Rzeszów - Czwartek, 26.06.2025
Reklama

Ważna informacja dla mieszkańców. Zmiana banku obsługującego Urząd Miasta Rzeszowa

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Jak poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, od 1 czerwca 2025 r. zmienia się bank obsługujący finanse Miasta Rzeszowa. W związku z tym wpłaty gotówkowe bez prowizji m.in. opłaty skarbowej, podatków oraz należności za wywóz odpadów komunalnych będą przyjmowane w nowych miejscach. Tych będzie więcej niż dotychczas.

Od 1 czerwca Urząd Miasta Rzeszowa będzie obsługiwany przez Bank Pekao S.A. Oferta tego banku, wybrana w postępowaniu przetargowym, była finansowo najkorzystniejsza dla miasta. W związku z tym zajdą zmiany dotyczące opłat wnoszonych przez mieszkańców. Dotychczas gotówkowe wpłaty bez prowizji, za odbiór odpadów, czy też podatek od nieruchomości, można było uiszczać w czterech punktach kasowych Urzędu Miasta Rzeszowa. Po zmianie, czyli po 1 czerwca 2025 r., takich bezprowizyjnych opłat gotówkowych na nowe rachunki bankowe będzie można dokonywać aż w 15 placówkach na terenie całego Rzeszowa. Te miejsca to:

- Bank Pekao SA – ul. 3 Maja 21,
- Bank Pekao SA – ul. Słowackiego 5,
- Bank Pekao SA – al. Cieplińskiego 1,
- Bank Pekao SA – al. Powstańców Warszawy 8,
- Poczta Polska – ul. Asnyka 9,
- Poczta Polska – ul. Dąbrowskiego 77,
- Poczta Polska – al. Rejtana 69,
- Poczta Polska – ul. Lwowska 6,
- Poczta Polska – al. Witosa 21,
- Poczta Polska – al. Piłsudskiego 44,
- Poczta Polska – ul. Pelczara 6,
- Poczta Polska – ul. Goździkowa 11/3,
- Poczta Polska – ul. Powstańców Wielkopolskich 4,
- Poczta Polska – ul. Starzyńskiego 2,
- Poczta Polska – ul. Leska 2.

Punkty kasowe, które znajdowały się w czterech lokalizacjach: ul. Okrzei 1, pl. Ofiar Getta 7, ul. Kopernika 15, ul. Hanasiewicza 10 będą zamknięte.

Reklama

W dwóch lokalizacjach Urzędu Miasta Rzeszowa - przy pl. Ofiar Getta 7 oraz ul. Kopernika 15 dostępne są opłatomaty, które umożliwiają także dokonanie wpłat gotówkowych.

Ważne! Po 1 czerwca 2025 r. wpłaty należności za podatki oraz za wywóz odpadów komunalnych GOTÓWKĄ będzie można dokonać:

- BEZ PROWIZJI, tylko na NOWE NUMERY kont bankowych, które dostępne będą od 3 czerwca 2025 r. w Wydziale Finansowym Urzędu Miasta Rzeszowa.
- NA DOTYCHCZASOWE NUMERY KONT funkcjonujące do 31 grudnia 2025 r., przy czym te wpłaty od 1 czerwca 2025 r. będą objęte prowizją.

Szczegółowych informacji na temat nowych kont bankowych udzielą pracownicy w merytorycznych wydziałach Urzędu Miasta Rzeszowa. Infolinia Urzędu Miasta Rzeszowa: 17 788 99 00.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Finał loterii meldunkowej "Rzeszów to My"

RZESZÓW. Kolejni nowi mieszkańcy Rzeszowa odebrali nagrody w loterii meldunkowej „Rzeszów to My”.  Nagrodę główną, samochód marki Hyundai, zdobyła Pani Agnieszka Prucyk, mieszkająca wcześniej w Pruchniku.

Rzeszów

Otylia Jędrzejczak na budowie basenu przy ul. Matuszczaka

RZESZÓW. Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska i prezes Polskiego Związku Pływackiego odwiedziła budowę nowego basenu przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie.

Rzeszów

Strefa rekreacyjno-sportowa na osiedlu Króla Augusta w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie strefy rekreacyjno-sportowej na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Kamińskiego 12 w Rzeszowie.

Rzeszów

Będą dodatkowe latarnie na Olszynkach

RZESZÓW. 13 dodatkowych latarni stanie na rzeszowskich Olszynkach. Inwestycja będzie gotowa latem tego roku.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto Dzienny Dom Pomocy dla seniorów

RZESZÓW. W miniony piątek oficjalnie oddano do użytku Dzienny Dom Pomocy przy ul. Dębickiej. To nowa placówka Caritas diecezji rzeszowskiej przeznaczona dla seniorów, którzy wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Rzeszów

Uwaga! Zmiany w programie 30. Finału WOŚP w Rzeszowie. Nie będzie koncertów na żywo

RZESZÓW. „Z powodu niekorzystnych warunków pogodowych, 30. Finał WOŚP odbędzie się w formule hybrydowej” – informuje organizator imprezy w Rzeszowie.

Rzeszów

30. Finał WOŚP w Rzeszowie. Ponad 260 wolontariuszy wyjdzie na ulice miasta

RZESZÓW. W tym roku pieniądze ze zbiórki przeznaczone zostaną na okulistykę dziecięcą.

Rzeszów

Nowa droga na os. Baranówka. Prace ruszą za kilka dni

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace przy budowie drogi, która będzie przedłużeniem ul. Prymasa 1000-lecia. Koszt inwestycji to 943 tys. zł.

Reklama