Rzeszów - Środa, 24.06.2026
Reklama

Więcej pieniędzy w Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim

Dodano: 14.06.2023 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W lipcu br. wystartuje kolejna edycja Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem na zadania zgłoszone do realizacji przez mieszkańców przeznaczone zostanie 9,4 mln zł, czyli o 400 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku.

Kolejna edycja Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego ruszy już w lipcu. Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa przyjęta została uchwała o zwiększeniu kwoty na zadania, które mieszkańcy wybiorą do realizacji. - W ubiegłym roku do wydania w ramach RBO było 9 mln zł. Zdecydowałem, że ta kwota zostanie zwiększona o kolejne 400 tys. zł. Zależy mi bardzo na tym, aby ta inicjatywa, która włącza i angażuje rzeszowian we współdecydowanie o mieście, cały czas się rozwijała – podkreśla Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Zgłoszenia projektów do najnowszej edycji RBO ruszają od 4 lipca. Nabór potrwa do 21 lipca. 

Kolejne etapy to:

- weryfikacja zgłoszonych projektów - od 24 lipca do 18 sierpnia 2023 r.;
- sporządzenie listy projektów dopuszczonych do głosowania – 21 sierpnia 2023 r.;
- składanie skarg na niedopuszczenie projektu do głosowania – do 28 sierpnia 2023 r.;
Reklama
- sporządzenie ostatecznej listy projektów dopuszczonych do głosowania – 7 września 2023 r.;
- głosowanie – od 8 września do 8 października 2023 r.Lista projektów, które zyskały największą liczbę głosów i będą realizowane w przyszłym roku, zostanie opublikowana 13 października.

Propozycje zadań można zgłaszać w trzech kategoriach.
  • Pierwsza z nich to inwestycje ogólnomiejskie o wartości do 2 mln zł. Tutaj wybrany zostanie jeden projekt.
  • Druga to zadania osiedlowe, których koszt nie przekracza 400 tys. zł. W budżecie tej kategorii jest kwota 6,4 mln zł.
  • Trzecia to przedsięwzięcia kulturalne, społeczne, sportowe, oświatowe. Jest na nie rezerwowany milion zł. Szacunkowa wartość jednego projektu w tej kategorii nie może być wyższa niż 50 tys. zł.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na lotnisku w Jasionce otwarto nowy salon Business Lounge

RZESZÓW/JASIONKA. Spółka Baltona S.A. zmodernizowała strefę Business Lounge w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka. Teraz salon jest jeszcze bardziej funkcjonalny i komfortowy dla pasażerów, zapewniając miejsce do wypoczynku i pracy online.

Rzeszów

Projekt budżetu Rzeszowa na 2025 r. Rekordowe dochody i wydatki, prawie 364 mln zł na inwestycje

RZESZÓW. Na stronie BIP opublikowano projekt Budżetu Rzeszowa na 2025 rok. Przewiduje on dochód na poziomie 2,3 mld zł oraz rekordowe wydatki w wysokości blisko 2,5 mld zł. Nad dokumentem pochylą się...

Rzeszów

Utrudnienia w Punktach Obsługi Podróżnego. 20 listopada nieczynne

RZESZÓW. W związku z koniecznością przeprowadzenia prac konserwatorskich, przez trzy dni wystąpią utrudnienia w pracach Punktów Obsługi Podróżnego.

Rzeszów

Wypadek w Nowym Kamieniu. 4 osoby w szpitalu, w tym 2 dzieci

POWIAT RZESZOWSKI. Trzy samochody zderzyły się dziś rano w miejscowości Nowy Kamień w powiecie rzeszowskim. W zdarzeniu poszkodowane zostały cztery osoby, w tym dwoje dzieci.

Rzeszów

[ZDJĘCIA] Postęp prac na budowie Wisłokostrady, największej inwestycji drogowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Sporo się dzieje się na budowie drogi od Al. Tadeusza Rejtana do ul. Generała Stanisława Maczka, czyli tzw. Wisłokostrady. Roboty prowadzone są jednocześnie w kilku miejscach. Zobaczcie nowe zdjęcia z placu...

Rzeszów

Będzie jaśniej na ul. Chmielnej w Rzeszowie

RZESZÓW. Na osiedlu Budziwój, trwają prace związane z budową oświetlenia ulicy Chmielnej. Inwestycja obejmuje m.in. montaż energooszczędnych latarni. Jej koszt to blisko 130 tys. zł.

Rzeszów

Potrącenie pieszej na ul. Podwisłocze. 33-latka trafiła do szpitala

RZESZÓW. Dziś rano na ul. Podwisłocze, kierujący mercedesem potrącił 33-letnią mieszkankę Rzeszowa, która przechodziła przez jezdnię. Kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala.

Rzeszów

Autobus Ciepła znów wyjechał na ulice Rzeszowa. Zatrzymuje się w 4 punktach

RZESZÓW. Już po raz czwarty na rzeszowskie ulice wyjechał Autobus Ciepła. Jest to wspólna inicjatywa Miasta Rzeszowa, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Osoby potrzebujący mogą...

Reklama