Rzeszów - Poniedziałek, 11.08.2025
Reklama

W szpitalu przy ul. Lwowskiej powołano pełnomocnika ds. praw pacjenta

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl / KSW nr 2 w Rzeszowie
fot. Archiwum RESinet.pl / KSW nr 2 w Rzeszowie

RZESZÓW. Dr Witold Skręt, kierownik Ośrodka Ambulatoryjnych Świadczeń Zdrowotnych KSW Nr 2 w Rzeszowie, został powołany na stanowisko pełnomocnika ds. praw pacjenta.

Głównym celem, dla którego powołuje się pełnomocnika ds. praw pacjenta, jest zapewnienie najwyższej jakości opieki podczas hospitalizacji oraz ochrony praw pacjentów.

Zgodnie z art. 40a ust. 2 ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 1545), do zadań pełnomocnika należy m.in. udział w rozpatrywaniu skarg pacjentów, analiza nieprawidłowości dotyczących realizacji praw pacjenta i proponowanie działań naprawczych oraz prowadzenie szkoleń z zakresu praw pacjenta.

Reklama

"Pełnomocnik Praw Pacjenta posiada bogate doświadczenie w obszarze ochrony praw pacjenta oraz znajomość systemu ochrony zdrowia, co pozwoli na efektywne działanie na rzecz pacjentów. Jesteśmy przekonani, że Jego obecność przyczyni się do podniesienia standardów w naszym szpitalu oraz wzmocnienia zaufania pacjentów i utrzymania pozytywnego wizerunku placówki medycznej. Razem możemy stworzyć jeszcze lepsze miejsce dla naszych pacjentów" – czytamy w komunikacie opublikowanym na profilu KSW nr w Rzeszowie.

Z doktorem Witoldem Skrętem, pełniącym obowiązki pełnomocnika ds. praw pacjenta w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, można skontaktować się drogą mailową, pisząc na adres pelnomocnik@szpital2rzeszow.pl lub telefonicznie pod nr. tel. 17 86 64 701


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Pro-Familii wstrzymano odwiedziny

RZESZÓW. Na chwile obecna nie wiadomo do kiedy bedzie obowiazywac ww. zarządzenie.

Rzeszów

Powstaje drugi peron na stacji Rzeszów Zachodni. 28 stycznia przebudowa trzeciego mostu na al. Wyzwolenia

RZESZÓW. PKP PLK. kontynuuje przebudowę stacji Rzeszów i budowę nowego przystanku Rzeszów Zachodni.

Rzeszów

Odnaleziono poszukiwaną 15-latkę. Policjanci znaleźli ją na terenie Rzeszowa

RZESZÓW. Ze względu na okoliczności policja nie zdradza miejsca w jakim przebywała 15-latka.

Rzeszów

28 pracowników Politechniki Rzeszowskiej z odznaczeniami państwowymi

RZESZÓW. Szesnastu pracowników uczelni zostało odznaczonych Medalem Złotym za Długoletnią Służbę.

Rzeszów

Pijany kierowca z Rzeszowa uszkodził osiem samochodów

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 21, w Rzeszowie na ul. Spiechowicza.

Rzeszów

W Jasionce wręczono Nagrody Karpackiej Europy Wspólnych Wartości

RZESZÓW. Nagrodę otrzymali: dr Jan Malicki oraz prof. dr hab. Ihor Cependa.

Rzeszów

Przedpremierowa projekcja filmu, do którego sceny skręcono m.in. na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Projekcja „Władców przygód. Stąd do Oblivio” odbyła się w kinie Zorza.

Rzeszów

W G2A Arena rozpoczęło się Forum Europa-Ukraina

RZESZÓW. Forum to dwa dni debat i spotkań poświęconych współpracy gospodarczej i politycznej Ukrainy i krajów europejskich.

Reklama