Rzeszów - Poniedziałek, 22.12.2025
Reklama

Wakacyjny rozkład jazdy autobusów MPK. Dodatkowe kursy do Albigowej

Dodano: 23.06.2024 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Od najbliższego poniedziałku, autobusy komunikacji miejskiej, będą kursowały wg „wakacyjnego” rozkładu jazdy. Uruchomione zostaną również dodatkowe kursy linii nr 46 do Albigowej.

Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, od 24 czerwca do 31 sierpnia br. w dni robocze autobusy będą realizować kursy wg rozkładów jazdy obowiązujących w dni robocze pozaszkolne (wolne od nauki szkolnej).

Dodatkowe kursy  do Albigowej

Na podstawienia porozumienia z gminą Krasne, od poniedziałku 24 czerwca, na okres przejściowy do 31 sierpnia br. uruchomione zostaje 4 pary kursów linii nr 46 do Albigowej. Autobus będzie zatrzymywał się również na przystankach zlokalizowanych w Malawie, znajdujących się na trasie przejazdu linii nr 46.

- Chcemy jeszcze mocnej zacieśniać współpracę z sąsiednimi gminami i budować rzeszowską aglomerację – mówi Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podczas podpisania porozumienia z wójtem gminy Krasne, Jackiem Maternią. - Dzięki temu część mieszkańców Malawy dojeżdżających do Rzeszowa nie będzie musiała korzystać z samochodów. Każde takie porozumienie ma wpływ na zmniejszenie zatłoczenia na naszych ulicach – dodał Prezydent Rzeszowa.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

IKEA wprowadza w Rzeszowie możliwość zakupu wybranych produktów „od ręki”

RZESZÓW. Rzeszowskie Studio IKEA wprowadza wyczekiwaną od dawna przez klientów, możliwość zrobienia drobnych zakupów na miejscu. W ofercie dostępne są m.in. tekstylia, dekoracje, zabawki oraz szwedzkie przysmaki.

Rzeszów

Oto mistrzyni i mistrz Rzeszowa w szachach

RZESZÓW. Zakończyły się XVI Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach. Nowym mistrzem szachowym został 17-letni Mateusz Kusiak, a mistrzynią Maja Kokocińska (Rzeszowski Klub Szachowy).

Rzeszów

Od 6 grudnia Świąteczne Miasteczko na rzeszowskim Rynku [PROGRAM]

RZESZÓW. Wzorem ubiegłych lat, tak i w tym roku rzeszowski Rynek zyska magiczny klimat świąt. Centrum starówki na miesiąc zamieni się w Świąteczne Miasteczko.

Rzeszów

Milionowy pasażer na lotnisku w Jasionce. To będzie kolejny rekordowy rok

RZESZÓW/JASIONKA. Już w listopadzie podrzeszowskie lotnisko powitało milionowego pasażera w tym roku. Przypomnijmy, że rok temu stało się to ponad miesiąc później, bo 28 grudnia 2023 r.

Rzeszów

Nowy przewoźnik i nowe połączenie z Jasionki. Wystartowały loty do Rygi

RZESZÓW/JASIONKA. Łotewskie narodowe linie lotnicze Air Baltic zadebiutowały w Jasionce. Od piątku, 8 listopada 2024 roku można polecieć do Rygi. Rejsy odbywają się dwa razy w tygodniu.

Rzeszów

Nad Wisłokiem powstaje plaża. Fijołek: Inwestycję, którą teraz tworzymy traktuję jako pierwszy etap [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Pojawi się tam ponad 20 tys. roślin, siedziska, ławki, leżaki i ramy widokowe.

Rzeszów

Święto Niepodległości w Rzeszowie. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W związku z obchodzonym w poniedziałek, 11 listopada Narodowym Świętem Niepodległości oraz wydarzeniem towarzyszącym jakim jest 12 PKO Bieg Niepodległości, na ulicach Rzeszowa wystąpią utrudnienia w ruchu.

Reklama