Rzeszów - Piątek, 16.05.2025
Reklama

W WSPiA powstało Centrum Wolontariatu PCK

Dodano:

fot. WSPiA
fot. WSPiA
RZESZÓW. Od wtorku, 8 marca 2022 r. w budynku Collegium Securitatis WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej przy ul. Cegielnianej 14 działa Centrum Wolontariatu Polskiego Czerwonego Krzyża.

PCK z Rzeszowa będzie koordynować pracę wszystkich wolontariuszy, którzy udzielają pomocy uchodźcom wojennym w 9 punktach recepcyjnych na granicy polsko-ukraińskiej. Centrum Wolontariatu PCK w WSPiA działa 24-godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Dzięki działalności Centrum Wolontariatu polska pomoc humanitarna ma być w jak największym stopniu dostosowana do aktualnych potrzeb uchodźców z Ukrainy. 

W Centrum Wolontariatu PCK prowadzone są również szkolenia wolontariuszy, którzy chcą nieść pomoc uchodźcom z rejonów objętych wojną na Ukrainie. W pomieszczeniach udostępnionych przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą będą także przyjmowani goście PCK m.in. przedstawiciele organizacji humanitarnych z całego świata, lekarze z innych krajów oraz darczyńcy. 
 
Otwarcie Centrum Wolontariatu PCK w siedzibie WSPiA pozwoliło także na nawiązanie ścisłej współpracy obu instytucji. PCK cały czas poszukuje wolontariuszy, którzy w najbliższych dniach i miesiącach będą nieść pomoc uchodźcom. Dlatego WSPiA będzie kierowała swoich studentów zainteresowanych pracą w charakterze wolontariuszy. Dzięki temu studenci będą również aktywnie uczestniczyć w programie szkoleń dla osób niosących pomoc innym. Dzięki współpracy WSPiA z Centrum Wolontariatu PCK podejmowane działania będą jeszcze bardziej efektywne i ukierunkowane na konkretne potrzeby osób opuszczających Ukrainę w obawie przed wojną.
 
Reklama
Studenci WSPiA praktycznie od początku konfliktu na Ukrainie włączają się w niesienie pomocy potrzebującym. Działają jako wolontariusze na dworcach w Przemyślu i Rzeszowie. Prowadzą także zbiórkę rzeczy najbardziej potrzebnych uchodźcom i Ukraińcom walczącym o swoją niepodległość. Wsparli także jednego ze swoich kolegów, który przebywa na Ukrainie i zgłosił się do nich z konkretnymi potrzebami. 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Bezpieczne ferie. Rzeszowscy policjanci uruchamiają stały punkt kontroli autokarów

RZESZÓW. Od poniedziałku, 29 stycznia do 9 lutego 2024 r. na parkingu przy hali Podpromie działał będzie stały punkt kontroli autokarów. Policjanci będą sprawdzali pojazdy przewożące dzieci i młodzież na zimowe wycieczki.

Rzeszów

Pierwsze w tym roku spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami

RZESZÓW. W tym tygodniu odbędzie się pierwsze w 2024 r. spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami w ramach cyklu #RzeszówToMY.

Rzeszów

Ile zapłacimy za parking podziemny przy dworcu PKP? Jest regulamin

RZESZÓW. Rzeszowscy radni jednomyślnie przyjęli uchwałę dotyczącą regulaminu, jaki będzie obowiązywał w parkingu podziemnym Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Postój za pierwsze 15 minut będzie bezpłatny.

Rzeszów

Rusza kolejny etap budowy ul. Parkowej. Ma być gotowy jeszcze w tym roku

RZESZÓW. W tym roku ma zakończyć się drugi i zarazem ostatni etap budowy ul. Parkowej na os. Miłocin. Inwestycja jest realizowana w ramach „kontraktu”, który Konrad Fijołek zawarł z mieszkańcami osiedla jeszcze...

Rzeszów

Obok lotniska w Jasionce powstanie stacja benzynowa

RZESZÓW / JASIONKA. Orlen wybuduje stację benzynową w bezpośrednim sąsiedztwie terminala portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. Ruszyły już pierwsze prace projektowe. Inwestycja ma być gotowa w II poł. 2025 roku.

Rzeszów

Poranna kolizja na ul. Lwowskiej. Sprawczyni 2 godziny wcześniej zdała egzamin

RZESZÓW. 20-letnia mieszkanka Rzeszowa, zaledwie dwie godziny po zdanym egzaminie na prawo jazdy, spowodowała kolizję. Kobieta została ukarana mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Rzeszów

Poprawki na budowie RCK. Otwarcie placu dworcowego opóźnione

RZESZÓW. Poprawki na placu dworcowym oraz brak regulaminu parkingu podziemnego wstrzymały otwarcie Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego.

Rzeszów

Ponad 700-metrowy odcinek ul. Załęskiej zostanie przebudowany

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa ogłosił przetarg na przebudowę ponad 700-metrowego odcinka ulicy Załęskiej. Częścią tego zadania będzie budowa chodnika.

Reklama