Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

W sobotę w Rzeszowie "Moc Odkrywców" - święto nauki dla małych i dużych

Dodano: 10.06.2022 r.

fot. mocodkrywcow.pl
fot. mocodkrywcow.pl
RZESZÓW. Czy można przygotować popcorn przy pomocy telefonu? Czy elektrony grają w piłkę nożną i co ma z tym wspólnego fluorescencja? W jaki sposób Słońce pomogło Archimedesowi spalić flotę nieprzyjaciela? Na te i inne pytania można będzie poznać odpowiedzi odwiedzając tegoroczną 12. edycję imprezy MOC ODKRYWCÓW - Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki.

Piknik odbędzie się w najbliższą sobotę 11 czerwca od godz. 11.00 do 18.30 w Rzeszowie. Miasteczko Piknikowe zlokalizowane będzie tradycyjnie wokół głównego budynku V Politechniki Rzeszowskiej, a wykłady i niektóre pokazy prezentowane będą w aulach i salach wykładowych (budynek V). Wstęp na wydarzenie jest wolny, a wszystkie atrakcje są bezpłatne.

W tym roku przygotowali dla uczestników wydarzenia 4 strefy tematyczne: Pasaż Techniki, Pasaż Nauki, Pasaż Kultury i Sztuki oraz Skwer Historii. Interaktywne pokazy i warsztaty z fizyki, chemii, robotyki, awioniki, informatyki, inżynierii środowiska i biotechnologii. Nie zabraknie też wysokich napięć, pokazów transformatorów Tesli, widowiskowych pojedynków wojów, zbrojnych czasów krucjat, rycerstwa epoki Grunwaldu oraz… Gości z odległej Galaktyki.

W wydarzeniu weźmie udział ponad 70 instytucji i ponad 300 osób, którzy specjalnie na to coroczne święto nauki przygotują: interaktywne pokazy i warsztaty z fizyki, chemii, robotyki, awioniki, informatyki, inżynierii środowiska i biotechnologii.
Reklama
Podczas pikniku będzie można posłuchać m.in. wykładów:  "Sensacyjne dzieje polskich wynalazców i odkrywców" oraz "Fizyka nie tylko w Gwiezdnych Wojnach".
- Piknik od lat cieszy się olbrzymim zainteresowaniem mieszkańców miasta oraz przyjezdnych gości. Zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. To właśnie dzięki takiej imprezie  można zaszczepić wśród nich chęć poznawania praw, które rządzą naszym światem, szukać odpowiedzi na pytania, które pozwalają zrozumieć m.in. prawa fizyki i chemii. Bardzo się cieszę, że w Rzeszowie mamy takich ludzi jak pomysłodawcy pikniku, którzy są olbrzymimi propagatorami nauki, mają tyle zapału i chęci. Jestem przekonany, że wspólnie uda nam się w Rzeszowie zrealizować jeszcze więcej takich ciekawych pomysłów - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Pomysłodawcami i  inicjatorami imprezy są: Marlena Proszak i Paweł Pasterz, Organizatorem Polimedia.pl, Głównym Partnerem Merytorycznym Politechnika Rzeszowska.

Szczegóły pikniku na stronie: www.mocodkrywcow.pl

Impreza została wybrana przez mieszkańców do realizacji w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ratusz zwiększa środki finansowe przeznaczone na organizację Dni Osiedli

RZESZÓW. Docelowo kwota 9 tys. zł zostanie zwiększona do 12 tys. zł.

Rzeszów

Wybory rektorów na rzeszowskich uczelniach. 12 kandydatów na Politechnice i tylko jeden na Uniwersytecie

RZESZÓW. kto zostanie rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Rzeszowskiej?

Rzeszów

Zderzenie trzech aut na al. Powstańców Warszawy. Jedna osoba trafiła do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj około godz. 17 na al. Powstańców Warszawy, na wysokości kina Helios i stacji paliw Valdi.

Rzeszów

Dwie nowe podstrefy i wyższe opłaty za parkowanie w Rzeszowie

RZESZÓW. Na najbliższej sesji Rady Miasta radni zadecydują o wprowadzeniu dwóch nowych stref płatnego parkowania oraz o powiększeniu obowiązujących opłat za postój w danej strefie.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej stworzyli pierwszy w Polsce motoszybowiec zasilany wodorem

RZESZÓW. Zakończyły się prace realizowane w ramach projektu motoszybowca AOS H2. 

Rzeszów

Rozbój w Rzeszowie. Dwójka mężczyzn pobiło i okradło 27-latka

RZESZÓW. Na ul. Wierzynka w Rzeszowie zaatakowali oni 27-latka, przewrócili go, pobili i ukradli jego telefon komórkowy.

Rzeszów

Mistrzowie Polski ogrywają siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali na wyjeździe z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3.

Rzeszów

Od 1 marca zawieszone kursy dwóch linii autobusowych

RZESZÓW. Chodzi o linie nr 14 i nr 60.

Reklama