Rzeszów - Poniedziałek, 16.03.2026
Reklama

Wakacyjny rozkład jazdy autobusów MPK. Dodatkowe kursy do Albigowej

Dodano: 23.06.2024 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Od najbliższego poniedziałku, autobusy komunikacji miejskiej, będą kursowały wg „wakacyjnego” rozkładu jazdy. Uruchomione zostaną również dodatkowe kursy linii nr 46 do Albigowej.

Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, od 24 czerwca do 31 sierpnia br. w dni robocze autobusy będą realizować kursy wg rozkładów jazdy obowiązujących w dni robocze pozaszkolne (wolne od nauki szkolnej).

Dodatkowe kursy  do Albigowej

Na podstawienia porozumienia z gminą Krasne, od poniedziałku 24 czerwca, na okres przejściowy do 31 sierpnia br. uruchomione zostaje 4 pary kursów linii nr 46 do Albigowej. Autobus będzie zatrzymywał się również na przystankach zlokalizowanych w Malawie, znajdujących się na trasie przejazdu linii nr 46.

- Chcemy jeszcze mocnej zacieśniać współpracę z sąsiednimi gminami i budować rzeszowską aglomerację – mówi Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podczas podpisania porozumienia z wójtem gminy Krasne, Jackiem Maternią. - Dzięki temu część mieszkańców Malawy dojeżdżających do Rzeszowa nie będzie musiała korzystać z samochodów. Każde takie porozumienie ma wpływ na zmniejszenie zatłoczenia na naszych ulicach – dodał Prezydent Rzeszowa.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wielka inwestycja drogowa zakończona. 17 lutego otwarcie Wisłokostrady

RZESZÓW. Jedna z największych inwestycji drogowych ostatnich lat realizowanych w Rzeszowie dobiegła końca. We wtorek, 17 lutego odbędzie się oficjalne otwarcie tzw. Wisłokostrady, czyli drogi, która połączyła aleję Rejtana z ulicą Ciepłowniczą.

Rzeszów

Wmurowano kamień węgielny pod budowę PCLA. Wykonano już 65 proc. prac

RZESZÓW. W piątek na budowie Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki odbyła się uroczystość wmurowania symbolicznego kamienia węgielnego. W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, na czele z prezesem Sebastianem Chmarą.

Rzeszów

Rzeszów walczy ze śniegiem. Najnowszy raport z akcji „Zima”

RZESZÓW. Intensywne opady śniegu, które rozpoczęły się w nocy z 13 na 14 lutego, postawiły w gotowości miejskie służby w Rzeszowie. Ratusz przekazał raport z dzisiejszych działań.

Rzeszów

Seria wypadków w powiecie rzeszowskim. Dwie osoby poszkodowane

RZESZÓW. Do trzech wypadków doszło w czwartek na ulicach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. W zdarzeniach poszkodowane zostały dwie osoby. Rzeszowscy policjanci apelują o rozwagę na drodze.

Rzeszów

Nowa droga połączy dwa rzeszowskie osiedla. Ogłoszono przetarg

RZESZÓW. Miasto poszukuje wykonawcy ponad 800-metrowego fragmentu drogi, która połączy osiedla Kotuli i Staroniwa. Rozstrzygnięcie przetargu ma się odbyć wczesną wiosną. Inwestycja częściowo będzie realizowana ze środków unijnych.

Rzeszów

Przejechał przez opadające rogatki, uderzył w budynek i uciekł. Był pijany

RZESZÓW. Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał 33-letni mieszkaniec Rzeszowa, który z dużą prędkością przejechał przez przejazd kolejowy, mimo opadających rogatek, a następnie uderzył w budynek i ogrodzenie prywatnej posesji. Po...

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów na rondzie Kuronia. 4 osoby w szpitalu

RZESZÓW. Cztery osoby trafiły do szpitala po wypadku, do którego doszło na rondzie Kuronia w Rzeszowie. Kierujący skodą przejechał przez rondo na wprost, a następnie zderzył się z bmw.

Reklama