Rzeszów - Niedziela, 18.05.2025
Reklama

W weekend zlot foodtrucków w Rzeszowie

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Już w ten weekend w Rzeszowie odbędzie się kolejna edycja Street Food Festival. Przez trzy dni będziecie mogli posmakować kuchni z różnych stron świata. W programie również muzyka na żywo, zabawy dla dzieci oraz pokaz kulinarny.

W dniach 21 - 23 lipca 2023 r. na parkingu Galerii Nowy Świat przy ul. Krakowskiej 20 zaparkują ciężarówki z jedzeniem, z których będą serwowane potrawy kuchni hiszpańskiej, węgierskiej, amerykańskiej, meksykańskiej, azjatyckiej i polskiej. Zarówno wielbiciele dań mięsnych jak i wegetariańskich znajdą coś dla siebie.

Oprócz jedzenia zaplanowano również szereg dodatkowych atrakcji: animacje dla najmłodszych, koncert Patryka Mateji oraz pokaz kulinarny Jakuba „Komara” Antoniszaka, specjalisty kuchni azjatyckich, którymi zajmuje się od przeszło 18 lat.
 
LISTA FOODSTRUCKÓW:
  1. Fuji Sushi i Catering -  przysmaki kuchni japońskiej w streetfoodowym wydaniu: handrolle, temaki, chirashi zushi oraz zupy miso shiru i kimchi.
  2. Złote Paluchy Churros - Pierwsze i jedyne takie churrosy w kraju. Chrupiące i delikatne. Mięciutkie w środku i nietłuste! Podawane z cukrem pudrem, a na życzenie z cynamonem oraz słodkimi sosami do wyboru: ciemną, białą czekoladą lub karmelem.
  3. Parowóz – to będzie ich pierwsza wizyta w Rzeszowie. Wielbiciele azjatyckich smaków będą mieli okazje spróbować ich bułeczek bao i udonu w wersji wege lub z mięsem.
  4. White Rabbit - połączenie kuchni tex-mex i american bbq. Quesadillas, burrito, i mix mięs z wędzarki.
  5. Owocówka - Świeże owoce, pianki, serki i papryczki chilli w czekoladzie.
  6. Syty Wół – pyszne burgery
  7. Food To Go - kanapaki z szarpaną wołowiną lub wieprzowiną
  8. Highlander Piekielnie Dobre Jedzonko - zapiekanki z pysznym serem Serenada i dodatkami (sobota - niedziela)
  9. Kulkolot MiniMelts - lody kuleczkowe
  10. Syta Kura - panierowane stripsy i skrzydełka
  11. Cell Caffe Coffee Truck - kawa na zimno lub na gorąco, orzeźwiające lemoniady, smoothie, shakes.
  12. Philly Cheese Steak - kanapka ze stekiem rodem z Filadelfii
  13. Słodka Bryka - lody tajskie, gofry bąbelkowe
  14. U Greka - dania kuchni greckiej
  15. Restauracja Primo - zimne piwo i napoje
  16. Fabryka Frytek & Finder Food - frytki, serki, nadziewane papryczki, krążki cebulowe

PROGRAM ATRAKCJI:
Reklama
 
Piątek godz. 18.00
  • Koncert Patryka Mateji
 
Sobota godz. 14.00 - 17.00
  • Animacje dla dzieci (będzie również dmuchaniec - w zależności od pogody)
 
Niedziela godz. 15.00-16.30
  • Live cooking Jakub KOMAR Antoniszak
 
GODZINY OTWARCIA STREET FOOD FESTIVAL:
  • 21.07. (piątek): 11.00-21.00
  • 22.07. (sobota): 11.00-21.00
  • 23.07. (niedziela): 11.00-19.00

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trenerzy z Google Polska gościli w Rzeszowie

RZESZÓW. Ponad sto osób uczestniczyło w warsztatach projektowania design thinking w Podkarpackim Centrum Innowacji przy ul. Lenartowicza.

Rzeszów

Dwa śmiertelne wypadki. 32-latka leżącego na drodze przejechał samochód, zaś 22-latek zginął w wypadku

RZESZÓW. Dwie osoby zginęły w ubiegły weekend na drogach powiatu rzeszowskiego. 

Rzeszów

Przetarg na budowę Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego ruszy jeszcze w tym roku?

RZESZÓW. Inwestycja obejmująca budowę wielopoziomowego parkingu oraz modernizacji głównego budynku Dworca PKP ma się zakończyć do końca 2023 roku.

Rzeszów

19-letni mieszkańcy Leska kradli w jednej z rzeszowskich galerii

RZESZÓW. Podczas przeszukania samochodu, policjanci znaleźli też narkotyki.

Rzeszów

Rzeszów ma już swoją edycję Monopoly [FOTO]

RZESZÓW. Podczas 8. urodzin Millenium Hall zaprezentowano rzeszowską edycję popularnej gry Monopoly.

Rzeszów

Wypadek na ul. Cieplińskiego. Motocyklistę przewieziono do szpitala

RZESZÓW. Policjanci pracowali na miejscu wypadku na ul. Cieplińskiego.

Rzeszów

Wpłynął wniosek o ZRID dla ostatniego odcinka S19 na północ od Rzeszowa

RZESZÓW. Budowa odcinka ma zostać zakończona 30 kwietnia 2022 r.

Rzeszów

Radni miasta dostaną tablety. System do głosowania do wymiany?

RZESZÓW. Koszt jednego urządzenia wynosi około tysiąca zł.

Reklama