RZESZÓW. Od środy (16.03) Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie będzie przyjmował wnioski od uchodźców z Ukrainy.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Sikorskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Wczoraj na ul. Sikorskiego w Rzeszowie, 75-letni rowerzysta został potrącony przez samochód ciężarowy. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Miasto otwiera specjalny punkt dla uchodźców z Ukrainy. Będą mogli otrzymać m.in. numer PESEL

RZESZÓW. Od 16 marca zacznie działać specjalny punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym uchodźcy z Ukrainy będą mogli załatwić różnego rodzaju formalności, w tym m.in. otrzymać nr PESEL czy zameldować się.

Rzeszów

Świetlica dla uchodźców z Ukrainy w WSIiZ kontynuuje działalność

RZESZÓW. W tym tygodniu dzieci oraz ich opiekunowie z Ukrainy również będą mogli skorzystać z oferty przygotowanej przez Wyższa Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w ramach świetlicy „Przyjdź i odpocznij”.

Rzeszów

Apteka całodobowa na dworcu PKP zawiesza działalność

RZESZÓW. Od poniedziałku (14.03) nieczynna będzie apteka całodobowa na Placu Dworcowym 1 w Rzeszowie.

Reklama