Rzeszów - Czwartek, 14.05.2026
Reklama

W środę święto policji na Placu Farnym. Będą atrakcje dla mieszkańców

Dodano: 27.07.2022 r.

fot. Archiwum KWP Rzeszów
fot. Archiwum KWP Rzeszów
RZESZÓW. W środę, 27 lipca na Placu Farnym w Rzeszowie odbędą się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Uroczystościom towarzyszyć będzie piknik policyjny z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

Wojewódzkie Obchody Święta Policji w Rzeszowie rozpoczną się o godz. 10:00 mszą świętą w kościele farnym pod przewodnictwem Bp Ordynariusza. Następnie uczestnicy wydarzenia przeniosą się na plac przed świątynią, gdzie o godz. 11:00 rozpoczną się główne uroczystości.

Obchodom będzie towarzyszył policyjny piknik, który zorganizowany zostanie w Białym Ogrodzie przy Placu Farnym. Zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, w tym m.in.:

- pokaz policyjnych pojazdów (radiowozów, motocykli, w tym Harley Davidson)
- pokaz policyjnego wyposażenia (prewencji, ruchu drogowego, techniki kryminalistycznej)
- obecność patroli konnych i rowerowych
- pokaz tresury psa służbowego
- stoiska profilaktyczne

Najmłodsi uczestnicy pikniku będą mogli spotkać policyjną maskotkę – Misia Popo oraz skorzystać auto-chodzików.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ważny krok w kierunku budowy parku wodnego w Rzeszowie

RZESZÓW. Podpisano umowę na opracowanie studium wykonalności dla zadania „Budowa parku wodnego w Rzeszowie. 

Rzeszów

Tereny rekreacyjne na os. Krakowska Południe będę rozbudowane

RZESZÓW. Powstaną m.in. nowe place zabaw, ścieżki spacerowe oraz dodatkowe oświetlenie.

Rzeszów

Nowa hala sportowa I LO w Rzeszowie. Podpisano umowę z wykonawcą

RZESZÓW. Blisko 12 mln zł będzie kosztować budowa nowej hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. Podpisano już umowę z wykonawcą. Prace powinny rozpocząć się już wkrótce.

Rzeszów

Nowe inwestycje drogowe na osiedlu Zawiszy Czarnego w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która opracuje dokumentację projektową rozbudowy odcinka ul. Zawiszy Czarnego. Częścią zadania będzie także budowa nowego połączenia tej ulicy z ul. Boya Żeleńskiego.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Hyżnem. Nie żyje 21-letni motocyklista

RZESZÓW. 21-letni motocyklista, stracił panowanie nad motocyklem i wjechał do przydrożnego rowu. Niestety, mężczyzna zmarł na miejscu.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy w Wielkanoc? Znamy rozkład jazdy

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego podał okołoświąteczny rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Rzeszowski dirtpark do remontu

RZESZÓW. Tor do ekstremalnej jazdy rowerowej znajdujący się w rejonie hali Podpromie zostanie już wkrótce odnowiony. Miasto szuka wykonawcy remontu.

Rzeszów

Rusza sezon ogródkowy na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. We wtorek, 12 kwietnia, oficjalnie rozpoczął się sezon ogródkowy na rynku w Rzeszowie. Ogródki pozostaną tam do końca października.

Reklama