Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

W sobotę motoryzacyjne święto na Podpromiu i zbiórka charytatywna

Dodano: 12.08.2022 r.

Fot. Materiały prasowe Global Motors
Fot. Materiały prasowe Global Motors
RZESZÓW. Blisko setka superszybkich i superluksusowych samochodów, pokazy dot. blacharstwa, mechaniki i elektroniki samochodowej, strefa EXPO, food trucki, DJ i plac zabaw dla dzieci – to wszystko czeka na Was w najbliższą sobotę, 13 sierpnia na parkingu Podpromie w ramach pikniku motoryzacyjnego Super Car Weekend. W trakcie wydarzenia odbędzie się również akcja charytatywna na rzecz małej Poli oraz wychowanków domów dziecka na Podkarpaciu.

Super Car Weekend to motoryzacyjne święto połączone z akcją pomocy dzieciom z Rzeszowa i Podkarpacia organizowane przez salon samochodowy marek Premium  Global Motors wraz z partnerami.
Wydarzenie będzie miało formę pikniku motoryzacyjnego, upowszechniającego motoryzację oraz integrującego mieszkańców Podkarpacia w obszarze motoryzacji i charytatywności („pomagania poprzez motoryzację”).

- Dla tysięcy kierowców samochód to nie tylko środek transportu czy narzędzie pracy, a coś szczególnego, wyjątkowego. Coś, co można obdarzyć uczuciami. Coś, co generuje emocje, również takie jak empatia i wrażliwość społeczna - mówi Adam Motyczyński, współwłaściciel Global Motors.

W ramach Super Car Weekend odbędzie się m.in. zbiórka charytatywna dla siedmiomiesięcznej Poli Matuszek z miejscowości Białoboki k.Przeworska. U dziewczynki zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni SMA, która nieleczona może doprowadzić do upośledzenia większości czynności życiowych. Potrzebne są środki na leczenie dziecka - niestety niemałe. - Każda złotówka wrzucona do puszki wolontariuszy Fundacji Siepomaga, która przeprowadzi zbiórkę pieniężną dla dziecka, jest na wagę życia dziewczynki (https://www.siepomaga.pl/pola-matuszek). Trwa wyścig z czasem o terapię genową dla Poli.

Zespół Global Motors przeprowadzi też zbiórkę darów rzeczowych dla placówek pobytowych dla dzieci działających na Podkarpaciu. - Liczymy na hojność uczestników SUPER CAR WEEKEND oraz odwiedzających imprezę. Zebrane dary - chemię gospodarczą, kosmetyki, ubrania czy akcesoria szkolne - przekażemy tuż po imprezie do wybranych placówek opiekuńczych dla dzieci i młodzieży działających na terenie naszego województwa - objaśnia Adam Motyczyński z Global Motors. Rzeszowską firma od kilku lat angażuje się w akcje charytatywne odwiedzając z super samochodami wybrane imprezy, placówki i ich wychowanków.

Piknik pełen motoryzacyjnych atrakcji

W sobotę na Podpromiu zaparkują m.in. limitowane edycje Ferrari, wyścigowe Lamborghini, torowe wersje topowych modeli Porsche, opancerzony Maybach z szybami o grubości 7 cm (!), samochody do driftu i auta rajdowe, a także supersportowe serie BMW M, Mercedes AMG czy Audi S/RS (w tym youngtimery), potężne amerykańskie Muscle Cary, super zwinne i kolekcjonerskie japońskie JDM-y (m.in. Nissan GTR), stylowe i luksusowe limuzyny z Włoch czy Wielkiej Brytanii… Część samochodów została zakwalifikowana do imprezy w ramach otwartego naboru aut. Jury Global Motors wyłoni najciekawsze projekty, a ich właścicieli uhonorują nagrodami!  Łącznie w imprezie weźmie udział blisko sto super samochodów.
Reklama
Imprezie będą towarzyszyły pokazy i prezentacje motoryzacyjne z zakresu eksploatacji, serwisowania, modyfikowania (tuningu) oraz samego zakupu samochodów. W Strefie EXPO swoje stoiska rozstawią regionalne i ogólnokrajowe brandy motoryzacyjne, w których troszczą się o samochody wszelkiej maści: m.in. serwis blacharsko-lakierniczy AAColor, serwis samochodowy Premio MBM Rzeszów, Centrum Regeneracji Turbosprężarek i Wałów Napędowych CR-Turbo, warsztat tuningowy Performance Lab Chiptuning, EFL Leasing czy Millenium Leasing.

W miasteczku SUPER CAR WEEKEND by Global Motors zaparkują FOOD TRUCKi i powstanie STREFA GRILLA i STREET FOOD; w menu m.in. burgery i zapiekanki, frytki, kiełbaski, szaszłyki, szarpana wieprzowina czy lody włoskie. Dla chętnych, przedstawiciele salonu Grilloholicy przybliżą tajniki grillowania. O fryzury i brody odwiedzających zadbają barbierzy studia Boske Barber Rzeszów. Dla najmłodszych przygotowane zostanie mini miasteczko z dmuchańcami, kulkami, placem zabaw i lokomotywą.

Super Car Weekend odbędzie się już w najbliżśzą sobotę, 13 sierpnia w godz. 10:00 – 22:00 na parkingu Podpromie.

PROGRAM IMPREZY:

10:00 - otwarcie bram dla zwiedzających
10:30 - prezentacje samochodów (STREFA SUPERCAR)
11:00 - OFICJALNE ROZPOCZĘCIE IMPREZY
- otworzenie konkursu na najciekawszy samochód SUPER CAR WEEKEND
11:30 - prezentacje samochodów (STREFA TUNING)
12:00 - Blacharstwo samochodowe wczoraj i dziś - pokaz AAColor
13:00 - prezentacje samochodów (STREFA SUPERCAR)
13:00 - Bezpieczny chiptuning turbodiesli BMW - prezentacja Performance LAB
14:30 - prezentacje samochodów (STREFA TUNING)
15:00 - Blacharstwo samochodowe wczoraj i dziś - pokaz AAColor
16:00 - prezentacje samochodów (STREFA TUNING)
16:30 - prezentacje samochodów (STREFA SUPERCAR)
17:00 - YouTube LIVE - nagrywamy z widzami kanałów @GlobalMotors & @AutoDiscoverUSA
18:30 - prezentacje samochodów (STREFA SUPERCAR)
19:30 - rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszy samochód SUPER CAR WEEKEND
20:00 - Blacharstwo samochodowe wczoraj i dziś - pokaz AAColor
21:00 - Bezpieczny chiptuning turbodoładowanych benzyn BMW - prezentacja Performance LAB
21:30 - OFICJALNE ZAKOŃCZENIE IMPREZY
 
W CIĄGU DNIA:
  • Dj, Muzyka, Konkursy dla uczestników i odwiedzających imprezę
  • Akcje charytatywne
  • Strefy aktywności

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Aktywna sobota z ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Bezpłatny szynobus z Rzeszowa

W sobotę, 5 sierpnia w ramach festiwalu zaplanowano rajd rowerowy oraz piknik kolejowy. 

Rzeszów

Będzie nowa ścieżka pieszo-rowerowa przy ul. Odrzykońskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje ścieżki pieszo-rowerowe po obu stronach ul. Odrzykońskiej na osiedlu Kotuli. Umowa ma zostać podpisana w połowie sierpnia.

Rzeszów

Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych. W sobotę konkurs elegancji na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Zabytkowe pojazdy będzie można podziwiać w godz. 14:00 - 16:00.

Rzeszów

Festiwal rowerowy po raz 3. w Rzeszowie

RZESZÓW. Tegoroczna edycja festiwalu skierowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży, dla których zostały przygotowane konkurencje takie jak zawody na Pumptracku na osiedlu Baranówka oraz zawody MTB na rzeszowskich Bulwarach.

Rzeszów

Połączenie ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dynowską i Czudecką na ukończeniu

RZESZÓW. Inwestycję realizuje firma Strabag. Droga ma być ukończona wczesną jesienią tego roku, najprawdopodobniej już końcem września.

Rzeszów

Rusza sprzedaż bezpłatnych biletów MPK dla uczniów

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 7 sierpnia br. rozpoczyna się zapisywanie uprawnień do bezpłatnych przejazdów dla uczniów na kolejny rok szkolny.

Rzeszów

Akcja honorowego krwiodawstwa w Plazie

RZESZÓW. Krew będzie można oddać w najbliższą sobotę 5 sierpnia 2023 r. w specjalnym Krwiobusie RCKiK ustawionym przed wejściem do Plazy.

Rzeszów

Rzeszowski Dom Kultury poszukuje instruktorów zajęć

RZESZÓW. Placówka poszukuje ludzi z pasją i pozytywną energią, lubiących pracę z dziećmi i młodzieżą czy też dorosłymi i seniorami.

Reklama