Rzeszów - Piątek, 22.08.2025
Reklama

W Uniwersytecie Rzeszowskim otwarto Instytut Psychologii

Dodano: /

Dworek Gumińskich, fot. Uniwersytet Rzeszowski
Dworek Gumińskich, fot. Uniwersytet Rzeszowski

RZESZÓW. W środę, 22 maja odbyło się uroczyste otwarcie Instytutu Psychologii w Uniwersytecie Rzeszowskim. Na kierunku Psychologia kształci się obecnie 76 studentów.

- Psychologia jest bardzo prestiżową dyscypliną, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży. Ta dyscyplina ma również aspekt interdyscyplinarności, otwiera się na współpracę z różnymi dyscyplinami naukowymi, a to jest bardzo cenne i potrzebne dla rozwoju całego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Siłą każdego kierunku jest praca i to co z niej wynika decyduje o naszej tożsamości - mówił podczas środowej uroczystości JM Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Sylwester Czopek

Instytut Psychologii UR wchodzi w skład Kolegium Nauk Społecznych UR. Jako odrębna jednostka organizacyjna, został powołany do życia 1 października 2023 roku. Bazą dla jego rozwoju był Zakład Psychologii (funkcjonujący w ramach Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego, a następnie Instytutu Pedagogiki UR), z ponad 50-letnią tradycją w prowadzeniu badań naukowych oraz nauczaniu psychologii na różnych kierunkach w UR.

Siedziba instytutu mieści się w Dworku Gumińskich, na Kampusie Zalesie. Dyrektorem Instytutu jest dr hab. Andrzej Łukasik, prof. UR.

Kierunek Psychologia pojawił się w ofercie Uniwersytetu Rzeszowskiego w 2023 roku. Na tym kierunku kształci się obecnie 76 studentów I roku.

Źródło: Uniwersytet Rzeszowski
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przebudowa ul. Grunwaldzkiej zakończy się wcześniej niż planowano [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Już w sierpniu ma zakończyć się przebudowa rzeszowskiego deptaka – ul. Grunwaldzkiej. Pierwotnie miał być to koniec września. Prace są już zaawansowane.

Rzeszów

MPWiK Rzeszów zakupiło pierwszego „elektryka”

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie zakupiło swój pierwszy w pełni elektryczny samochód marki Citroen e-Berlingo Van. Pojazd już wkrótce wyjedzie na ulice Rzeszowa.

Rzeszów

Nowa atrakcja w parku na osiedlu Kmity. Powstanie strefa relaksu

RZESZÓW. W parku na osiedlu Kmity będzie więcej atrakcji. Jeszcze w tym roku powstanie tam strefa relaksu. Doposażony zostanie również tamtejszy plac zabaw. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Miał prawie 2,7 promila i pojechał na stację po piwo. Ujęli go świadkowie

RZESZÓW. 60-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, mając prawie 2,7 promila alkoholu w organizmie, zdecydował się wsiąść za kierownicę i pojechać po piwo na stację benzynową.

Rzeszów

Trwa budowa nowego żłobka w Rzeszowie: Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem

RZESZÓW. Nowy żłobek powstaje przy ul. Jachowicza na osiedlu Drabinianka, w sąsiedztwie szkoły i przedszkola. Znajdzie się w nim miejsce dla 190 maluchów. Budowa ma się zakończyć jesienią 2025 roku.

Lotnisko przyjazne rodzinie

Udogodnienia dla rodzin z dziećmi na lotnisku w Jasionce, m.in. pierwszeństwo w kolejce

RZESZÓW/JASIONKA. W ramach programu pn. „Lotnisko przyjazne rodzinie”, podrzeszowskie lotnisko wprowadziło szereg udogodnień dla rodzin z dziećmi. To m.in. multimedialny plac zabaw, specjalne miejsca parkingowe czy obowiązujące w tym sezonie pierwszeństwo w...

Rzeszów

Bernardyni chcą przekazać słynny pomnik rodzinom Żołnierzy Niezłomnych. Ratusz reaguje

RZESZÓW. Miasto złożyło wniosek w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków o wpisanie Pomnika Czynu Rewolucyjnego do rejestru zabytków. To reakcja na decyzję Zakonu Bernardynów o przekazanie pomnika Stowarzyszeniu Rodzin Żołnierzy Niezłomnych Podkarpacia”.

Rzeszów

E. Leclerc Rzeszów wprowadza system parkingowy

RZESZÓW. Hipermarket E. Leclerc Rzeszów przy al. Rejtana 69, to kolejne miejsce w Rzeszowie, w którym będzie obowiązywał system parkingowy. Pierwsze trzy godziny będą bezpłatne.

Reklama